Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Tento film rád pozerám a teraz bol tiež ten správny čas. Obľubujem ho hlavne kvoli atmosfére, tá vo viacerých momentoch je až mrazivá a aj znázornenie vrážd bolo celkom prepracované. Je tu aj detektívny príbeh, ktorý je pôsobivo podaný. Ale zas legenda o démonovi, nie je až tak spracovaná, na akú som pri podobných filmoch zvyknutý a aj na jeho vzhľade sa mohlo viac popracovať. Ale asi nevyšli peniaze na lepší look démona, lebo časť strovil Ethan Hawke, ktorého až tak v láske nemám, ale do tohto príbehu sa nielen že hodil , ale aj sem pasoval. Herecké prejavy hlavne detských hercov mi trocha vadili, ale až tak moc sa tu neobjavovali, aby ma až tak dráždili. Opačko si dávam, každý rok a stále prevláda spokojnosť. Slabé 4* ()

yakoob

Pro mně už takové filmy nemají vůbec žádný smysl...Od poloviny filmu jsem posouval myší a snažil se zachytit něco zajímavého, ale opravdu film zralý na odpad...Ani nevím proč jedna hvězda...Snad asi za to, že na filmu jsem si uvědomil, že takové příběhy opravdu ne...Díky za to osvobození...Blbost na entou... ()

Kryton

Další důkaz o lepším traileru a horším filmu. Trailer nabudí na duchařinu a velmi šokující atmosféru. Dvouhodinový film však atmosféru nabídnu 15 minut na začátku a šokuje až posledních 15 minut. Ostatní je dlouhý záběr na obličej a postavu Ethana Hawkea a neustálé kecání a sledování starých filmů. Tak mě napadá, který bubák by si rád natačel sám sebe a ještě by to lidem cpal na půdy? Zuul by nakopal tomuto babylonskému Casperovi zadek raz dva a ještě by to byl materiál na slušný film! Film pro lidi, kteří se bojí obličeje Ethana Hawkea. ()

ledzepfan

Atmosféra prvních dvou třetin je nekompromisně nervydrásající-hlavně díky perfektnímu OST, který bude ideální hudební kulisou pro štedrovečerní večeři každého čistokrevného psychopata s nekropedozoofilníma sklonama...Ve chvilce, kdy se ale na scénu více dostává "bubák" vypadající jako frontman nějáké trapné heavyhardcoresatan metalové kapely z MTV, pohádkově nalíčené děti s tím svým ššš gestem a rozpletení pointy(kterou jsem už na začátku vytušil ale hned jí zavrhnul pro přílišnou debilitu)-většina kouzla a váhy filmu je náhle pryč-občas jsem se i uchechtnul jak některé ty strašidelné věci vypadají směšně, když jsou vizuálně podány takhle doslovně.......Široko daleko to nejlepší-z USA produkce-co se za poslední dobu objevilo, ale zabíjí to prvoplánová hra na bububu masky..........+- 70% -a to neřeším ptákoviny jako, že jedna střední větev prostě nepřeváží čtyři lidi :) ()

schizmo

Možná kvůli všobecnému hype a nadašeným reakcím všude okolo, trochu za očekáváním ponechaný, avšak pro mnohé jako 'horor roku 2012' uváděný hit letošního podzimu. Nezvykle rozvleklý a velmi pomalu gradující snímek, opírající se o opravdu účinné lekačky, které vyplňuje postupné odkrývání hrůzného příběhu. Prapodivné děsivé vraždy ukryté na starých 8 mm filmech za doprovodu děsivého sladko-hořkého soundtracku mají asi největší potenciál zanechat dopad na divákově psychice, naproti tomu lehce ohraný vývoj příběhu, vyloženě novodobá atmosféra nebo některá zpracování dílčích věcí jsou spíše na obtíž, stejně jako předvídatelný závěr. Vidět tohle doma, asi bych hodnotil menším počtem bodů. Na druhé podívání jsem si i dokonale užil nebývale nařachaný soundtrack, který doporučuju nastudovat zvlášť - sednete si z něj na prdel! ()

