Skupina lidí je uzavřena v bývalém vojenském podzemním krytu, ze kterého vede cesta pouze únikovým východem. Ze začátku to vypadá, že jedinou nástrahou bude klaustrofobie a nepravděpodobná smrt hladem, brzy však vyjde najevo, že nejsou v krytu ani zdaleka sami a hlad je proti tomu co je čeká pouhou procházkou růžovým sadem. (StrYke)

kaylin

Americký snímek „Underground“ je takovým celkem obyčejným filmem o tom, že v podzemí je něco zlého, co má spadeno na celkem nevinné lidi. Maska monstra není špatná, ale není ani nijak originální. Celkově se dá mluvit o tom, že snímek je natočen jednoduše tak, aby to bylo koukatelné, ale jak to bude celkově vypadat a působit, na to už se moc nekoukalo. Trochu odbytá a nezáživná práce. ()

ricci.s

Slabulinké. Čajíčkové. Spočiatku to vyzeralo ako moja krvná skupina, partička teenagerov pobehuje v podzemných tuneloch a útočia na nich zdegenerovaní mutanti... and I like that! Lenže to prešľapovanie na jednom mieste ma totálne unavilo a aj keď je to nakrútené pekne a spracovanie mutantov musím len chváliť, bola to nuda. Jednoducho toto je typ hororu, ktorý by mohla zachrániť len poriadna brutalita, a ja som v kútiku duše dúfal, že sa dočkám nejakých pohľadných porcovačiek či vnútorností. Nestalo sa, tie gore zábery by som mohol spočítať na prstoch jednej ruky, a nepomohlo tomu ani jedno vypichnutie očí, či rozpolená policajtka. V tomto ohľade sa mi oveľa viac páčil žánrovo podobný a omnoho lacnejší The Tenant, ktorý sa aspoň vedel poriadne rozparádiť, keď mu tieklo do topánok. Škoda. Bezduchá akcia vždy nestačí a bez atmosféry to nemôže fungovať už vôbec. ()

Havaj8

Další důkaz amatérský práce. Herci bez charakteru, kteří vlastně ani nehráli. Chování postrádá jakoukoli logiku. V momentech, kdy jim většina přátel pochcípe, tak si chillujou a povídaj. Kdo takovej scénář napíše a kdo to vůbec dopustí. Potenciál vojenskýho krytu zahozenej. Ještě relativně přijatelný masky těch kreatur. Utrpení něco takovýho vůbec dokoukat. ()

J*A*S*M

Lemplovsky natočený Pád do tmy, přičemž jeskyni vystřídal jakýsi bunkr a speleoložky genderově korektní směska nesympatických individuí. Od poloviny stopáže jsem to projel rychloposuvem, protože z poctivého dokoukávání každé blbosti už jsem vyrostl. Ne, tohle by nevylepšil ani dostatek gore. Tohle by vylepšil leda tak schopný režisér. ()

George Stobbart

Ide o takého lacného, ultra béčkového kríženca The Descent, Creep a im podobných hororových kúskov. Zase raz sa partia mladých zamotá do miest kde by nemala a zase raz ich tam vychytá niečo zákerné, čo ich zase raz postupne vyzabíja. Všetko dobre známe a predtým videné, bohužiaľ už x krát lepšie urobené. Pre podzemné horory mám síce slabosť, no mrzí ma, že tento sa namiesto tiesnivej atmosféry alebo aspoň poriadnej brutality, neodvážil k ničomu výraznejšiemu a svoj potenciál utopil medzi nudou, klišé, trápnymi dramatickými vsuvkami a zbytočným naťahovaním. Pár dobrých scén sa samozrejme nájde, prostredie aj mutanti boli v pohode a tvorcovia sa dokonca pokúsili aj o výraznejší príbeh, len škoda, že sa viac nerozšupli a všetko to ostalo akési nevýrazné. ()

• V roli agresora na diskotéce se objevil bývalý MMA zápasník organizací UFC a Pride FC Heath Herring. (The Viper)