Reklama

Reklama

VOD (1)

Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (174)

Botič 

všechny recenze uživatele

Tohle, že je televizní film? Game Change kope za naprosto jiný tým - za tým, který by mohl směle konkurovat tandemu ze stáje Frost/Nixon! Roach některá témata naťukává u jiných jde až na dřeň, ale díky vynikají Julianne Moore předkládá divákům tak neskutečně uhrančivý film až to hezké není. Na tenhle kousek by se měla podívat hlavně Phyllida Lloyd, aby věděla, jak se mají točit (politická) dramata. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jay Roach opět vstoupil do vod politických a pseudodokumentárních a po Recountu, který se věnoval prezidentským volbám v USA roku 2000, zpracoval neméně fascinující materiál, který zahýbal taktéž prezidentskými volbami v USA, ale v roce 2008. Ten "materiál" se jmenuje Sarah Palin, a je pojat poměrně překvapivým způsobem. V první řadě je potřeba vyzdvihnout naprosto dokonalé obsazení a herecké výkony, a hned v řadě druhé scénář. Ten nejde lacinou cestou pranýřování excesů paní skoroviceprezidentky, ale věnuje se i tomu, co její nominaci (respektive vytažení z klobouku týmem poradců senátora McCaina) předcházelo. A samozřejmě hlavně tomu, co následovalo, a co je pro průměrného českého diváka s povrchní znalostí americké politiky neznámé, potažmo nečekané. Fascinující záležitost, řemeslně velmi dobře zpracovaná. 80%. ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Game Change jasně rozhodlo a vymezilo (čimž teda nemám na mysli stranickost) nebo kdyby aspoň dotáhlo k dokonalosti imitaci gestikulace (McCain) či způsobu mluvy (Palin), jdu bez váhání na plnej počet. Bohužel takhle Game Change parádně fungovalo jenom do tý chvíle, kdy čistě karikovalo - dramatický momenty už pak celkem přirozeně dřely. Tak jako tak svěží vítr pro žánr, kterej má teď konečně zástupce, co může adekvátně bavit i lidi "zvenčí", který o politiku normálně nezavaděj. A Woody Harrelson se Sarah Paulson? Jim neni absolutně co vytknout, špica výkony. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Je to už dlouho, co jsem nějaký film sledoval s takovým intelektuálním zaujetím a estetickým požitkem najednou. O americkou politiku se zajímám dlouhodobě a prezidentskou kampaň z roku 2008 mám ještě v živé paměti. Tehdy jsem ji sledoval skrz optiku demokratického tábora a stejně jako pro mnoho lidí po celém světě byly i pro mě ony volby hlavně o osobě Baracka Obamy. I tak si dobře vzpomínám jakou kontroverzi v té době budila Sarah Pallinová. Game Change nabízí pohled na události právě z jejího (respektiva McCainova) republikánského volebního týmu - od chvíle, kdy McCain začíná hledat kandidáta na víceprezidenta až po moment, kdy v tiskovém prohlášení uzná volební porážku. Dvě zásadní otázky rozhodující o kvalitách takového filmového podniku pak jsou - na kolik se scénáristům podařilo postihnout realitu kampaně a vykreslit osobnosti jejích aktérů - především pak Pallinové; a jak se tohoto nelehkého úkolu (hrát postavu někoho, kdo je nejenom naživu a zdráv, ale nádavkem velice vlivná politická osobnost určitě není pro herce dvakrát pohodlné) zhostili herci? Faktografickou věrnost a minimum fabulace samotného příběhu potvrzují lidé z vedení kampaně, včetně reálného Steva Schmidta (hlavní postava filmu), další otázkou je jak jsou tato fakta prezentována? Liberálnější kritika filmu často vyčítá přílišnou shovívavost k Pallinové (poukazují například na to, že počet a kvalita vědomostních průšvihů, kterých se v kampani dopustila byly nesrovnatelně vyšší); přičemž ta konzervativní se tradičně odvolává na liberální (pro-demokratickou) zaujatost Hollywoodu - celkově ale lze říct, že i z politického hlediska jde především o snahu vyprávět příběh o tom, jak funguje americká politická kultura. Ozdobou a hlavním motorem celého filmu jsou ovšem herecké výkony. Woody Harrelson v roli Schmidta je stoprocentně solidní a jeho postava je tou, s kterou se asi budeme identifikovat nejvíc (navíc dává trochu naděje politickým cynikům po skepsi z Goslingovi postavy z Ides of March), většinu pozornosti si pro sebe ale zcela zaslouženě zabírá Julianne Moore, která dává slovu doppleganger zcela nový a reálný význam. Pro mě osobně velká filmová událost a silný zážitek - 90% ()

baribal 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem, že ten mediální obraz Sarah Palin je odrazem skutečnosti. Po filmu si říkám, že mediální obraz jí vykresloval lépe, než jaká ve skutečnosti je. Naprosto příšerná ženská, ale pravdou je, že kvůlí ní volby neprohráli a vybrat jí byl v podstatě dobrý nápad. Ed Harris vypadá velmi věrohodně, hlavně jeho pleška a vlasy. Na televizní film velmi slušné. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Knihu "Game Change: Obama and the Clintons, McCain and Palin, and the Race of a Lifetime" ("Obrat ve hře: Obama a Clintonovi, McCain a Palinová, a životní kampaň") napsali Mark Halperin, vedoucí politický analytik časopisu TIME, a John Heilemann, vedoucí politický korespondent a analytik časopisu New York Magazine. Kniha je považována za nejpřesnější vylíčení volební kampaně v roce 2008. (Zdroj: HBO)
  • Snímek byl převážně natáčen ve státě Maryland a hotelu Wilmington ve státě Delawere. (chelseaman22)
  • Film vychází ze třetí části stejnojmenné knihy Game Change od autorů Johna Heilemanna a Marka Halperina. (Mara12)

Související novinky

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (více)

Reklama

Reklama