Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

Caesarion

Za tri neni spatne. Neni to ale to co bylo pred 20 lety. Budte ale v klidu, stale je to prudukt ktery je primo delany k proverce rozehraho domaciho kina od renomovanych vyrobcu a velkoplosnych 4k TV. Zazitek to rozhodne je a filmu odpustite ty veci ktere z nej delaji tu americkou sracku. Co ale neodpustite je absence hvezdy Willa Smithe bo to uz bude navzdy ten kdo stiskl cudlik a rekl ........................? ()

JDejavu

Strašně jsem chtěl nebýt k tomu přehnaně kritický a prostě se bavit, ale několikrát se mi stalo, že jsem si pomyslel: "Nevěřím, že tohle ta postava řekla..." Ten scénář je prostě strašnej. Nechápu, že někdo dá tolik milionů do triků a nedokáže zaplatit pár lidí, kteří by si přečetli scénář a řekli, co vynechat. ()

85swat85

Postavy a herecke vykony uz neboli ani zdaleka take dobre ako v prvom filme, za to by som dal len 3* ale davam jednu za efekty a za boj s kralovnou, trosku to mohli este premakat ten zaver a ja by som im dal aj 100%, ja mam tieto sci-fi somarinky rad, uplne pri nich vypinam a odchadzam oddychnuty. Na tych hlupostiach o zjednoteni a pod. som sa len zabaval :) Moje hodnotenie 90% ()

iggy_pop

Pokračovanie Dňa nezávislosti sa zrejme nezaradí po bok úspešných pokračovaní typu Smrtonosná zbraň, alebo Krstný otec. Prvý diel bol malou senzáciou, jeho pokračovanie len kopíruje už videné a snaží sa (nevhodne) vnášať humor aj tam, kde je nepatričný. Po zdĺhavej expozícii nastupuje priamočiara akcia bez väčších prekvapení, kde divák už dopredu vie, ako to celé dopadne. Nehovoriac o množstve zbytočných postáv (a dejových liniek), ktoré sa filmom mihnú len preto, aby sa pripomenuli z prvého dielu. Žiaľ, menej je niekedy viac. Nehovoriac o množstve (amerického) pátosu... ()

silverscreen

Jedna hvězda za těšení se na parádní oddechovku ještě tak po půl hodině a za pěknou japonskou pilotku. Bohužel čím déle film běžel tím se stával nudnějším a myslím, že svoje místo má než v kině v roce 2016, spíše v TV na Nova Cinema tak před 10ti lety.... (viděno v 2D na PC díky celkem kvalitnímu kinoripu) ()

hdraf

40% za větší destrukci. Jinak průser. Není tam atmosféra, která by mezi herci a divaky ladila. Už nepotřebuji vidět. ()

lip2

Nostalgie byl jsem rád ,že dvojka se ani nesnažila brát trochu vážně dobře jsem se zasmál pořádný letní blockbuster. ()

Cordyceps

Tohle jako tvůrci mysleli vážně? Další díl si už snad ani nezasloužíme. Naprosto bezcenný film, který jedničce nesahá ani po podrážky, natož po kotníky. Hnus, hanba. ()

Wlashack

Pokud je první Den nezávislosti moje srdcovka a i u ní jsem psal že je dobré ulevit mozku a vzít prášky na potlačení alergie na patriotismus, pak u dvojky musím napsat, abyste mozek nechali rovnou doma a anti-alergiky se rovnou předávkovali. Emmerich byl vždycky megaloman a první ID musel trikově v roce 1996 posadit na zadek prostě každého. A triky byly drahé, takže bylo nutné se věnovat i ostatním aspektům filmu, jako je scénář, hudba, dialogy či postavy. Jenže máme rok 2016, triky jsou levné a lze je nacpat na celou stopáž, tak proč se výše zmíněným obtěžovat ne? Na druhou stranu nutno docenit zdárné přenesení charakterů a univerza z prvního dílu. Na každé scéně na vás dýchnou odkazy na jedničku což mě jako fanouška těšilo a vlastně film i zachránilo. Ovšem velkohubé projevy a kámošské plácání po zádech je vytaženo do takového extrému, kdy na konci jen čekáte, jestli jeden pilot přefikne druhého pilota, prezidenta, nebo rovnou mimozemšťana. A pokračování v duchu naznačeném na konci? Snad radši ne, díky. ()

KeefRichards

No teda docela průšvih, nějak úplně nevím, proč tu věc natočili. V tom filmu je blbě snad všechno - scénář, dialogy, střihová skladba, logické návaznosti. Takže kupa digitálních efektů a ještě více americké národní hrdosti a dojemných proslovů než dřív, a to je celé. ()

manas1

Za mne ANO .. mluvte si kecy typu opakování.. nostalgie a podobně.. tak na to nečumte jak Vás to nebaví . Já jsem seděl a užíval si každou minutou.. ocitl jsem se opět ve starých časech .. po 20 letech druhý díl.. ? peckaaaaaa !! ()

BStone

Tak jo. Další neuvěřitelná tupárna od Emmericha, kterého tímto s jeho scénáristy zařazuji do kategorie katastrof. Ano, Emmerich převážně točí katastrofické snímky a jeho filmy jsou také slušné katastrofy. Už se ani nepozastavuji nad nesnesitelnou mírou vlasteneckého patosu, jen mě překvapila blbost některých scén a potažmo celého filmu. Člověk, který je zaměstnán v armádě si dělá co chce, ničí bez problémů stroje, lítá si bez povolení kde chce, kam chce... To tak smrdí... Ale co, však jsme v hollywoodském blockbusteru - no právě. Jedná tupá scéna střídá druhou, mezi nimi pár zábavných hlášek, které ale silně převažují ty trapné. Triková podívaná bez srdce, bez invence a bez (skutečných) emocí. Jediné, co mě opravdu překvapilo byl Judd Hirsch v roli otce - vypadá stejně jako před 20 lety, tož to je slušný nářez 35% ()

dark.knight

(možné Spoilery) Na základe prvých trailerov som sa na film celkom tešil, na základe prvých recenzií a ohlasov som veľké očakávania dal bokom a išiel som sa zabaviť očakávajúc trošku nostalgie a nadupané katastrofické scény v Emmerichovskom štýle bez oscarového scenára a nejakej brutálnej logiky. Akokoľvek nízko som si však latku nastavil, ešte žiadny film v živote ju nepodliezol s takou veľkou medzerou. Sklamanie bolo dosť veľké ale ešte vačsí bol asi hnev na tvorcov tohto filmu. Napriek tomu že by som bol rád ak by sa Roland Emmerich a jeho tím ešte spamätali a aspoň raz v živote vyprodukovali film úrovne Hviezdnej brány alebo prvého ID, asi by som ich odsúdil na dva roky manuálnych prác na ulici niekde v LA aby si uvedomili možnosti a potenciál ktorý vďaka rozpočtu, rokom prípravy a obrovskému tímu ľudí zrejme nie úplne zle platených premrhali tak ako ešte asi nikto v histórii filmu. Prvý ID som videl asi desaťkrát... bol veľkolepý, dramatický , sem tam napínavý, mal zaujimavé postavy, aj nejaké tie emócie a v druhom toto všetko chýba a prevláda skôr nuda a stupidita a doteraz neviem či sa film náhodou neodohrával v jednej miestnosti. Ak niekto napíše že v druhom ID je všetkého viac ako v jednotke tak by si mal film ešte raz pozrieť.....alebo možno stači trailer, do ktorého ak by dali ešte tri a pol sekundy z naháňačky mimozemskej matky so školským autobusom tak by nikto o nič neprišiel a ušetril by dve hodiny v mojom prípade búchajúc sa do čela a pýtajúc sa sám seba či toto myslia vážne ... Mam rád tento žáner, priznávam že aj staršie filmy od rovnakých tvorcov, iba sa hnevám a asi niesom sám že som ako divák a fanúšik dostal ranu pod pás v podobe zle odvedenej práce ktorá na seba asi aj tak zarobí ale verím že studenú sprchu dostanú tvorcovia aspon v podobe kritiky ktorú si viac než zaslúžia. Dve hviezdy za úctu k jednotke a par minút pekných špeciálnych efektov. ()

M_slon

Tak mi to tak trochu připadá, jakoby dvojka byla natočená hned po jedničce, pak ji šoupli do skříně a teď vyndali, oprášili a šup s ní na pult. Všechno je takové zastaralé a opelichané. Ano, větší lodě, větší výbuchy, více postav politicky i genderově korektních (taky Čína bude mít radost, je to přece jen velký trh), ale jinak je to lehce upocené. Postavy vedou dialogy štěpné jak v ve Švorcové za pultem a toho humoru, který by k takovému spektáklu patřil, je taky pomálu. S vědomím, že jeden bod dostává komander Data, dávám pět a půl z deseti. ()

Pcermis

Čekal jsem průser a průser se nedostavil ale důstojné pokračování ikonického filmu 90 let také ne a upřímne docela se bojí plánovaného pokračování. Prostě klasický model pojďme na tom vydělat nějaké prachy dokud ještě můžeme. ()

waxtrax

Máte rádi komunistický filmový patos a srdce rvoucí dialogy z éry budování socialismu ČSSR filmů 50-tých let. Jo ? tak to se vám tohle bude moc líbit. Každá důležitá "mladá" postava má ve filmu nějakého významného příbuzného, pokud nemá není důležitou postavou. Užít si tento film znamená mít v hlavě vypínač soudnosti, trapnosti a možná celého mozku. ()

pretorij

Tezkosrovnavat s jednickou, ktera asi stanovila latku sama o sobe, ale rozhodne to vubec nebylo spatne. Bavil jsem se. Americky vlastenecky patos uz me nijak nerozciluje. Navic ten humor dost casto sedi. Dobra prace. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)