Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

j0nathan

Obrovské zklamání. Digitální vychytávky nestačí, chyběla atmosféra jedničky, Hemsworth Willa nenahradil ani z poloviny, prostě nuda. Emmerich končí. ()

cskomando

Emmerich je prostě Emmerich... efekty, sci-fi jak má být, rychlý spád, rychlý jednoduchý děj a jdem se bránit těm mimozemským mrchám a vystřílet je ! ()

jerenymo

Ach jo, nechce se mi věřit že po tak dlouhé době se nenašel někdo kdo by napsal kloudný scénář, který by stál aspoň za to. Tahle slátanina, kterou trochu táhl Mr. Moucha, neměla šanci na to se ujmout. Kýč kde nejvyspělejší mimozemské rasy nepřijdou s tím co na Zemi vymyslí během krátkého rozhovoru je opravdu hrůza. Člověk si zavzpomínal,ale spíše mě ovládlo zklamání než abych se znova mrknul na první díl. P.S. poučení do budoucnosti každé vesmírné vozidlo musí mít fúzní motory, jinak by byla Země v prachu během prvních pár vteřin. A zničit zemi tak, že do ní vyvrtám díru je opravdu stupidní, obzvlášť pokud k tomu používám loď, která má minimálně třetinovou velikost Země:) ()

Bezda202

Sice to byla naprostá debilita, ale totálně zábavná debilita. Mám prostě pro tyhle přetrikovaný tupý filmy slabost (viz. Battleship) a vždycky si u nich odpočnu. Emmerich je megaloman a CGI a akce byli zase perfektní, jako vždy. Guilty pleasuere jak lusk. 3* ()

Heero

Ať už šlo o děj nebo vzájemné konverzace, tak mi přišlo, že scénář vymyslel někdo na hajzlu 15 minut pře jeho odevzdáním. Nejvtipnější bylo, jak jsme hned na začátku sejmuli tu mimozemskou loď. Ano,poslední loď té nejvyspělejší civilizace ve vesmíru, jedním výstřelem...Pak alienská královna, která byla 3x větší než loď, která jí dopravila ke kouli a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, logiku v tomto filmu nehledejte. Postavy úplně o hovně, a tak mě vlastně nejvíc bavil ten pošahanej vědec. Totální propadák. ()

TheSpearCZ

O dvě třídy horší díl než jednička s velkou dávkou nostalgie, která bohužel už nefunguje (v devadesátých letech ano) a kde je 100x více všeho. Pokud by se mě někdo zeptal jaký znám nejvíce patriotický film, sebejistě odpovím Independence Day 2. Čisté 2* ()

JM87

Ale jo, čekal jsem, že to bude horší. Na filmu se mi líbí starý tváře. Přijde mi, že když Emmerich vybíral obsazení pro první film, tak to fakt neodflákl, teď jo. Ty nový tváře jsou totalně sterilní, mohly by všechny umřít a nevadilo by mi to. Jinak je to klasickej Emmerich - jedno klišé vedle druhýho. Jeff Goldblum dost potěšil, mám ho jako herce rád a celýmu filmu zvedal úroveň. Jinak film zas tak novýho nepřinesl a je to taková pohádka pro dospělý. ()

Gulde

Příjemný je na tom filmu to, že jde o přímé pokračování jedničky, a s tím jsou tedy spojené i jednotlivé osoby a události. Vizuál je skvělej, ale zase to padá na těch přehnaně patetických scénách a hláškách, doplněných o některé evidentně uspěchané scény. I tak se ale tvůrcům podařilo místy velmi dobře vystihnout to zoufalství lidstva, i když ne tak jako v prvním díle. ()

Flopik

Asi tu väčšinu išla do filmu s tým že to bude vážne, dramatické sci-fi s perfektným scenárom a neviem čím všetkým. Pri tom stačilo vidieť trailer a tešiť sa na parádnu vizuálnu podívanú. Ja som sa kráľovsky bavil, efekty perfektné herecké obsadenie sa mi tak isto páčilo no a potešil návrat starých známych aj keď samozrejme Will je Will. Nelení to ani chvíľku a akcia je v podstate nepretržitá. Jasné keby chcem chyby sa tu nájdu, no mne osobne vôbec nevadilo ani to že to je obohratá pesnička a v podstate to isté ako jednotka. U mňa za plný. ()

Matli

Efekty jsou parádní, Roland si dal záležet, na to se do kina určitě vyplatí jít, ale jinak pocit z filmu je slabší. Přijde mi to, jak kdyby si někdo v nahrávací společnosti řekl: hele bude to dvacet let od jedničky, takže napište scénář a v pondělí ať je to v kině. Dějově mi to přijde místama zbytečný a nucený, hlavně aby z toho bylo co nejvíc peněz. Z trojky mám hodně velkej strach, ale do kina na ni půjdu :-) 77% ()

johnymdoe

Návrat do devadesátých let a to návrat ve velkém stylu. Emmerich to prostě ani jinak neumí, pár hlavních hrdinů co jsou tak trošku drsňáci, tak trošku hláškaři. Hromada akce, zachráněný pes, emzáci, nějaké to obří monstrum na závěr. Navíc všichni (skoro až na jednu namyšlenou "hvězdu") herci z jedničky..jakoby ani nezestárli, u některých až nepochopitelné. Udělalo mi to hroznou radost, ačkoliv začátek byl poněkud pomalejší a v nových hrdinech jsem se příliš neorientoval. Lepší než nové Star Wars, stejně dobré jako nový Terminátor či Jurský svět. Herci hrají, v čele s vždy dobrým Goldblumem, obstojně. Efekty výtečné a počty vybuchlých a jinak zničených památek veliké. Dobrý scénář i režie a závěrečné pomrknutí na možný další díl. Děsil jsem se, vzhledem k místnímu hodnocení, co to bude za paskvil a nakonec to dopadlo dobře. Na prvním díle za 50 kaček, na druhém za 180, opět s bratrem a opět to stálo za to. 85% a 5* ()

fisus

Emmerichu,ty blázne,cos to udělal?Tolik jsem měl tohohle režiséra rád a on se takhle pohřbí.Myslel jsem si,že 2012 byl jen takový jeho malý omyl,ale pokračování,teda spíš parodie,Dne nezávislosti je fakt peklo,alespoň tedy pro mě určitě.Věřím,že spousta lidí bude slintat nad efekty a bude hodně spokojeno,ale já to beru jako naprostý propadák.Tenhle film snad raději neměl vůbec vzniknout. ()

loki5

Jedna věta z filmu to vystihuje přesně. Its bigger this time. Ano je to větší, ale nuda. A to prvních cca 15 minut vypadalo zajímvě kam se lidstvo dostalo za 20 let užívání nové technologie. 40% ()

warrenur

Moje znacne sklamanie z plytkosti a "nedorobenosti" celeho filmu. Takmer kazdy jeden rozhovor alebo monolog bol v intervale od smiesneho po hlupy az iritujuci. Nebyt tej velkoleposti scen, siel by som este o hviezdu nizsie. Neodporucam. Moj prvy film videny v Dolby Pro Logic zvuku bol prave prvy Den nezavislosti. A ze to bol uzasny zazitok z filmu. Toto tu je neuveritelne "spackane". ()

Chundys

Bohužel obrovské zklamání. Doufám opravdu jen, že ta trojka nevznikne, protože tady jsem trpěl a nudil se :-(, což je veliká škoda... Will Smith asi veděl, proč do toho nejít...! ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)