October Baby

Hannah vo svojich devätnástich rokoch zisťuje, že bola adoptovaná po tom, čo prežila pokus o interrupciu. Vydá sa hľadať svoju biologickú matku, aby sa dozvedela pravdu o svojej minulosti a cestou spoznáva, čo je to sila odpustenia. (STV)

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Až ako 19-ročná zisťuje, že bola adoptovaná, po tom, čo prežila umelý potrat. Vydáva sa hľadať svoju matku... Film je inšpirovaný skutočným príbehom Gianny Jessen. KOMENTÁR: Každý život človeka je krásny a má nesmiernu cenu! Odpustenie oslobodzuje od bremena nenávisti! Na konci filmu, keď idú titulky, je silné svedectvo jednej z herečiek. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

ecceHOMMO

Hanna je podivné dievča. Ale ako čas plynul, mal som ju čoraz viac rád a jej inakosť mi vlastne imponovala. A film? Ten ma prekvapil spolu s Hannou. Láskavo, nevtieravo, smútkom i radosťou, podfarbený príjemnými melódiami. A čo je veľkým plusom: dokázal ma svojou emóciou zasiahnuť aj vo chvíľach, kedy som to nečakal. ***/**** ()

hygienik odpad!

Bol som odchovaný na ťažkých kalibroch ako V siedmom nebi, preto ma len tak kresťanský film nerozhádže. Toto bol ale emocionálny atak ako hrom. Permanentné zábery na peknú prírodu, párik skáčuci do vody šťastne ruka v ruke... no úplná TV reklama na prací prášok, ehm nie, na kresťanstvo. Kresťania tu vyzerajú ako zaostalci, ktorí považujú za "vážny problém", aby si, žena a muž ľahli v hotelovej izbe do 1 postele, a pre zachovanie čistoty spí chalan na zemi. To musí byť dosť slaboch ten chalan, keď by sa neovládol. A tie rádoby vtipné dialógy a poučné frky ako "on by chcel, aby si žila ďalej svoj život naplno..." Nezvládnutá réžia, scenár = gýč! ()

yakoob

Zázrak života, tak jak jsem ho viděl v porodnici, je něco vyjímečného a říkat o potratu, že je jenom zákrok, by si to měl prožít na vlastní kůži...Podobné filmy by si měli zastánci potratů a lidé, jako Radim Uzel, pouštět před spaním každý den...October Baby je dobře zpracovaný film s jiným pohledem na věc...A jsem rád, že křesťané jsou takovými příběhy oázou naděje v dnešním filmovém trendu... ()

ARI50

Skutečnost je na filmu nejkrásnější, bolestivý film je zároveň krásný. I slzy jsou někdy důležité, jednoduchý ale krásný film, slušní herci, a nejvíc prostě opět dokonaly soundtrack který udělal film strašně dramatický. Příběh je hrozně pěkně podány, obrovská spokojenost a po delší době opět skvělý film. Život je děvče dostalo je zázrakem samo o sobě, úžasný moment. ()

• Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)