Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Slav_Jaro

Naprosto nesourodý film... ekologická agitka zasazená do preapokalyptického biblického světa, padlí andělé jako armáda složená z předků seržanta Navážky, Metuzalém jako zenbuddhistickej mudrc v jeskyni, nábožensko psychedelické vize, houbové čaje, Hermionka, temnota, špína a hnus, společenská kritika americkýho konzervativně křesťanskýho pohledu na svět jako na jeden obrovskej důl k vytěžení,. Zpracování nekonečněkrát vyprávěného příběhu je značně originelní, s biblickým poselstvím ale nemá bohužel nic společného, protože vylíčení Noa jako bezcitnýho misantropa, který až skrze rodinné drama dojde k boží milosti, je tak trochu nonsens, že. Pasáž se stvořením světa je super, poslední třetina filmu, která následuje pak, je úplně pitomá. ()

baner

Noe - jediné čo poviem, že Evan všemohúci, mal pre mňa viacej čara ako Noe. Dávam 20% a to iba za Anthonyho Hopkinsa. ()

medveed

Co na to řici… Film má řadu slabých, ale i silných momentů, které nechci sáhodlouze rozebírat… Hlavní postava Noe, působí jako náboženský fanatik, což mu ubírá na sympatiích. Výsledkem je, bohužel, spíše průměr. 60% ()

MJI

Film balancující mezi fantasy, surrealismem a existenciálním dramatem. Odvážné, že i do tohoto se pustí mainstreamová produkce. ()

jakup57

Teda, taká kravina sa len tak nevidí :D. Hviezdičku dávam za fantastického (ako vždy) Anthonyho. Inak je to neskutočná zlátanina hodná odpadu. ()

Fredolino odpad!

Nevím, jestli se Darren Aronofsky domluvil s Ridley Scottem (Exodus), že přepíší Bibli, ale výsledky jsou neskutečné nesmysli, které s těmito příběhy nemají krom prvotní myšlenky vůbec, ale vůbec nic společného. Nejsem náboženský fanatik, ani do kostela nechodím, ale když se příběh po tisíce let vypráví stejně, je holý nesmysl ho měnit. Stačilo by přeci trošku změnit název, jména zúčastněných a mohl to být zajímavý historicko-katastrofický film. Takhle je to pro mě odpad. ()

Yamatosan odpad!

Možná to má bambilion skrytých významů (užijte si je, kdo je vidíte), ale ten film je příšerný snad ve všech ohledech... především je ale nechutný myšlenkově, to bych musel opsat vše od kiddo. Natočit to nějaký ucho, tak nebudu tak přísný, ale Aronofsky... u něj nezbývá než dát ODPAD. ()

Mistr119

Film jsem viděl zatím dvakrát a už poprvé jsem mu dal 5*, další shlédnutí mě jen utvrdilo. :) O rozhodnutí lidí, o souzení, vidění toho dobrého i špatného v nás... Darren Aronofsky se mi začíná zamlouvat. :) ()

Bogrant

Parádne obsadený epos, ktorý síce miestami škrípe, ale človeka jednoducho nepustí a pevne ho drží na vygradovanej atmosfére. Aronofsky, i keď nie je môj priaznivec, je skrátka taký vizionár, až miestami ostáva rozum stáť. A aby toho nebolo málo, ten Russellov (Noemov) príbeh o ľudskej podstate a kolobehu života je najlepšia 3-minútová pasáž tohto roka! ()

soukyd33

Známý příběh, ale trošku jinak vysvětlený. Některé situace zde jsou úplně nové, a s Biblí se rozchází. Každopádně je to také zajímavé. Některé scény až zbytečně tmavé (S brýlemi 3D, ještě horší.) Prostorový zvuk průměrný. Efekty až přehnané. Herecké obsazení zajímavé. 👍 Poznámka: Emma Watson bude hlavní důvod, proč film vidět. 👀 Viděl doma ve 3D. Hvězdiček 3 ()

Kinimodus

Pro mnohé věřící může být film "Noe" obtížným zážitkem, protože se od biblického podání v některých důležitých aspektech odlišuje. Na druhou stranu však nabízí zajímavý a zaujímavý pohled na příběh, který může diváky motivoval k diskuzi o víře a důležitosti záchraně života na Zemi. ()

flyer.nick

Fantasy, veganská agitka, náboženská posedlost a čert i bůh ví co ještě za nesmysly v tom je. Určitě ale ne poutavý film. Arogantní a zaslepený Noe plýtvá z přesvědčení jídlem, synům zakazuje utrhnout i kytku a ukazuje nám to, proč víra není sexy, protože v jeho fanatičnosti podle něj na člověku nezáleží. Charaktery na prd, loď, která by podle všech přírodních zákonů neměla uplavat ani metr, norští trolové, kteří tu loď postavili, kouzelné houbičky na zhulení všech zvířátek a Hermiona, se kterou by sice chtěl zakládat lidstvo každý chlap, ale která tam vyjadřovala emoce úplně stejně jako ve všech dílech Harryho Pottera. Aspoň vizuálně a technicky je to fajn a nějaký ten kousek pozitiv si v tom najde asi každý. ()

namo3nik

Tento neo-křesťanský epický snímek se mi líbil moc. Jeho skryté tendence smést z povrchu zemského homofobní prostředí se podařilo. I když je to film U.S.A. Trošku mi vadily kombinace lékařských dat z výzkumů lidského sexuologického prostředí. Dvojčata sestry, odcházející syn jak z učebnice - výzkum homosexuality. Nakonec však duha na nebi setřela všechny moje pochybnosti a film mi přišel zábavný i dojemný. Ačkoliv pro buranskou část křesťanských fanatiků absolutně nestravitelný. Avšak oni filmové školy nestudovali , tak viva holywood old school .Rozhodně by snímek bodoval i v duhovém sále febiofestu nebo mezipaterech. Jinak na IMdb 7,7 z 10!!! ()

zooh

Jednou větou? Velký nudný Hollywoodský paskvil. 2,5 hodiny o ničem. Když si pustíte trailer tak to stačí, je tam vše důležité a veškerá akce z filmu. V samotném snímku se potom jenom mluví, mluví a mluví. Když pominu věci, jako že si Holywoodští scénáristi upravili a přidali spoustu věcí do původního příběhu, tak především příběh vyjde celý obráceně než v Bibli. Noe? V Bibli hodný muž, který chce všechny zachránit, člověk který se pouze obětuje pro druhé, člověk kterému nikdo nevěří a proto všichni zemřou. A ve filmu? Noe je člověk, který nenávidí lidi, člověk který nechá všechny lidi umřít aniž by ho to nějak více rozrušilo. Člověk, který je ochoten obětovat i své děti a zabít svá vnoučata. Celý film je hrozně depresivní, neskutečně zdlouhavý a zbytečně roztahaný. 3D není nic moc, kdybyste neměli brýle na očích, tak ani nepoznáte, že máte být na 3D filmu. Co bych ještě dodala na závěr je, že mi opravdu vadilo, jak silnou nenávist jsem cítila téměř celý film k hlavnímu hrdinovi. K tomu, jež má být 100% kladný a nejlepší. Na konci tvrdí, že bůh chce vyhladit lidstvo a najednou přijde jeho chráněnka s tím, že je těhotná. Pokud Noe věří v boha, tak věří, že každé počaté dítě je boží zázrak a kdyby bůh nechtěl, tak přeci nikdy neotěhotní. A jemu nedojde, že mu tím bůh říká, že chce, aby lidstvo přežilo. Tvrdošíjně se drží myšlenky, že lidstvo má vyhynout a hodlá to uplatnit i tím, že zavraždí své vnučky. Navíc celý film se drží toho, že ti "zlý" jsou ti co jedí maso, a ti hodní jsou oni, ti co jsou vegetariáni. Co je to za hloupost? V Bibli se nikde nepíše, že se nemá jíst maso. A zvířata, která Noe zachraňuje jedí asi co? Tygři aj. jedí kytičky? Vložení do děje obry z kamenů, už je maximální úlet. Asi vznikl tak, že scénáristi seděli a říkali si: "jak bychom tam nacpali postavy z pána prstenů". Ano, mají to být andělé - ale pravda je, že z mých přátel tuto zápletku téměř nikdo nepochopil. ()

Shagrat

Nebylo to nejhorší, ale očekával jsem děj o něco více podle bible. Je vidět, že z toho příběhu udělali hlavně zajímavost pro oko. Nevím tedy, jestli Noe stál vyloženě v rozhodnutí o přeživší lidské rasy, či nikoliv, pokud chtěl popravit obě dcery. To by musel zabít i Ilu. Nicméně relativní pravda tam byla tudíž 71% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu