Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

Bragi66

Sylvester Stallone je odborník na útěky, ale zavřou ho do supervězení na lodi, odkud mu pomůže utéct Arnold Shcwarzenegger. Archetypy vězenské svaloviny v plné parádě, jen proklamovaná sofistikovanost je nepřijatelně naivní a založená na nepravděpodobnosti. ()

Feacher

To spojení Ramba a Terminátora mám strašně rád, už třeba v Postradatelných... Sympatické tváře, poměrně chytrý scénář, několik zápletek dohromady a i nějaká ta akce. Skvělý film! ()

soukyd33

Je možné utéct z každého vězení s maximální ostrahou? Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat. Existují ale i vězení, která jsou za hranou jeho možností? K útěku je potřeba znát tři věci, zde to bude ale problém. Nejtěžší útěk začíná. Hlášky jsou super. Některé scény TOP. Herecké výkony super. Herecké obsazení TOP. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

NikiVai

Ač nejsem fanda akčních filmů, tak jsem si Plán útěku celkem užila. Asi proto, že tu nebyla jedna mlátící scéna za druhou, ale spíš trochu napětí co a jak to ti chlapi vyřeší. ()

Wineology_

Surové, tvrdé, prasácké a chlapácké. Tak bych asi popsal tenhle snímek, kdy při některých scénách a především při vysvětlování Slyho plánu útěku zůstával rozum stát. Jeho plán A byl vždycky tak precizní, že nechápu jakou látku požil scénárista, když zápletku vymýšlel, ale to matro bych chtěl někdy fakt zkusit. Kreativita filmu je neskutečná a já jsem si to mimořádně a přímočaře užil. Arnie je badass, hlavní záporák je konečně pořádná svině jak má být, vězni jsou autenticky šílení a Sylvester si to krájí jako nějaký zasraný John Wick zmutovaný Hitmanem a nadopovaný testosteronovými jehlami. ()

one2

Co dodat, ked mal niekto rad filmy so Sylvestrom a Arnoldom tak si musi povedat ze na to musi ist jednoznacne do kina,pretoze mu to skratka nemoze utiect.Nemozem dat menej ako 4 hviezdy uz len kvoly tomuto spojeniu tychto dvoch akcnych ikon :) ()

naughtywom

Po dlouhé době krutě koukatelný film !!! Pokud jste vyrostli na Stalloneovi a Arniem, pak neváhejte. Občasné frky jsou více, než zábavné, kor v podání Schwarzenegra. Akční/thriller, není přesně to, kam by se tento film měl zařazovat. Tento film je tak nějak rádoby novodobá vzpomínka na akční titány 80. - 90. let, připomínám, že vydařená. Co se týká několikakilogramového kulometu v Arnieho ruce, to je právě to, co mnoho lidí nepochopí. Myslím, že film se bude líbit každému, kdo v časech minulých věřili kmenu stromu nebo rakvi plné zbraní na Arnieho rameni. Tento typ filmu má pobavit a dokopat diváka ke vzpomínkám na filmy, v nichž tito dva hráli a tím docílili, aby si divák odpočinul. Hnidopichové, nechoďte, nepobavíte se. :-) ()

luken2000

Či chcem, či nie, 5 hviezd tomu dať nemôžem, predsalen Expendables 1 a 2 dali laťku očosi vyššie. Nevravím však že to je zlý film, práve naopak :) je tam veľa scén, kde som sa parádne zabával, ale za najpodarenejšiu scénu považujem tú finálnu, teda Caviezelov pohľad po slove "Bum" to je tak brutálne zabitá vec, že som sa smial ešte dlho po skončení filmu :) ()

KOLMI

Mizérie, kromě Arnoldovy hlášky "Ty jsi vegetarián, která je už i v traileru a kromě 20 sekund, kdy arnie mluví německy a to jsem se fakt nasmál, ten film je prostě mizerná slátanina nesmyslů. Nadsázka jako vždy je čímdál nudnější a i když Stalon vypadá fakt kurva dobře, tak to prostě nestačí. Do kina nemá vůbec cenu chodit, protožena tomto filmu není nic, co by kino proti TV poskytlo navíc. ()

Leddius

Film na pohodu :-) dostal jsem přesně to, pro co jsem si přišel. Nemá cenu se pozastavovat nad propracovaností scénáře, kvůli tomu jsem na tenhle film nešel. Přišel jsem se podívat, jak dvě akční ikony mého mládí opět vystupují z hereckého důchodu a jdou nakopat ještě pár zadelí. A to jsem dostal: akce, krev, zbraně, nesmyslné fyzické výkony na dědky jako jsou oni dva a spousta vtipných hlášek proložené dobrými hereckými výkony (u Jamese Caviezela bych si dovolil říci až brilantní). Přesně tohle jsem v neděli večer v kině hledal a bohudík i našel. ()

lahvi

Jako film me to zas tak uplne nesedlo. Nedostalo. Dovedu si predstavit, ze pro ty, kteri nejsou odkojeni rambem a terminatorem jak ja, je to docela prumernej nic moc nerikajici snimek. Nemuzu ten film strhat. Uz kvuli tomu, ze dva hrdinove z detstvi stojej vedle sebe v jednom filmu a tahnou za jeden provaz. To mi ke stesti staci. Hlasky dobry, scenky taky. Filmove ale pro me malo. Jeste se na to mrknu nekdy doma...v kine me to neohromilo nejak moc. Navic celej film premyslim nad zasadni myslenkou. Proc jako, kdyz ty veznove tam jsou bez soudu, bez naroku na svobodu..proste maji zmizet jednou pro vzdy...proc nekdo vynaklada takovy miliony, aby todle cely existovalo. Proc je v takovym pripade proste rovnou nezabijou. Kdyz premyslite o prvotni myslence filmu, jestli ma vubec smysl, tak je to vzdycky spatne..Nejlepsi stejne bylo, kdyz se swarzik predstavoval :D ()

zoot3r

No, nemám slov, tak toto sa naozaj podarilo, keby tí dvaja mali počas celej kariéry práve toľko rokov ako v tomto filme. Na tento film som sa tešil odkedy bolo oznámené jeho natáčanie, ale trailer som za celý ten čas nepozrel, až po prvom zhliadnutí a vidím, že lepšie som spraviť ani nemohol. Staroušci to pekne rozbalili, nechýbala tomu logika a jednoducho film mal všetko, čo fanúšik Sly čaká, nemám viac slov, 100% ()

spike.sg

Tak v kině po skončení filmu mi byli jasný 2 věci. 1. Věděl jsem, že tomu dám 4*. 2. Prostě mě baví se na ty dva koukat. Ano člověk si může říct, že Arnie se Silvester moc novýho nepřinesou a vlastně je to tak. Tyhle dva opravdu nepřinesli v podstatě nic novýho. Na začátku se to tváří, jako nepředvídatelný, genialitou plný biják, ale stejně se to nakonec vrátí do starých kulek lítajících, pěstí mlátících kolejí a Arnie s těžákem v ruce. No a co! Tak je přece známe a ruku na srdce, proč to měnit? Líbí se mi, že si na starý kolena začali ze sebe trošku dělat legraci. Sumna sumárum, tenhle počin rozhodně nepřekvapí, ale zcela určitě zabaví a pobaví. Já jsem byl spokojen. 80% ()

beaverkiller

Dlouho sem se takhle nezasmál. Arnie je s přibývajícím věkem stále lepší. Řekněte sýr oddělalo celý sál a jeho odvádění pozornosti popřípadě shánění brýlí je luxusní:-) Moc hezky natočeno, dobrý spád, žádná hluchá místa a solidní zábava. ()

Novik

Když si tak pročítám komentáře ...tak asi půjdu do kina ještě jednou. :) Edit. V kině už jsem potom nebyl, ale i tak jde o zábavný film kde v hlavní roli jsou dvě legendy, přičemž o jejich společném filmu jsem snil jako malý kluk. Viděno v kině. ()

majorzeman13

Nadprůměrnýýýý filmový kousek - podívaná. Odpoutání pozornosti Arnolda v rodném jazyku (Němčina) je jeden z nejlepších momentů,sekvencí celého filmu. Akční finálel též super,cool. Oba záporáci jsou skvělí jak bachař Jones,tak ředitel věznice Caviezel oba si to rozhodně užívají a baví se a divák s nimi. Pravda je ,že té akce mohlo být více,ale je dobře,správně davkována. Jako velký fanda akčních hrdinů mého dětství jsem se velmi dobře bavil a ty hlášky obou zminovaných pánů - prostě skvělé!!!!!!!!!!!!!!! Vřele doporučuji - hlavně fanouškům!!!!Už jenom je vidět spolu na plátně v jednom filmu je něco + nostalgie................ ()

Doubeq

S kulometem v ruce chybělo Árnýmu říct jen: Hastala vista, bejby :D . Už když jsem v kině viděl upoutávku, tak bylo jasné na co se půjde příště a podařilo se... ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)