La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

EvilPhoEniX

Docela rozpačité Pocity...Už hned mi bylo jasné a doufal jsem, že to bude něco na styl Zatímco spíš a El Habitante Inciertto.. Naštěstí Ano! Opět výborný Nápad. Příjemná Atmosféra, ale maximální nadšení řici nemůžu.. Strašně pomalá a nudící první třetinka a Hlavně závěr? Čekal jsem akčnější ukončení,Mohli to více rozvinout a Hodnocení by šlo určitě výše! ()

George Stobbart

Kvalitný španielsky thriller o mladom dirigentovi, ktorému jedného dňa náhle zmizne priateľka. V presvedčení, že od neho odišla si časom nájde novú známosť, ktorá si však počas pobytu v jeho sídle začne všímať podozrivé veci... Film má od začiatku príjemné, voľné tempo, zoznamuje diváka so sympatickými postavami a okolitým prostredím, na ktorom sa nenápadne rozprestiera záhada zmiznutej dirigentovej ex-priateľky. V polovici stopáže ale nečakane priklincuje do sedačky nápaditým a nepredvídateľným zvratom (!nepozerať trailery, nečítať obsahy!), ktorým však zároveň už dosiahne predčasný filmový vrchol. Od tejto chvíle následne ponúkne pohľad na príbeh z tzv. druhej strany, kedy je divákovi krok po kroku všetko objasnené, čo je síce fajn z hľadiska komplexnosti príbehu, no na druhej strane to už nenecháva priestor predstavivosti ani ďalšiemu rozvoju potenciálu, keďže pomaly prichádza samotné finále, ktoré je však po tomto už predvídateľné. To sú ale asi jediné rozpory, ktoré by som filmu mohol vytknúť. Ináč je všetko ako má byť; kvalitní herci, zručné spracovanie, štýlová audiovizuálna stránka a výborná, znepokojivá atmosféra s niekoľkými hororovými elementmi vytvárajú znamenitú žánrovú pochutinu, akých nie je nikdy dosť. ()

tron

Prvých 30 minút režisér neskutočne šponuje atmosféru prostredníctvom veľkého domu, čudného vlčiaka, ustavičných výpadkov elektriky, búrok, temných nocí a čudného pocitu, že s domom nie je všetko v poriadku... ale neviete povedať ČO presne. Napriek nulovej krvi a zdanlivej absencii nadprirodzených efektov (aj keď čašníčka je presvedčená, že v dome je duch) super horor. Potom sa ale "niečo" stane, prestáva to byť horor/triler a začína to byť čosi medzi drámou, survivalom a neviem čím ešte. Na jednej strane je to geniálny zvrat, na strane druhej po jeho prezradení atmosféra čiastočne povoľuje a už to proste nie je taká šupa, ako na začiatku. ()

misterz

Pointa a zápletka sú síce dosť lacné, ale na druhú stranu z toho autori dokázali vyťažiť maximum. Atmosféra je po celý čas celkom slušná, ani herci nehrali zle, na ženy sa veľmi dobre pozerá. Celkovo ide o pohodový thriller s trochou napätia, aj keď ja som v ňom nič mysteriózne nenašiel, čo je škoda, pretože to je podľa mňa presne to, čo tomuto filmu chýba. Tiež je na škodu, že koniec sa dá predvídať už veľmi skoro. Pre mňa slabý nadpriemer. 70/100 ()

Nin

Všechny postavy jsou nesympatické (nepomůže ani to, že obě hlavní hrdinky jsou kočky) a film vznikl nejspíš tak, že autory napadla nejhorší noční můra každé ženy (přijít o svého prince a maximálně nechutně si přitom vymáchat čumák v jeho nevěře - abych moc nespoileroval), a narouboval na to různé neuvěřitelné náhody, podivný nelogický bunkr (kde nechybí jednosměrné repráky a zrcadlo, ale chybí jakákoliv možnost komunikace ven) a postavy, které se chovají hloupě a později i zle bez pořádné motivace. Možná kdyby se trochu víc zapracovalo na postavách a více se vyhrotily situace, kdy se ta a ta postava zachová pitomě/ďábelsky, tak bych si ten film užil. Natočený to je pěkně a napínavé scény se taky najdou... ale vůbec jsem tomu šokujícímu slepenci náhod a postav jak z telenovel nevěřil. (4/10) ()

• Svastika na nacistické uniformě ve skříni je převrácená. (BlackJoanna)
  • Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)
  • Alterntívnymi názvami filmu sú aj Bunker či Inside. (MikaelSVK)