Krt.Ek

Konečně atmosférický horor, z jehož mám dobrý pocit, jelikož při sledování jsem měl pocit, který příjemným nazývat nelze, byl jsem totiž permanentně nervózní a v nejistotě co se na obrazovce objeví, chvílemi mně z té noční deprese běhal mráz po zádech, jedna scéna mě až neskutečně vyděsila (a to přestože Sinister na lekačkách nestaví) a velmi jsem soucítil s hlavní postavou, což se mi, jen tak mezi námi, tak často nestává. Tudíž malé překvapení, v poslední době hororovému žánru moc neholduji, dokonce jsem uvažoval, že nad ním zlomím hůl. Budu si to muset asi rozmyslet. :-) 75% ()

Zayl

Dům s jednou promítačkou, znepokojivou minulostí a démonem, jehož přístup se obejde téměř bez krve, o to jsou však ambice strašení vyšší. S chutí jsem zatlačil do dveří domu a nechal se ofouknout okultní atmosférou, která svým minimalistickým přístupem zalézá až za nehty. Sinister je ukázkovým příkladem, že i ohrané zápletce lze vštípit vitalitu, která baví, děsí a pomalu odkrývá pozadí vražedné hrůzy. Lekačky také fungují a přes všechny zvukové i vizuální vjemy je prostor k nudě nulový. Na své si přijde opravdu každý a rozhodně jde o hororovou pecku tohoto roku, na kterou se vyplatí zajít do kina. ()

maddy

Sinister alebo „ako maximálne a účelne využiť zaužívané hororové postupy ala Insidious“. Napriek vyššiemu hodnoteniu začnem netradične so zápormi. Sinister totiž nie je nijako originálny snímok, príbeh tvorí už niekoľkokrát obohraná (v závere možno až príliš)mysteriózna zápletka bez výrazných zvratov alebo prekvapení. Navyše samotné záverečné rozuzlenie je skôr jedno veľké klišé. (dokonca o toho Bughuula tu 3/4 snímku ani až tak nejde, ako naznačoval trailer). To všetko však bol aj Insidious a ako skvele fungoval, pretože jednoduché hororové prvky vedel dokonale skĺbiť so strašidelnou atmosférou. Sinister je na tom podobne, zápletka (aj keď v žiadnom prípade nie hlúpa) mu slúži len na nabaľovanie hororových sekvencií a ani sa zbytočne nesnaží o nič viac. A s tými pracuje režisér Scott Derrickson (V moci diabla) viac ako skvele. Skombinoval totiž prekvapivo účinné lakačky (v iných filmov absolútne nefungujúce) s tiesnivou atmosférou, ktorá sa nesie celým filmom. Aj keď sa nejedná o ktovie ako brutálny horor, dianie dopĺňajú znepokojivé zábery z domácich videí ako topenie/upálenie/obesenie rodín a pod. Prostredie je zúžené takmer na jeden dom a putovanie po jeho zákutiach mohlo počas takmer 2 hodinovej stopáže ľahko skĺznuť do nudy, ale práve tá výborná spojitosť lakačiek s ponurou ťaživou atmosférou vytvára fungujúci horor. A to je v tomto žánri prvoradé! Masky síce nie sú kto vie ako okúzľujúce (hlavne neskôr podoba duchov), ale plne to vynahradzuje efektne zvolená hudba, ktorá vie kedy pritlačiť, keby vyvolať stiesnené pocity, kedy zrýchliť tempo, aby oživila dianie na plátne/obrazovke. Po technickej stránke nie je čo vytknúť – kamera vytvára prehľadné zábery, zaujímavo sa pohráva s hrou svetla a tieňou atď. Potešia aj herci – hlavne hviezdny Ethan Hawk, ktorý sa nebál vziať aj takúto úlohu a v roli spisovateľa pôsobí decentne. Celkovo sa, čo sa týka námetu, síce nejedná o nič svetoborné, ale som rád, že sa konečne urodil komerčný horor, ktorý nevsádza na XY krát omieľané pokračovanie (Paranormal Activity 4), ani zbytočnú brutalitu (Saw 2-7), ale len na tú „tradičnú hororovú atmosféru“, preto subjektívne prihadzujem ejakú tú pol-hviezdičku nahor, nakoľko mám tento žáner rád. CELKOVO: 4* (8/10) ()

hous.enka

Takhle strašidelnou atmosféru, při které vypínám zvuk a myslim na samý hezký věci, jsem nezažila snad od doby, kdy jsem jako dvanáctiletá viděla Tajemství loňského léta. Tentokrát jde (světe div se) o spisovatele s tvůrčí krizí, co se vydá na venkov nasát trochu zdejší atmosféry pro sepsání nového dílka. Lekačky byly perfektní, bubák mě pokaždý vyděsil, myšlenka byla dobrá (a do konce filmu se nerozpadla) a Ethan... Děti byly kouzelné a kamera opravdu děsivá. Víc takových hororů, po kterých nedokážu usnout! ()

baribal

Nebýt mizerného konce, byl by to horor v posledních letech nevídaný. Po stránce napětí a strachu nic vytknout nemohu, chvilemi mozna trochu nelogické, ale to mi u hororu nevadí. Pokud mate radi horory, nebudete zklamani. ()

zdepapepa

Již několikrát jsem psal, že hororové prvky je nejideálnější kombinovat. Bohužel Sinister horor kombinuje (či spíše ředí) s rodinným dramatem, které spíše než hrůzu nahání smutek. Hororové scény jsou naopak vynikající, zejména "found footage" záběry, které jsou řádně creepy a respektují nepsané pravidlo, že méně je někdy více. Hlavně moc nemyslet na to, že Bughuul vypadá jako kytarista Slipknot. Závěrem - nečekám, že by se horory někdy zbavily jednoslovných nebo nicneříkajících názvů, koneckonců třeba Vetřelec benebo Věc už tu s námi jsou dost dlouho a oba naplňují minimálně jeden z těchto aspektů. Uvítal bych však více názvů, které dokáží zaujmout samy o sobě a nebudou jen snadno dohledatelným titulem, když někdo zrovna do Googlu zadá přídavná jména, která jsou synonymem pro slova jako hororový, zlý nebo strašidelný, a k tomu napíše slovíčko film. Línější jsou snad už jen čeští distřibutoři, kteří názvy filmů jako Sinister nebo Insidious nechávají nepřeložené. ()

pools

Trailer mi zkazil poslední čtvrthodinku, jinak je to slušný film. Pravda, sice trochu klišoidní, ale co dneska v hororu není, že? Člověk se prostě nezbaví dojmu, že to už celé někdy několikrát viděl... Ale i tak to bylo zpracované velmi dobře, a určitě to nestálo moc peněz, takže se producent musí tetelit blahem ;-) ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle je pecka. I mé skeptické já jde protentokrát stranou a uznale pokyvuje hlavou. Sinister jako nedávný Cabin in the Woods přináší svěží vítr do poněkud zatuchlých vod hororu, kde v současné době kotví jedna břečka za druhou prokládaná lacinými předělávkami kdysi slavných značek. Když se chce tak to ale jde, o čemž jen přesvědčuje Scott Derrickson se svojí mrazivě atmosferickým hororem, po kterém se rozhodně nebudete cítit ok. Výborná kamera, skvělá hudba, vynikající narace a celkově raketový postup do škatulky top horory. Mikroskopické chyby u takto vybroušeného klenotu milerád přehlédnu. [90%] ()

Korbitch

Jistým paradoxem je fakt, že největším hororem byla cesta z Chrudimi do Hradce Králové, kdy jsem v Černý za Bory nedal přednost, z čehož byla málem fakt slušná srážka, a o pár kilometrů dál jsme zase málem nabrali srnku. Jinak se jedná o neslaný, nemastný horor, kde je hlavní padouch zpěvák z HIM. První hodinu se děje velký kulový, a když dochází k mírné gradaci děje, nezježí se vám jediný chloupek na krku. Maximálně se párkrát leknete, ale abyste se báli, nebo z toho měli fakt nepříjemný pocit, jako jsem měl u Kletby z temnot, tak to ani omylem. Nehledě na to, že bych nejspíš potřeboval taky najít krabici s rozšířeným koncem, aby tento film měl vůbec nějaké finále, protože tohle finále bylo trapný a ubohý. ()

RasputincZ

Nepříjemná podívaná. Musím se přiznat, že jsem na film nešel střízlivý, a proto je můj výsledný dojem asi silně subjektivní, ale to nic nemění na tom, že jsem letos lepší horor zatím neviděl. Derrickson pomalu buduje atmosféru, nahrávky vražd ve spojení se zvráceným soundtrackem aspon mírně rozhodí i nejodolnějšího diváka. Od REC jsem neviděl horor, který by ve mně během projekce vzbudil snad všechny druhy strachu a hrůzy. Velká pecka! P.S.: SInister mi zanechal šrámy na duši. ()

LV.Helter

Derrickson vie výborne dostať napetie a strach na platno i keď je to staro-známa opakovana a zrecyklovaná téma. Vskutku dobre odvedené remeslo, ktoré si drži svoje dynamické tempo. Pri sledovaní som mal neuveriteľne zly až neprijemny pocit čomu dopomohli tie (radoby "fake snuff" scény) a hustá atmosféra. Dojem naberá rozuzlením-a originálnou pointou. ()

kareen

Což o to hororová atmosféra je parádní, to je ovšem tak z devadesáti procent zásluhou pěkně strašidelné hudby. Avšak bubáci samotní už tak hroziví nejsou, na druhou stranu jsem to sledovala hezky ve dne, v noci bych to možná brala jinak. Příběh sice není nijak objevný, ale to u hororu tolik nevadí, víc mě iritovaly v některých momentech hysterické výstupy hlavního hrdiny, to jak se s manželkou navzájem překřikovali mi občas lezlo pěkně na nervy. No, ale abych byla spravedlivá, když to srovnám s ostatními americkými horory poslední doby, je to pořád slušný nadprůměr. ()

TomX2

Sinister som mal už od vydania BR verzie stiahnutý na HDD, dlhé roky som mal však problém ho dopozerať. Nebol vyložene zlý, len ma vždycky niečo prinútilo ho vypnúť. Nakoniec som ho tak bez väčších problémov dopozeral až v roku 2016 a musím povedať, že bol vcelku fajn. Najdesivejší horor všetkých čias, ako uvádzajú rôzne média, to určite nie je, ale občasne prítomné napätie a hutná atmosféra sa mu musí nechať. Čo už však veľmi nie, sú prostoduché, lacné ľakačky, prítomné snáď na každom kroku, ktoré možno vydesia raz, dvakrát, ale po niekoľký-stý krát už začínajú byť fakt otravné a dosť kazia celkový dojem z filmu. Nakoniec tak dávam také slušné, obstojné tri hviezdy, pretože aj keď sa nejedná o žiadnu veľkú filmovú revolúciu a ultra extra strašidelný horor, Sinister kvalitný je a hravo prekoná každý druhý nový moderný horor. ()

Tayen

Nepříjemný film, v tom dobrém slova smyslu. Tady jde opět vidět, že není třeba žádných extra efektů a nákladů, aby režisér diváka pořádně vyděsil. Co se týká zápletky, není nikterak originální, ale atmosféru si Sinister staví parádní. Ethan Hawke už podle mne své herectví dokazovat nemusí a ostatní mu to rozhodně nekazí. Hudební doprovod je děsivý, neruší, a přitom je vidět, že se nad ním přemýšlelo. Doporučuji. Sinister je jedno ze světýlek dnešního hororu se zajímavou tečkou na závěr. ()

Vxxx

Dlouho jsem si lámala hlavu, jak budu film hodnotit. Horor není vůbec můj šálek čaje a ráda si ho nechám ujít. Ovšem slibné hodnocení a komentáře zde na scfd mě nalákaly. Tákže můj názor. Podle mě dobrý horor by měl vytvořit atmosféru strachu kvůli dějové linii. A né, že se člověk bude bát, kdy se příště lekne. To znamená: Horor, který vsadí vše jen na lekavé scény podle mě nestojí za to. Nadšená jsem z filmu nebyla, a ani mě nijak neurazil. Takže hodnotím slabším průměrem. Hudba stála za to, to je pravda. A občas mi trochu vadilo, že mi v jistých záběrech hl. herec připomínal Johnnyho Deppa a to mi nesedlo. On by v něčem takovém prostě nehrál :D :D Každopádně za mě 2* a myslím že už za týden si nebudu schopná vybavit, o čem film byl... ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení