Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Diskuze

PetrPan

no, proto píšu, co píšu.. každý si z toho obrázku Boha vybere to, co je mu nějak vlastní... ale kdyby člověk měl věřit tomu, co se tam opravdu píše, tak takovýho Boha já taky nechci. Jestli v něj věřím nebo nevěřím, to je druhá věc, já nevím :)

flanker.27

Stále se oháníš Biblí stejně jako fundamentalistický  kněz , jen ten by ji používal opačně.  Já nesoudím co ti z čeho vyplývá a jak co vnímáš, já ti jen řekl, jak to vnímám já. Moje víra je založena na tom, že Bůh lidi nechává dělat to co sami chtějí a  Bibli beru jako hodnotný zápis myšlenek o Bohu jiných lidí, z kterého se dá v mnoha ohledech čerpat,pokudji nečtu jako encyklopedii. A pokud něčemu nerozumím, nechám si to vyložit a buď tomu výkladu UVĚŘÍM nebo NEUVĚŘÍM ..a takhle to vnímám.

na příspěvěk reagoval flanker.27

PetrPan

hehe .))) pěkný důkaz. Neodpovídá jsem myslela, že to neodpovídá ne skutečnosti, ale tomu, co se píše v té bibli... tam je Bůh spíš krutý mstitel :)

forsythia

No samo,musíme se zase přestat stydět chodit nazí :)) Tam to někde začalo  totiž,  dokud jsme lítali jako opičky, nezakrytí a nestydliví, byl to Ráj na Zemi, sotva jsme se ale poprvé zahalili, teď nevím z čeho to byla asi tak kožešina, možná to byl fakt ten fíkovej list, v Africe kolébce lidstva rostou taky ,  bylo po prdeli.

flanker.27 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Jenže co je to dokonalost. Vím, že když tohle napíšu, budu zase za toho, kdo vykládá doc¨slovně obrazy, ale minimálně se v bibli často naráží na boží prchlivost. Navíc, pokud je dokonalý, proč nechává, aby se lidi vražili pro různé výklady jeho slova. proč to tedy neřekne tak, aby to bylo všem jasné a bez pochyb.

BTW z nedokonalosti člověka neplyne, že jejím opakem je dokonalý bůh.

forsythia

Tak pochopitelně, že čerpám :) Kdyby nebylo z čeho čerpat, Bůh by nebyl :)  Ale ono je z čeho čerpat, tak Bůh je :) Ta první možnost se nestala, ta druhá ano - je to prakticky důkaz o Boží existenci :DD  Jinak, že vidím Boha jako milujícího tátu a ty říkáš, že to neodpovídá, tak na to řeknu, to nevíš,já taky ne, dokonce ani církev to neví, blízko jsou možná andělé a ví to jen Bůh:)    Aháá, takž Otec, Duch -máma a Ježíšek syn :) Díky já tušil, že to bude rodinka :) Církev jako mámu si neumím teda moc představit.

PetrPan

no jo, jenomže ten zákaz je obraz, mýtus... a jeho výklady se dost liší. Proč byl podle tebe ten zákaz dán? A jak ho porušujeme? Protože Adam a Eva, to je obraz něčeho, co se odehrává v našem vlastním životě. Nebo ne?

PetrPan

tak ale čerpáš z biblického pojetí a křesťanské věrouky... odpuštění, lucifer, ráj, tam to všechno je :) Akorát vidíš toho Boha jako toho laskavýho tátu, což tak úplně neodpovídá. Ale zas člověk musí z něčeho vycházet a ta křesťanská mytologie je nám tak nějak nejbližší. A je přirozené, že si ty obrazy člověk přizpůsobuje - kdo chce trpět, vidí Boha jako trestající bytost, kdo si chce užívat života, vidí ho jako milujícího tátu. A máma je ve Starém zákoně Sv. Duch - hebrejsky Ruach, je v ženském rodě :))) Křesťani vidí mámu v církvi, tam bych hledala leda macechu.)))

forsythia

No podle toho jak to chápu já, bude odpuštěno nakonec všem, kteří o to budou stát, jak už jsem psal a i kdyby to takhle nebylo v Bibli, tak musím říct vlastně jediné, je mi to jedno, pro mě není Bible, výklady církví, věrouka ničím...já mám svou víru a tou je táta, který odpouští :)  A třeba nám pak konečně řekne něco i o mámě :D

PetrPan

a máme vůbec na vybranou? Existuje svobodná vůle? Mně přijde, že tohle pojetí zla, nebo chceš-li hříchu, je vlastně jako bys řekl, že se člověk narodí nahej v kopřivách a má šanci se nepopálit (být poslušný). Co je ale na tvém pojetí sympatické je to neodsouzení :) Kdyby to mělo být opravdu tak, jak se píše v bibli, tak moc toho odpuštění nebude.

na příspěvěk reagoval PetrPan, PetrPan

flanker.27

To si vůbec neodporuje , moje pocity jsou taky svázáné s tímto životem a žiju ho podle svých možností a užívám tak jak je možné. Nemyslím si že tento život je méněcenný či něco podobného, jen věřím tomu, že po něm bude ještě něco víc a závisí to na tom,  jak prožiju tenhle. A to o čem to bude a jaké to bude, tam věřím že o tom rozhodně někdo , něco, cosi .. Bůh, kterýho si představuju jako něco dokonalého, protože zároveň věřím v nedokonalost člověka, tedy i svou. Asi tak.

na příspěvěk reagoval flanker.27

forsythia

Příčina je neposlušnost a nedůvěra, důvod chtění poznat co je to zlo (prvotní hřích) a jednoduchý to není, páč jsme teprve  v pubertě ( pozemský život). Až dospějeme, možná ne všichni,  tak poznáme, že neposlušnost byla hloupost a byli jsme sami proti sobě. ( poslední soud a odpuštění )

Bůh nám mohl odpustit hned a mávnout nad tím rukou, ale říkám si, jestli bychom potom nebyli stejní rozmazlení fracci jako Lucifer :) Na druhou stranu si myslím, že i tomuhle trulíkovi nakonec odpustí, i když říká, že ne . Je to přece jen taky krev jeho krve :D

flanker.27 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Vždyť to přece neříkám, jak mám pocit se mi snaží vnutit iethustra. Sám jsem přece napsal, že "že se věřícím nejde udělat, tak bych to chápal taky, že by ta víra měla být upřímná."

Pak celá debata schází někam stranou, protože reakce míří na něco jiného, než mluvčí říká.

Nerozmlouvám ti přece víru. Jen si myslím, že smysl života a jeho směřování si má dát každý sám, že to nepochází od vyšší moci. A neberu svůj život za přestupnou stanici. Moje pocity jsou svázané s mým životem. Třeba štěstí. Pocit štěstí je třeba pro mě hodnotný díky tomu, že se taky můžu cítit nešťastný. Třeba věčný život a trvalé štěstí? To pro mě nemá hodnotu, na něco takového bych se nehctěl těšit.

forsythia

Mno, to mě ani nepřekvapuje. Zrovna hypnóza je věc hodně ošemetná a dá se lehce zneužít. A lidi ošálit. Ale to není nic nového.

ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Voni to ty vědátoři berou tak , že to sou poslední dozvuky dohasínající aktivity našich neuronů. Něco se tak vysvětlit asi dá, hlavně ono "světlo na konci tunelu".

Holubicqa

kdyby byly ty důkazy přesvědčivý, tak bychom je viděli :) Pořád je to jen víra.. buď  víra v něco, nebo víra v nic.. jsem byla na zajímavým semináři s jednou vědmou, a ta říkala, že dělala přednášku na nějaký esoterický akci, a byli tam lidi, co předtím podstoupili regresní hypnózu. Tak se jich ptala, kým byli v minulých životech, a byli tam samí králové a královny .))) Tak se jich zeptala, kde jsou ti, co jim vařili a uklízeli :)) Nikdo takový tam nebyl :)

na příspěvěk reagoval Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

Navíc jsou lidi, kteří jsou přesvědčení, že něco z druhého břehu viděli. Ci si myslí, že si pamatují minulé životy a že ví, jak to funguje. Jenže takovým lidem se nevěří. Většina je považuje za blázny.

PetrPan , forsythia

Já si to taky tak nějak představuju.

Forsythia: No, realita je opravdu jiná, než jak ji vnímáme, protože tím, že jí vnímáme, se automaticky stává subjektivním pohledem na realitu. :)))

Ale proč nejsou přesvědčivý důkazy.. to nevím.. možná jsou a my je jen nechceme vidět..

Mi Nü-Chai

Mi Nü-Chai (hodnocení, recenze)

Holubicqa

Tuto vymoženost lze najít i v Sandmanovi, konkrétně v té části, kdy přijde Morfeus do pekla. Vysvětlení utrpení "hříšníků" jest vyloženě rozkošné.

na příspěvěk reagoval Holubicqa

Holubicqa

jo, to je zajímavej pohled na věc a svědčil by o tom, že realita je něco úplně jinýho, než jak to vnímáme.. nicméně proč jsou to všechno furt jen hypotézy a ještě nikdo nikdy nepodal přesvědčivej důkaz o tom, co je na druhým břehu?

na příspěvěk reagoval PetrPan, Holubicqa

Holubicqa

Ono to tak klidně může být, Ráj je prostě ráj a každý má jinou představu absolutního štěstí. Tak nějak si to představuju i já, ale na konkrétní představy mého ráje se mě radši neptej :D

na příspěvěk reagoval Holubicqa, misterz

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu