You're Next

• Velká Británie You're Next

EvilPhoEniX

Ani né tak zklamání, jak spíše chytání se za hlavu nad promarněným potenciálem. Home invasion žánr miluji,zejména proto,že obvykle první půli sledujeme od útočníků psychický tlak na oběti a ve druhé půlce sledujeme jejich likvidaci. Zde byla pouze ta likvidace,což mě lehce zamrzelo. Gore mi také nepřišlo příliš výrazné,vraždy mi přišly docela stereotypní,nepočítám závěrečný intezivní masakr,který měl koule,kdyby se celý film nesl v duchu jako posledních 10 minut, tak nejspíš skáču radostí, ale jinak atmosféra a napětí funguje skvěle,zvraty solidní,ale dalo se vytěžit více.Snad po druhé projekci přehodnotím výše. 75% ()

MikeCool

Očekávání bylo veliké a bohužel to pro mne nedopadlo, tak jsem očekával. Začátek se zdál slibný, mělo to docela svižný nádech, ale zhruba v polovině filmu to sklouzlo do poněkud nudnějších vod. Myslel jsem si, že hororový subžánr slasher skloubený s home invasion přinese hororu nějaký nový rozměr, jak už se po premiéře na torontském festivalu pravilo, ale nic zvláštního se nekoná, v tomhle směru se mi daleko více líbila Očista (The Purge). Nicméně pochválit bych mohl kvalitní hudbu, chvílemi dobrou atmosféru a příjemný, nenucený černý humor, viz. - Kdo je nejrychlejší běžec? Kdo? - Já, ale mám šíp zabodnutej v zádech! ()

castor

Beru, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy a že ve vypjatých chvílích volí špatná rozhodnutí, ale troufám si tvrdit, že pětadevadesát procent lidí by se v situaci, ve které se ocitla tahle rodinka (máma, táta, tři synové s partnerkami a jedna dcera s partnerem), chovalo podstatně víc racionálně. Proto totálně neberu ty oslavné komentáře kolem, jak postavy jednaly rozumně. Nejednaly!! Dělají ze sebe velesnadný cíl, na svou obranu vyjma ústřední ranařky Sharni Vinson pranic nevymyslí, jen opakují všechny chyby, kvůli kterým postavy z jiných podobných kousků vykašlávají vlastní krev. Když si můžou vzít zbraň, nechají jí ležet, když mají být pohromadě, utíkají sólo jak prase na porážku, když mají dát hlavy dohromady, hádají se jak v nějaké telenovele, když se mají držet dál od oken, dělají vše proto, aby jednu koupili, když mají udělat nějaké rozhodnutí, zvolí snad to nejhorší (třeba hned v úvodu pro pomoc do temného lesa pošlou uječenou sestru bez bot). Ale no tak? Závěrečná rozmluva po „velkém odhalení mezi JÍ a JÍM je nesmírně tupá a diváka jednoduše uráží. Přitom se to s těmi kušemi vyvíjelo poměrně slibně. Nejen proto bych dal tři hvězdy, ale to, co z toho nakonec vzešlo, mě vážně bolelo!! Červená čísla si to nezaslouží.. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,494,006Tržby Celosvetovo $26,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ koho čo na tomto mohlo baviť, banálne až hrôza a naivite škoda hovoriť, len samé blato /25%/ ()

Slasher

Vyvražďovací invazivní exploiter, kde je terčem jedna povedená rodinka a který měl na to dopadnout velmi dobře, ale zklamal. Konkrétně jsem měl problém s řadou detailů spojených s chováním postav (když už se to tváří realisticky), absencí emocí (vám snad sešlo na osudech většiny postav?), bohužel i nevyužitým hororovým potenciálem vrahů v maskách a slabou atmosférou. Naopak vyplatí se to vidět kvůli pár slušným krveprolitím, badass hlavní hrdince a nakonec zajímavému překvápku. Takže rozhodně nelituji, že jsem YOU'RE NEXT viděl, nenudil jsem se, ale jednou bohatě stačí a nijak to nerezonuje. Vím, že někteří by krutě nesouhlasili, ale já stejně říkám "je to měkký". ()

• Režisér Ti West ztvárnil roli Tariqa, prvního zavražděného. (Kejf.)
  • Hlavní filmovou lokací byl starobylý opuštěný dům, který byl přes 12 let vybydlený. (vojacekr)
  • Film mal premiéru na medzinárodnom filmovom festivale 2011 v Toronte, kde si ho spoločnosť Lionsgate vybrala kvôli distribúcii. Aj keď bol premietaný na viacerých filmových festivaloch, do kín ho distribuovali až v roku 2013. (Da_reba)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra