Tým Škorpion

USA, (2014–2018), 65 h 27 min (Minutáž: 39–63 min)

Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Emily Robinson, Erick Avari, Robert Patrick, Joel Gretsch, Anthony Skordi, Andy T. Tran, Jadyn Wong (více)

Jmenuje se Walter O'Brien a má čtvrté nejvyšší IQ, které kdy bylo změřeno – 197. Einstein měl 160. Když mu bylo 11, zatkla ho FBI, za to, že hacknul počítače NASA, aby si stáhl plány raketoplánů, které si chtěl pověsit na zeď. Nyní vede tým geniálních podivínů. Pracují pro Ministerstvo vnitřní bezpečnosti a díky svým znalostem dokážou překazit hrozby, které ohrožují svět. Říkají si Tým Škorpion.
Jsou čtyři a dohromady mají IQ vyšší než 700. Toby je behaviorista, rozumí řeči těla a dokáže předvídat chování; Sylvester je chodící kalkulačka a je posedlý statistikami; Happy je zázračná inženýrka, která dokáže sestrojit, opravit nebo otevřít cokoli; a Walter je machr na počítače.
Zatímco se ale členové týmu cítí dobře v přítomnosti jeden druhého, sociální vztahy mimo jejich kruh je uvádějí do rozpaků. Musejí se tedy spolehnout na pomoc prakticky myslící servírky Paige Dineenové, jejíž syn rovněž vykazuje neobvyklou inteligenci a nadání. Tým Škorpion řídí agent Gallo, který je jejich vládní spojkou. Společně jsou Tým Škorpion. (AXN)

jasiska

Myslím, že seriál má celkom dobrý potenciál, preto napriek trochu škrobeným hereckým výkonom (Walter mi pripadá ako Pinocchio, ktorý si neželá stať sa naozajstným chlapcom :-) a trápnym dialógom po 5. dieli dávam 4 hviezdičky. ___ V strede 3. série: ak už čoskoro neskončia s tým otravným will they/won't they, tak napriek inak zaujímavému seriálu prestávam pozerať. ()

tuctovychlap

po dvoch epizódach a pozretí real fotky Waltera je mi jasné, čo myslel Mišo Masnick titulkom "Is 'Scorpion Walter O'Brien' A Real Computer Security Genius?" :D ešte dobre, že tam majú Bobíka Patricka..mám podozrenie, že to budem ďalej sledovať hlavne kvôli nemu..:) edit: nemýlil som sa..ďakujem Bohu za osvietenie realizačného štábu, ktorý do tejto samohonky (rozumej: autoerotického hladenia peEGOnisu) indivídua v overale s písmenami WOB v kosoštvorci na hrudi povolal navonok chladného, rokmi charizmaticky nezmeneného RP..inak by som tomu dal len dve hviezdičky a smial sa, smial sa, smial, smial a smial........ ()

jokino

Seriálu dávam lepšie 2*. Myšlienka je to rozhodne viac než zaujímavá, dať dokopy takúto skupinu ľudí a vytvoriť z nich takýto tým. Vedec nie som, takže po odbornej stránke hodnotiť velmi nemôžem prevedenie "ich" vedeckých úkonov do praxe, čo všetko sa dá, je reálne urobiť v danej chvíli a čo nie.. Čo sa týka CGI efektov, beriem s rezervou, je to Tv seriál. Sú aj lepšie, aj horšie, rovnako, ako vo filmoch. Čo však v seriály veľa krát prepálili, bol spôsob, akým prevádzali vedu do praxe. Myslím, že veľa krát by bolo po nich / po niektorom z nich. Ale inak, s rezervou, dalo sa.. ()

erased

Scorpion sice mohl dopadnout díky pilotu Justina Lina a slibné premise mnohem lépe, ale na nic víc, než na odpočinkovou zábavu stejně neměl, a jako takový funguje obstojně. Když totiž na každý díl připadá v průměru cca deset cliffhangerů, při kterých na vlásku visí přinejmenším osud celého světa, a přesto dokáže bavit povedeným týmem exotů (až na topornou a hlavně otravnou Happy), jejich hláškami a především neuvěřitelnými macgyverovskými řešeními ještě neuvěřitlelnějších problémů, a přesto při tom nenáročně bavit, není si prakticky na co stěžovat. V tomto ohledu haprují jen epizody s civilnějšími problémy, kde naplno vyniká, jak šíleně patetické, levné a přepálené to celé divadýlko vlastně je. ()

Lavinia

Skupinka géniů s IQ vyšším než mrakodrapy založí firmu, řeší pro FBI i soukromě bezpečnostní krize, přitom stále pokníkává, jak těžký je to osud být geniální, a k tomu jim sekunduje totálně blbá ex-servírka s geniálním synkem, která jim "překládá" normální život do geniality a vice versa. S narůstajícím počtem dílů se děj nijak nelepší. Zlatý MacGyver! ()

• V pilotním dílu máme možnost postřehnout skutečného Waltera O'Briena v pozadí scény, kdy jeho herecký představitel Elyes Gabel hackuje kamery na letišti v kontrolní věži. (JimNorton)
  • Skutečný Walter O'Brien, který byl inspirací pro tento seriál, je šéfem společnosti Scorpion Computer Services, která se zaobírá internetovou bezpečností. Založil Scorpion ve věku 13 let, kdy se snažil dát dohromady tým lidi s vysokým IQ, ale s nízkým EQ (emoční inteligence). K dnešnímu dni vytvořil přes 150 unikátních technologických vynálezů. (JimNorton)
  • Herci sú si rovnako blízki ako ich seriálové postavy a aj mimo natáčania spolu trávia veľa času. (challik)