Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Diskuze

Madsbender

Omyl omyl hloupej film pokud dává nepokrytě najevo, že je hloupej mi nevadí. Vadí mi hloupý filmy co si hrají na něco víc, ale ok necháme toho? stejně mě nepřesvědčíš. Můj názor = se pro mě zákon.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Madsbender

Wacoslav1

Práve z Raidu nemám pocit, že je úplne hlúpy. Ako žiadna oskarovka za scénar, ale hlúpe ty Tony Jaa a spol. to nebolo.

Wacoslav1

No a všetky filmy v tomto žánri sú rovnaké - len Raid je o poznanie inteligentnejší, to uznali všetci znalci žánru. Tak to proste chodí a treba sa s tým zmieriť. Alebo to nevieš prekusnúť ani u všetkých Rockových, Willisových, Stalloneho a Schwarzeneggerových filmov? Tie sú predsa často niekoľko ráz sprostejšie. A preto som chcel poukázať na Ong-bak. 5* za akciu, choreografiu, kameru a Tonyho, zvyšok nestojí za reč. U Raidu je to ale obrovský skok v žánri vpred.

Madsbender

Pozor já mám rád Azijský filmy to zase jako prr. Ongbak jsem viděl a stejný problém. Bezva fighty, ale strašně hloupý filmy fakt nemůžu si pomoct, ale takovej z toho mám pocit.

na příspěvěk reagoval Madsbender, ywo666

ywo666

Tak s tými svalmi to beriem podľa toho, že kedykoľvek potrebuje nejaký herec pre úlohu získať svalstvo, tak po pár mesiacoch nie je problém a zo štandardného muža je zrazu poriadny svalovec. Zatiaľ čo v bojových umeniach pokiaľ to nerobí dlhé roky a prinajlepšom odmalička, tak vidno, že to v sebe nemá, ako napríklad taký Keanu Reeves v Matrixe.

Madsbender

Tak Rock má v prvom rade charizmu, je mi celkom sympatický a navyše v akčnom žánri má aj čo predviesť, takže proti nemu nič nemám. Inak Rivalov som nevidel, ak tam niečo predviedol, tak len dobre, ale z toho, čo som mal tú česť to mám jednoducho takto. Zase neber takéto subjektívne tvrdenia na nejakých ľudí tak vážne :).

na příspěvěk reagoval Madsbender

sniper18

No s tým vôbec nesúhlasím. A svaly nemôže mať každý. Mať objem a vyrysovanie dlhodobo chce trvdú drinu a správne stravovanie. Je to to isté ako z bojovými umeniami. A myslím, že v Rush predviedol, že je dobrý herec. A charizmu má nas rozdávanie. Narozdiel od brata.

na příspěvěk reagoval sniper18

sniper18

Prežral by som sa cez to všetko, ale že pôsobí ako idiot, ktorý nevie napočítať ani do 3? A čo potom Rock, pôsobí na teba ako zdegenerované batoľa? Akože Chris nepatrí medzi mojich najobľúbenejších hercov, ale čo je veľa, to je veľa. Sú mraky omnoho slabších hercov - a v Rivaloch sa napríklad predviedol veľmi dobre. Vie zahrať aj dramatickejšie polohy (nie TIE polohy) a rozhodne sa mu nedá uprieť štipka talentu. Treba rozlišovať medzi horou svalov, a hercom, ktorý sa tomu venuje primárne, a podľa toho sa aj správa.

na příspěvěk reagoval sniper18

ywo666

Tak pre mňa to je treťotriedny svalovec a s bojovými umeniami a Donnie Yenom to určite neporovnávam, lebo jedno je schopnosť a druhé len okrasa, ktorú môže mať prakticky každý. Nemá charizmu, ešte som ho nevidel niečo zahrať, vždy predvádza len tuctové výkony a vzhľadom na mňa pôsobí ako taký idiot, ktorý nevie ani do troch napočítať. Ale to je samozrejme len čisto subjektívne.

na příspěvěk reagoval Madsbender, ywo666

sniper18

To ja mám naopak. Chris je svalovec, dobrý herec a nepôsobí ako naoko drsňák. Nazvať ho treťotriednym svalovcom je úplne smiešne. To môžeme potom Donnieho Yena nazvať štvrtotriednym bojovníkom, ktorý sa nevie nič iné ako rozhadzovať rukami a nohami. A Liam je trápny gay. Všade kde bol ma sral. Už keď ho vidím v trailery, tak sa mi nechce na film ani pozrieť. Ale inak tiež nechápem, prečo to chcú točiť. Však nápadovo podobný Dredd bol prepadák. Podľa mňa sa film úplné odkloní od martial art a ponechá si iba nápad prebojovať sa s jednotkami z poschodia na poschodie.

na příspěvěk reagoval Madsbender, sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Aj tak nechápem, aký má prípadný remake význam. Nielen, že to nemá šancu sa vyrovnať originálu, v bojových filmoch vždy amíci ťahali za omnoho kratší koniec, ale navyše to ani nemá výraznejší komerčný potenciál. Takže zase len film, ktorý je vopred odsúdený na priemernosť v oboch ohľadoch a možno ani to nie. A to obsadenie bude asi nejaký vtip. Ešte Liam mi nevadí, aj keď v tomto žánri nemá žiadnu hodnotu, ale s tým jeho bratom, treťotriednym svalovcom, ktorý ešte nikdy nič nezahral mám teda problém.

na příspěvěk reagoval Madsbender, ywo666, Wacoslav1

ywo666

Balea (ne ne ne, ani vlastne neviem prečo, ale sem skutočne nie. Alebo áno?) by som nechcel, zato Hardyho, s ohľadom na výkon v Bronsonovi, na 100%. Bral by som aj Vinnieho (TOP), z vlastných nominácií prihodím drsného Davea Bautistu. Durand by teoreticky mohol byť, Gigandet zasa mne príde ako buzík (s prepáčením), Rampage Jackson jasnačka (máš u mňa 1Up :D). Darren tiež môže byť. Ešte ako vravíš, nejakú tú ázijskú ikonu. A pokojne, keby sa nabúchal, aj nejaký áčkový herec, ktorý vie aj slušne bojovať.

Wacoslav1

Ty si sa asi v živote nestretol s týmto druhom ázijských mlátičiek, že? A kopa chýb v Schwarzennegerovkách ti nevadí, však? Videl si prosím ťa napr. Ong-bak? Lebo inak sa vyjadrovať k príbehu nemá príliš význam. Tieto filmy NIE SÚ o príbehu, ani nikdy neboli, a remake rozhodne nebude inteligentnejší ani premyslenejší vďaka tomu, že ho natočí Američan. Práve naopak, určite z toho vznikne len ďalší sériový akčný výplach. Tento film je o bojových umeniach, choreografii a špičkovej akcii, ničom inom. A ako som povedal, bola to len narýchlo kvasená jednohubka pred hlavným vchodom, ktorý je podľa ohlasov niekoľkonásobne lepší po všetkých stránkach. Súdnosť s tým nemá nič spoločného, Smrtonosná pasca, Predátor, Komando a spol. sú absolútne voloviny, a aj tak ich všetci žerú, a nikoho nenapadne poukazovať na nejaké chyby v scenári, lebo o tom to jednoducho nie je. Uvažuj, v  akom si žánri, tu sa chcú ľudia len baviť, a nie dostať komplexnú temnú sondu do prostredia zločinu. Na to sú iné filmy.

Madsbender

No tak záleží ako to pojmú. Raid bol zameraný bojové umenia. Ak chcú obsadiť Hemswortha tak si myslím, že sa bude viac strieľať a bitky budú na štýl rýchlokurzu jeet kune do a eskrimy (ala Jason Bourne, Taken...). A tiež záleží aké mená by chceli obsadiť. S áčkových vôd by mohli byť dobrý Tom Hardy alebo Christian Bale. Z takých menej známych by tam mohli byť Cam Gigandet, Kevin Durand alebo Quinton Rampage Jackson. S bojovníkov by sa tam hodil Adkins, MJW alebo nejaký šikmáč. Vedlajšie úlohy? Nathan Jones, Lateef Crowder, Vinnie Jones, Darren Shahlavi + plus niektorí zmienení vyššie.

na příspěvěk reagoval Madsbender

Wacoslav1

Pokiaľ sa nezaujímaš o indonézske filmy, ani ti nemá čo hovoriť, toto bolo trochu od veci... Evans je fantastický režisér, pozri si V/H/S/2 kde má najlepšiu hororovú poviedku. Okrem toho Raid: Redemption bol natočený iba ako malý výplňový projekt, pretože chcel Evans pôvodne natočiť práve omnoho rozmáchlejší, nákladnejší a dômyselnejší Berandal, ale potreboval na to viac času a investícií, tak natočil jednohubku v podobe jednotky.

Yoshitsune

Náhodou z takovým Adkinsem by to mohla bejt pecka. proč ne? U filmů kde nejsem úplně spokojený z původní verzí se remaku nebráním. Ať si řvete co chcete Zátah byl nářez to jo, ale je toho hodně co se na něm dá vylepšit. Režisér mi nic neříká to co jsem od Hughese zatím viděl mě nepřesvědčilo. Uvidíme jak zvládne Exp3

na příspěvěk reagoval Madsbender, Yoshitsune

Madsbender (hodnocení, recenze)

Poďme dohadovať, koho by tam mohli dať, ideálne s vekom pod 40 rokov. Alebo aspoň čo vyzerá na menej :-D

na příspěvěk reagoval ywo666

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou