Lukostřelci

• Jižní Korea Choejongbyeongki hwal (více)

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiální text distributora)

gogo76

Znova Kórejci, znova skvele...Menej známy, ale skvelý film, ktorému na csfd opäť chýba trailer. Úvod výborný, potom prichádza menší útlm, chvíľu trvá kým film naberie tempo, ale po prepade osady prichádza poriadne oživenie. Šípy lietajú jedna radosť a naháňačky po lesoch sú miestami priam adrenalínové. Mám rád film, kde lukostrelci dostávajú priestor a tu je im venovaný takmer celý film. Je asi nemožné nespomenúť si v súvislosti s týmto filmom na veľmi podobne ladené Gibsonovo Apocalypto, až na to, že tam šípy nelietali. Scéna s tigrom ma potešila, ale úroveň trikov mohla byť lepšia. Digitálny tiger sa veľmi nevydaril. Ostatné triky i akčné scény boli výborné a keď sa zvykne hovoriť, že akčný film je tak dobrý, ako dobrý je záporák, tak tu bol výborný. Akurát som sa nedozvedel ako vyrobiť tak kvalitný luk a šíp, ktorý preletí skrz smradľavých Mandžuov...80%. ()

Ozo

Historický akční film na korejský způsob. Sice je v něm spousta nelogičností, které kolikrát vysloveně bijí do očí - viz v komentáři uživatele Beastmaster4 zmiňovaný renonc se psy nebo nezabití nepřítele ve chvíli, kdy ho lze zabít a vyhnout se tak pozdějším problémům. Také mne dost vadila scéna s tygrem, ale co už, jedná se o korejský film a na takovéhle výstřelky bych si už mohl zvyknout. Každopádně, jde o velmi dobrý film volně inspirovaný korejskou historií. ()

Chipsonator

Parádička! Kam se hrabe Robin Hood, ten ať se de zahrabat, pravím králem lukostřelců je Nam-Yi (a samozřejmě Oliver Queen, ale to sem nepatři). Nam-Yi je frajer, jehož šípy létají z naprosto nemožných úhlů a se smrtelnou přesností. Ač je rozjezd filmu pomalejší, a úvodní akce mě nechala chladným, tak po půl hodině to nastartuje své obrátky a jízda může začít. Střelecká akce je úžasná, atmosféra jakbysmet, v momentech kdy je zapotřebí aby hrálo něco epického, tak hraje něco epického a já v tu dobu prožívám blažený pocit naprosté spokojenosti. Korejci prostě opět ukázali že točit umí, a tentokrát natočili skvělou lukostřeleckou řežbu. 85% ()

ywo666

Prvá polka ma vôbec nebavila. Niektoré postavy sú dosť otravné. Invázia na mesto je slabá. Ale Nájazdnícu sú zas celkom drsný. Vytrhnúť dieťa žene a hodiť ho do studne. Drsné (pripomenulo mi to Tróju). Od kedy Nam-Yi začné ostreľovať armádu film sa výrazne zlepšuje. A duel v lese ktorý zvedie so skupinou Číňanov je fakt bomba. Aj keď na Legolasa sa to ešte nechytá, ale zábava ukrutná. Regulérne lukostrelecké prestrelky. Škoda prvej časti. 70%. slabšie 4*. ()

Johnny.ARN

A tu môžeme sledovať prapočiatky vzniku sniperov. Prvá hodina čistá nuda, občasný súboj a ani vykreslenie príbehu či deja vás nezdvihne zo sedadiel. Druhá polovica je však o niečom inom. Skvelé súboje, lietajúce šípi, odstreľovanie nepriateľa. Scéna na skalách priam fantastická. Škoda nereálneho digitálneho tigra, ale potešil. Výprava nádherná, herci obstojný. U mňa to trošku zaostáva za japonskou alebo čínskou filmografiou, ale epická "podívaná" to bola. Na štyri však tomu niečo chýbalo. 3 z 5 ale s odporúčaním. ()