Reklama

Reklama

Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (238)

Dont 

všechny recenze uživatele

Výčet známých hereckých tváří je impozantní a ani ten námět nebyl vyloženě špatný, bohužel tomu vůbec neodpovídá divácký zážitek. Jestliže jako herce jsem na Roberta Redforda nikdy nedal dopustit (věk se bohužel zastavit nedá), tak k jeho režijním počinům zatím hledám cestu mnohem obtížněji. Pravidla mlčení mohl být slušný thriller, kdyby se do toho podařilo dostat i nějaké emoce, zrychlilo tempo, přidala nějaká ta napínavá nebo i akční scéna a ubralo pár desítek zbytečných minut. Ještě bych přepsal a možná i jinak obsadil roli novináře, Shia LaBeouf mi tam moc neseděl, ale ta role celkově stála za starou bačkoru. Zklamáním byla pro mne i hudba Cliffa Martineze, kdy ústřední hudební motiv byl sice zajímavý, ale už jsem ho v obdobném provedení slyšel jinde. Průměrný snímek, který nijak zvlášť nezaujme. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Asi bych Redfordovi vytknul jediné. Že z profesionality dělá rutinu a tudíž neexperimentuje, takže nepřekvapí, ale taky nemůže nic pokazit, tudíž nemůže zklamat. Podle mě natočil film o moudrosti. O tom, jaké hodnoty člověk může ztratit a získat po třiceti letech dospělého života a ty odpovědi nejsou kdovíjaké zemětřesení. Jenže Robert Redford asi cítí potřebu tuhle moudrost předat, prostřednictvím Shii LaBeoufa, i nám. A díky za to, z možnosti přemýšlet mám častěji větší zážitek než z možnosti nechat si mozek vymazávat. Byl to více než příjemně strávený večer u filmu, u kterého dialogy zkušených herců rozplétají jednoduchý příběh o ideálech a realitě. Takové už dnes dělá snad jen Redford, pár dalších statečných a televizní produkce. Quo Vadis Hollywood? ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Důkaz toho, že spojení Redford a politický thriller není automaticky zárukou podívané o trvalé hodnotě. Chtěl jsem vědět, jestli ušlechtilé ideály mohou stvořit něco jako „hodného teroristu“, či jestli je svědomí vytrvalejší běžec, než minulost, ale odpovědi jsou servírovány poněkud jalově. Hereckých es je v balíčku přehršel, ale doktoru Kimbleovi chybí jakýkoliv Samuel Gerard a celá ta odysea za očistou vlastního jména probíhá podobně, jako poslední útěk hlavního hrdiny - bez kondice, zápalu a momentu překvapení.. Bumblebeeho vodič Shia se ze škatulky klaun opět nevymanil, ale oceňuji, že i když připomínal vedoucího rubriky Vanilkové rohlíčky z časopisu Květy, byl před slovutnou FBI stále o krok napřed.. ()

nunka 

všechny recenze uživatele

Prepracovaná, old schoolová prácička, Robert Redford a partička rovnako šedivých postavičiek, ktorá sa po 30 rokoch rozhodla očisťovať svedomie. Kým nám to Redford celé dorozprával uplynuli 2 hodiny, ktoré sa vliekli neskutočne dlho a neposkytli žiadne ohúrenie, len úctu nad starou dobrou filmárčinou. ()

venison 

všechny recenze uživatele

Typický Redfordovský investigativní thriller o jednom proaktivním novináři, bandě bývalých nyní přestárlých revolucionářů a jeden nevyřešený policejní případ.. Obstojný thriller, ve kterém potkáme hvězdy jako Robert Redford, Susan Sarandon, Nick Nolte, Richard Jenkins, Stanley Tucci, Shia LaBeouf a další. Dvouhodinová stopáž absolutně nevadí - příběh se hezky vypráví, objevuje se spousta dílků skládačky a vystupuje spousta zajímavých postav.. A co tomu chybí? Větší náboj a více koření, aby se tento film stal nezapomenutelný - takhle opravdu jen skvělý průměr :-) ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru. (Terva)
  • Film měl premiéru 6. září 2012 na 69. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde Robert Redford získal dvě ceny Giovani Giurati del Vittorio Veneto Film Festival Award a Open Prize. (Terva)
  • Identifikačné číslo na chvoste policajnej helikoptéry vo filme bolo N7241P. Rovnaké číslo bolo použité aj v snímke Rituál (2006). Do tretice môžeme na toto číslo naraziť vďaka tomu, že ho malo skutočné lietadlo, ktoré havarovalo v roku 1985. (MikaelSVK)

Související novinky

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

Reklama

Reklama