Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Kaka

Citlivá indie vztahovka, emocionálně rozpracovaná do nejmenšího detailu. Nichols potvrzuje, že tyhle civilní nenápadné příběhy umí a že Take Shelter nebyla žádná náhoda. Marketing táhne na McConaugheyho, avšak hlavní slovo má fantasticky hrající Tye Sheridan. Příběh o správných hodnotách, osudových rozhodnutích i dospívání - to vše Mud nabízí v zajímavém filmařském mixu bez zbytečných třaskavých efektů, či eye-candy záběrů. ()

Spooner

Po všech stránkách tradiční nezávislárna, která nemá absolutně čím překvapit. Atmosféru má sice Nichols v malíku a pracovat s herci umí také na jedničku. Jenže to někdy nestačí. Nichols jakoby natáčel podle klasické šablony nezávislých filmů, příběh je jednoduchý a divák snadno odhadne, co se stane v další pětiminutovce. Emoce žádné a celé je to až příliš dlouhé. Zkrátka neurazí, nenadchne. Je to ale škoda, protože Matthew McConaughey je v nejlepší herecké formě a lepší dětské herce už mohl Nichols těžko sehnat. ()

Enšpígl

Film je postaven především na charachteru jednotlivých postav, díky tomuto faktu si člověk velmi rychle najde cestu k hlavním hrdinům a pak už jen fandí a fandí. Ellise (mimochodem vynikající herecký výkon Tya Sheridana) považuju za jednoho z nejsympatičtějších kluků, kterýho jsem kdy ve filmu viděl. Jeho víra v lásku byla tak krásně čístá a upřimná a přitom ani trošku patosová. Moc se mě líbil, když se hned a nezištně zastal holky v nesnázích proti evidentně silnějšímu obtěžovateli. Taky dialogy mezi Mudem a Ellisem (hlavně ten poslední ) byly klenotnický. Film ve kterým člověk tak trošku čeká určitý typ konce, ale věří v úplně jiný. Nádherný stmel dětskýho světa plnýho ideálů, touze po dobružství se světem dospělých ve kterým hraje hlavní roli slečna realita a pan osud. ()

cheyene

Velmi příjemné překvapení! Nic jsem si o Mudovi nečetl, koukal jsem pouze na zdejší hodnocení, nikoliv komentáře, takže jsem se do filmu pouštěl bez nějakých předsudků a o to více jsem byl potěšen a překvapen. Příběh je napínavý, ale zejména takový lidský, věnuje se charakterům postav a otázce přátelství, využívání, zrady, dobra a zločinu. Matthew McConaughey je zde velmi sympatický a role mu naprosto dokonale sedla. Sečteno a podtrženo, nemám výtek k tomuto snímku a dávám plný počet. ()

Jara.Cimrman.jr

Do mississippského bahna jsem se nořil hodně pomalu a stejně jsem nezapadl hlouběji než po ponožky. Já už totiž nejsem dospívající kluk, ani jsem nezavraždil žádného milence své vyvolené a dokonce nejsem ani pomstychtivý příbuzný, takže se mi těžko hledalo něco, k čemu bych měl nějaký vztah. Naštěstí se objevil alespoň vysloužilý zabiják CIA a s ním mi to hned uběhlo o něco příjemněji. Přesto si myslím, že tato plochá historka okresního formátu má příliš okázalou stopáž na to, jak málo obsahu nabízí. ()

• Tričko s nápisom "FUGAZI", ktoré má na sebe Neckbone (Jacob Lofland), je tričko americkej hardcore punkovej kapely Fugazi z Washingtonu, ktorej členovia sú napríklad Guy Picciotto z kapely Rites of Spring alebo Ian MacKaye z Minor Threat. (Déé X Géé)
  • Vyše polovica komplet celého štábu a obsadenia pochádzala priamo z Arkansasu. Taktiež 400 komparzistov bolo miestnych rodákov z tohto štátu. Film je taktiež najväčšou produkciou, ktorá sa v Arkansase natáčala. (Real Tom Hardy)

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu