Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

Diskuze

manonfire

Diky, uz viem tvoje srdcove zalezitosti. Mozes mi prosim ta prezradit aj tvoje plucne zalezitosti, popripade zaludocne zalezitosti? myslim to takto : Viem, pri ktorych Stalloneho filmoch ti plesa srdiecko. len mna zaujima aj to, pri ktorych Stalloneho filmoch ti plesaju aj pluca, pripadne zaludok? Diky a tesim sa na odpoved.

Wacoslav1

Kámo víš čemu já to přisuzuju??? taky najdu chyby všude aspoň malé. Je to tím že jsme už rozmazlený, nic nám není dost dobrý. Dřív by jsme z toho uchcali. EXP 1 byl lepší film, 2 možná srovnatelné Konečná byla o trochu horší a Bullet to the head byla horší rozhodně. Plánujeme že půjdeme znovu :-D

manonfire

U Arnolda je najlepsi Terminator 2. Mozes sa o tom pohadat, mozes mi vynadat do debilnych kretenov. To kludne mozes, ale to je vsetko, co s tym spravis. VG pripade Terminatora 2 zaostava aj kultovy Predator.

Lefty86

Svarcovi  sa podarilo /a McTiernanovi hlavne/ uspesne skombinovat horor s prvkami sci fi. Do toho akcne sceny su len ceresnickou na torte.

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

JP84

Na IMDB sa sice uvazda rozpocet 70 mega, no dufam, ze je v tom zaratna aj propagacia, lebo ak nie, tak fakt neviem kde sa tie prachy podeli. Podla toho co som videl na platne by som tipoval rozpocet tak 30 mega.

manonfire

Pro ty co nerozuměli to zopakuji ještě 10X takže byla to ONE man show Arnieho :-) Samozřejmně, že byl v titulkách, ale až jako druhej PARCHANTI! :-)

Wacoslav1

Už mě docela sereš:))))) Kolikrát jeětě kvákat, že je to one man show Arnieho? Nezapomeň, že tam hrál jenom větší vedlejší roli. Byl aspoň v titulcích?

Lefty86

Já bych fakt moc rád šel na 5* ale Konečná nebo Expendables 2 mi prostě příjdou jako lepší filmy. Musím se přiznat, že od začátku jsem měl lehký obavy z toho příběhu a potvrdili se mě to vězení taky přišlo takový divný a k poznámce Vegetola jo ti strážci vypadali v těch těsných oblecích a maskách fakt úchylně jak kdyby vylezli ze sado-maso bordelu :-))))) nemůžu si pomoct, ale ok asi řeším píčoviny co se dá dělat já najdu chyby skoro ve všem včera už jsem tu psal jak je to podle mě z bezchybnými filmy. Takově se už holt dneska netočí a tady těch chyb bylo na moje gusto až moc ani nevíte jak rád bych těch 5* dal, ale natolik mě to nesejmulo a stejně to táhne Arnold bez něj by to bylo tak na 3*

na příspěvěk reagoval manonfire, Lefty86

Wacoslav1

NAPROSTO!!!..... Chápu že to byli mini scénky kde byli spolu, ale prostě je škoda že tohle nebyla jejich společná premiéra. zkrátka spolu na tom plátně už byli předtím. Samozřejmě mi to nijak nepokazilo dojem z filmu. mám i stejné připomínky k filmu, to vězení a dozorci byli moc "Marvelovský" moc komiksový, to si mohli odpustit. Chvílema jsem se musel připomínat že to není film z budoucnosti, ty šašci mi dávali ten dojem. ...........Jinak mi připadá že Arnie má nastřelený vlasy, prootže na některejch fotkách je už vyloženě ...bože odpusť mi to slovo....vypelichanej a tady měl normál kštici. jen tak mimo téma

Lefty86

Tak jasně, ale zase scéna v Exp 1 byla spíš jenom taková ochutnávka v Exp 2 taky Arnold neměl bůhvíjakou roli, tady se sešli jako hlavní hrdinové to je zase trochu jiný level. I když doufal jsem, že ty role budou rovnocené a nemůžu se zbavit dojmu, že Arnieho trochu upozadili, ale i tak kdykoliv je na scéně strhává zcela nekompromisně veškerou pozornost na sebe nic proti Slyovi nemá špatnou postavu, ale odehraje si svůj standart a tím to hasne Arnold je něco víc on prostě do toho přidává nadstavbu jenom svým zjevem hlasovým projevem charizmatem... no nevím už jak to popsat ty mi rozumíš :-)

Wacoslav1

Přesně to jsem říkal přítelkyni v kině, škoda že to netočily před 20 nebo ještě lépe 25 lety. ( Arnie prohlásil že tenkrát byli takový hvězdy že jeden by zastiňoval druhého ) A ještě malé mínus pro to že byli na plátně oba bylo už jejich působení v EXP 1 a 2 nebyl to takový šok že tam jsou spolu.

manonfire

herec je určitě lepší, o tom žádná. To jak by zahráli jeden role toho druhého by bylo zajímavé podebatovat a zamyslet se nad tím , Ale Arnie je pro mě prostě best přesně jak píše Waca.

manonfire

Tohle já měl jako předškolák už , s Komandem, později s Predátorem. komando jsem jasně viděl něco přes 100x určitě. a jak jsem viděl poprvé Predátora bylo vymalováno

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Stejně je škoda, že to nenatočili před 20 lety. Dneska by to byl kult. Takhle je to spíš nostalgická vzpomínka a oddechová jednohubka. Nicméně jak si to přehrávám tak Arnie je prostě BEST vždycky byl a vždycky bude, ale to je zase moje neobjektivita. Já je mám v top10 oba dva, ale Arnold byl u mě vždycky číslo jedna... Co naplat.

manonfire (hodnocení, recenze)

U mě jde přesně o to, žeArnie by nemohl hrát tu polohu Utýraného Franka Leoneho v Kriminálu, nebo vysmívaného Freddyho Heflina v Zemi policajtů.

manonfire (hodnocení, recenze)

To byly vůbec nej. roky pro mě. Cliffhanger, Demolition man, Specialista. Arnold byl u mě druhé housle a JCVD se Seagalem předmětem výsměchu.

Lefty86

Cliffhanger jsem pánové viděl skutečně asi tak 60x. To je pro mě nejlepší akční film všech dob a jediný akční kousek v TOp 10. Ten film byl pro mě jako kluka něco jako fetiš. Každej máme oblíbené filmy, ale tohle jsem povýšil na objekt zbožňování. Heh se musím smát, jak jsem si jako teenager přehrával v hlavě ty scény se sebou v hlavní roli, a trénoval si ty drsné ksichty.

manonfire (hodnocení, recenze)

Však je to v pořádku. Každému co jeho jest. Já nemám Arnieho ani v top 10. Ikdyž upřímně v Top 15 už by byl.

Lefty86 (hodnocení, recenze)

Jako první pokud nějakej natočil samozřejmě. Ale kdybych si musel tenkrát vybrat Arnieho novej kterej jsem neviděl a to samé od Slye vzal bych si Arnieho.

stuntmanMIKE

Jak tam byl Arnie, měl jsem husinu. Moje oblíbenost těchhle herců je Arnie na 100%  a Sly tak na 99,8% Arnie je pro mě prostě idol od dětství a beru v potaz asi i to co všechno v životě už dokázal.Slye jsem začal mít hodně rád až později, možná to svědčí o větší složitosti jeho filmů, i Ramba jsem viděl poprvé všechny díly až dost pozdě. Ale v půjčovně jsem vždycky šel taky po jeho filmech jako první, takže je to divné :-D

manonfire

Rocky 4 má hloupej námět, ale ubíhá neskutečným tempem a je to nejnadupanější díl. Cliffhanger zase až tak nebral nikdy mě, ale viděl jsem ho naposledy už dávno, budu muset možná dát znovu někdy.

na příspěvěk reagoval manonfire

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

manonfire

no bracho... musim suhlasit s Leftym... v tomto filme to Arnie ukradol pre seba... stale su rovnocenny, ale nejak ten Arnie hlaskuje a bavi viacej... a to som ako ty vacsi fanusik Slya ako Arnieho

manonfire

Denní světlo je jeden z nejlepších Sylových filmů , ten stísněný pocit když jsem byl jako 11letý smrad v kině pamatuju doteď. Kriminál chybu nemá!!! Noční dravci a Cobra mě nebavily téměř vůbec, Cobru jsem kouknul letos znouv ze zvědavosti a nechápal jsem co to natočil, Noční dravce už si nepamatuju ale viděl jsem.D-Tox se mi zase líbil MOC!! (spíš krimi, to není akční) U Arnieho kupodivu souhlasím, až na Likvidátora a Conana ničitele To byli takové filmy které je povinnost vidět. vyloženě nezhnusí ale ani nijak zvlášť nenadchnou.

Deratizer

Deratizer (hodnocení, recenze)

Martin741

Nikdy jsem nikde nenapsal ze mam radsi Stallona. A to co jsem zde napsal jsem taky jasne zduvodnil. Naopak jsem byl vzdy naprosto ulitlej na Arnoldovi a Stallona jsem si oblibil az pozdeji. Jinak je mam rad oba, neresim koho vic nebo min, proste si prisne hlidam vsechny filmy s temito herci stejne jako Vandammovy a tim to hasne a tesim se na vsechny jejich filmy stejne, jen kvuli nim.

Jak říkám vrchol od Arnieho Predátor, T2, T3, Total Reacall

Od Slye Cliffhanger, Demoition man, Rambo IV, Rocky 1, 6(příběhem) 3,4(akcí, vyhecovaností a nostalgií...ikdyž třeba scénář štyrky je hodně hloupej) Kriminál. Get Carter a Země policajtů je pak moje těžce srdeční záležitosti, u mě na 200%, ale to se těžko vysvětluje.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, Lefty86, Martin741

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)