Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

svadlenaX

Viděl jsem už dost hororů, u kterých jsem se celkem bál, ale Sinister jim kraluje. Parádní scénář, plno lekaček, šokující zjištění a možná trochu předvídatelný konec, který se nicméně velmi povedl. Chci víc hororů jako je Sinister! ()

sadlokan

Jsem z těch horůrků kde se vraždící dětičky přes den schovávají někde v kukuruze asi vyrost,na druhou stranu cérečka houpající se na noze voběšenýho tatínka?Proč ne? ()

GOREGASM

Atmosfericky skličující pumelice, která má pevnou oporu v režisérovi a hercích a permanentně rozechvívá divákovu šíji znepokojující audiostopou. Derrickson předvádí více než precizní řemeslo a dobře chápe, že není nutné být za každou cenu originální, nýbrž stačí onu notoricky známou zápletku řádně zahustit a zatemnit. A ani samoúčelné lekačky nejsou zapotřebí. Sinister skutečně dokáže s postupujícím časem a odhalováním příběhu pohltit a vydechnout nedovolí ani při zlověstných end credits. Jen to závěrečné "kuk na strejdu si mohli kluci odpustit". 90% ()

montongery

Sinister určitě nepřichází s ničím novým. Spíš mix různých hororů (já tam poznal minimálně tři a to nejsem fanda hororu). Ale z něčeho se musí vycházet a za poslední dobu je to horor s pořádnou atmosférou a s hercem, který to vážně umí zahrát (Ethan Hawke). Nejvíc mě zaujala kamera a hra se světlem a samozřejmě soundtrack, který je podle mě pro psychopaty, ale bez kterého by to taky nebylo ono. Prostě super atmosféra. A nečeknaý finiš, který vyjel z typických kolejí hororů, jsem si užil. Takže děkuji za příjemný večer, kdy jsem se konečně příjemně bál. ()

matkoulko

Husto-hustý horor, nič pre slabšie povahy, sám som mal čo robiť aby som to aj s menšími prestávkami na upokojenie dopozeral do konca. Atmosféra filmu je mrazivo vynikajúca navyše podporená vhodným soundtrackom. Ak sa chcete báť, seriózne báť, tak je toto ten správny film. Skvele natočnené i zahrané... Fakt "zlovestný/hrozivý/temný" (Sinister angl.) film. ()

korok

Asi jeden z nej hororů roku 2012. "Lekaček" tam bylo dost a musím říct, že jsem byl rád když film skončil. Když se objevila ve filmu scéna ve dne, bylo to jako balzám na duši :) a několikrát jsem se přistihl jak si přeji, aby už noc skončila. Rozhodně povedené dílko. Konečné rozuzlení bylo také pro mě překvapující a tím pádem velmi zajímavé. ()

Hubis_

Parádní horor u kterého mě šel mráz po celém těle.Horory moc nemusím,ale tenhle je opravdu parádní.Vynikající atmosféra a spousta lekavých scén. ()

Nerd4Dreaming

Povedený film ale má svoje mouchy. Hutnou atmosféru kazí logické blbosti typu "nerozsvítím světlo, prostě ne". Chápu že těžko by docílili takové atmosféry za světla, ale stačilo tu tmu nějak logicky vysvětlit, a ne nechat hlavní postavu chodit kolem vypínačů jak kdyby tam nebyly. Jinak ale pecka, hlavně home videos stojí za to :D ()

Ben Nevis

Když se chce a umí, jde i brakový žánr vyzvednout z bahna jednoduchých lekaček a vyvražďovaček pro nenáročné puberťáky. Sinister je strašidelný, postavy se chovají logicky (až na to, že nevysvětlili, proč v baráku neustále nefunguje elektřina) a vše probíhá podle neoriginálního scénáře fungujícího už od dob vynálezu celuloidu (snad v každém duchařském hororu je znalec na strašidelné kulty, a to i době Google a Wikipedie). Sinister je důkazem, že k dobrému strašení netřeba originální strašidla, stačí použít to, co na lidské primární pudy fungovalo vždy (třeba metalovou kapelu ;-)) a nedělat z diváků blbečky. Dobré technické zpracování není jen třešnička na dortu, ale nutnost. ()

Qeo

Sečteno a podtrženo: Jedno vylité pití. Mrazení v zádech. Neustálý nepříjemný pocit. One man show (nijak zvlášť dobře zahraný). Velice divný děj, strašidelný, ale divný. Spíše lekačka než nějaký zázrak. ()

Páně

Podívejte se na můj komentář k The Conjuring ať se nemusím znovu namáhat. Ach jo, proč já vždycky dávám těmto hororům šanci. ()

Lyžař

Lepší nápad jsem mít nemohl. Odlehlé místo, několik málo lidí, počkat si na setmění (foukal vítr a mrholilo). No a hurá na puštění projektoru s tímhle filmem :-) ()

Ombak▼Penari

Dívat se na to v noci doma, tak bych si asi cvrknul. Výborně padnoucí a dobře hrající Ethan Hawke je jen třešničkou dobře vystavěného příběhu s hutnou a děsivou atmosférou. ()

helloween93

Jako každý rok, i na letošní Halloween jsem měl v plánu dát si noční run 2-3 hororů. Bohužel, jsem měl ve škole 4 přednášky, a to od rána. Prvním snímkem měl být Sinister, který tématicky vysílala Prima Cool HD, bohužel únava ze školy si vybrala svoji daň a já usínal už po necelé hodině sledování. Nastavil jsem tedy nahrávání a šel spát. To byl můj halloweenský run 2017. A teď k filmu, na Sinister jsem slyšel chválu ze všech stran, stejně jsko tomu bylo v případě Insidious a Conjuringu. Sinister, ačkoliv má podobně temný příběh, nedokáže pracovat se záporákem tak, jako Insidious. Některé lekačky se povedly, ale neubráním se pocitu, že Sinister oproti Insidious nebo Conjuringu není děsivý horor. Bohužel. Je atmosferický, je temný, ale děs ve vás nevyvolá. Na poměry hororu nadprůměrný počin, ale v porovnání s prvními díly Insidious a The Conjuring o třídu horší. 3* ()

Joey(1)

Podle místních komentářů jsem se těšil na mrazivý nářez plný děsivých scén, nicméně nakonec se konalo jen únavné čekání na minimalistické finále... Hlavní záporák se ukázal pohříchu asi třikrát za celý film, na celém filmu je tedy nakonec nevydařenější soundtrack, jinak film mnoho zajímavého nenabízí. ()

MickeyStuma

Další rodina se nastěhuje do tajemného domu, alespoň pro místní starousedlíky, kteří tento jejich skutek nesou nelibě. A opět jde o strašidelný dům a nalezené filmové pásky prozrazující skutečnosti sériového vraha v tomto domě kdysi dávno bydlícího. A tak tu máme další mysteriózně atmosférický temný hororový thriller, který kupodivu předčí očekávání. Ona atmosféra je skutečně impozantní ve své děsivosti v oblasti postupného odhalování záhad vzniklých právě po shlédnutí nalezených filmových pásů. Celý děj má dostatečné napětí a správný tah na branku, i když se vlivem neoriginálnosti námětu dá spíše předpokládat předvídatelnost celého vývoje. Rodina, která se dostane do nebezpečí s krizovými momenty odvozenými s extrémních situací, tu už na různé způsoby byla nesčíslněkrát a tak se dá říct, že se režisérovi Scottovi Derricknosovi povedl skutečně impozantní filmový majstrštyk. Překvapivý závěrečný zvrat je už jen takovou malou třešničkou na dortu. On ten snímek vůbec nezapře, že pochází od lidí, kteří pracovali na snímcích ´V moci ďábla´ (2005) a ´Paramount Activity´ (2007). V prvním případě použitý motiv děsivé atmosféry, v druhém filmové pásy. Zajímavý je také, v uvozovkách, pro odlehčení diskrétně temný humor, který, než aby vyvolal alespoň malý úsměv na tváři, spíše zdůrazňuje strach protagonistů příběhu. Je v tom ukrytá i určitá symbolika stylu života. Ve svém smyslu se jedná o psychickou hrozbu v podobě nadpřirozených událostí, tedy přesně řečeno, vnitřních démonů. A tak se dá říci, že duch, který straší hlavní postavu celého dějství, tedy spisovatele Ellisona Osborna, je něco jako plíživá paranoia vyvolána jeho upřímně nechutnou kariérou, životním stylem a životním snem, který ve skutečnosti ničí jeho. nadevše milující, rodinu. Ona obludnost tedy zachycuje jeho mysl. Psychologie člověka zkrátka někdy dokáže dělat divy. Snímek je nízkorozpočtový a ani to není poznat. Není divu, že dostal tři ceny z celkových třinácti nominací. ()

domirovec

Ze začátku jsem sice nevěřil tomu, že by film o pomalu rozpadajícím se manželství od chlapíka, který se furt věnuje jen psaním jeho knih, které jsou napsány podle děsivé skutečnosti. Každopádně ano, Sinister je opravdu povedený mysteriózní psycho-horor s opravdu povedenou atmosférou a opravdu povedenými jumpscary, které jsou nejen kreativní, ale také ne moc přehnané a zároveň ne moc takové.. ťu ťu muťu a dětinské :D Film je také pěkně zamotaný a prvních několik desítek minut opravdu nejde předem určit a zjistit co se bude dít dál a jaké bude finální rozuzlení.. pokud tedy nekoukáte už po několikáté :) A mohu vám slíbit, že pokud koukáte poprvý, tak konec týto psycho záležitosti vám OPRAVDU hodně překvapí... 5/5 ()

Vabr

Jelikož jsem byl teď v kině na Černém telefonu od toho samého režiséra, rozhodl jsem se, že musím zkusit více jeho filmů, a proč právě nezačít jeho nejslavnějším - Sinisterem. Je to ovšem také velká hororová klasika, kterou jsem bůhvíproč tak dlouho odkládal. A musím říct, že jsem docela dost spokojenej. Začíná to sice takovým tím klišé, kdy se rodina přestěhuje do baráku, kde něco nesedí a je očividný, že to nebude jen tak, ale to neva, na něčem se stavět musí; ono to totiž hned od první pásky pak jede. Pásky jsou strašidelné a u každé zasáhne nepříjemná svírající atmosféra, která je na filmu to nejděsivější a právě také to, co dělá Sinistera Sinisterem. Což je zároveň i bohužel negativum, protože to je vlastně i to jediné, co je na filmu děsivé. Démon se tam objevuje minimálně a zbytek strašení je spíše do počtu - na pásky to rozhodně nemá. Také důvod, proč dávám horší 4*. Dalším negativem, které vidím i u Černého telefonu, je absence jakékoli ikonické scény, díky které by mi film utkvěl v hlavě o něco déle než jen pár dnů a říkal si: „Ty jo, ta scéna, to byl mazec." Škoda, sice se vlastně jedná o jeden z kultovních moderních hororů, ale bez jediné scény, která by film reprezentovala před ostatními horory. Také bych zhodnotil tu první půlku jako tu lepší, ve druhé už to bylo méněvíce to samé, akorát méně. A konec vcelku zklamal, čekal jsem něco velkolepějšího, ikoničtějšího. Jinak bych však na závěr řekl, že to funguje supr a nikde to dějem nedrhne. Vyhodnocení: Snad Sinister 2 nebude takový kvalitativní propad ()

NorseSword24

Je to dobrý horor, ale to preto že nerobí nič zle. Dobrá atmosféra a jedny z najlepších jumpscarov. Po tom ako som videl Black Phone čo je najnovší film od toho istého režiséra tak vidím ten istý štýl v obidvoch filmoch. Ale Sinister mi prišiel lepší aj keď Black Phone je skôr thriller než horor takže by som to nemal moc porovnávať. Sám neviem čo by som tomu vytýkal ale na plný počet to necítim, ale podľa mňa to je jeden z najlepších hororov 21. storočia a keď mi kamoš (pravdepodobne s frajerkou) volal nech mu poradím volaký dobrý horor a ja som nebol práve v najstriezlivejšom stave, tak prvé čo ma napadlo bol práve Sinister. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení