Prokletá vesnice

(festivalový název)

Maya (Tara Basro) a Dini (Marissa Anita) sú kolegyne a nerozlučné kamarátky, preto, aj keď každá obsluhuje inú mýtnu búdku, počas práce si volajú. Maya sa priateľke do telefónu sťažuje na divného zákazníka, ktorý tentokrát neostane len pri nepríjemných pohľadoch, ale spýta sa na jej pôvod, meno a následne ju začne ohrozovať. Nakoľko Dini je stále na linke, všetko počuje a zavolá políciu, ktorá útočníka spacifikuje. Maya však zisťuje, že v lokalite zmienenej nebezpečným šialencom zdedila nehnuteľnosť. Nakoľko majú s kamarátkou obidve finančnú núdzu, do odľahlej dediny, kde ich čaká peklo na zemi, sa spoločne vydajú. (MontyBrogan)

Makky

Indonézske prekvápko v pozitívnom slova zmysle. Produkciou aj samotným obsahom držia tvorcovia diváka nad hladinou a aj zo začiatku otravné herecké duo neskôr znormálnie. Gore zostalo niekde na pol ceste medzi tým, čo si americká hororová produkcia už nedovolí a aký potenciál ponúkali jednotlivé scény. Napriek tomu dostaneme niekoľko pôsobivých momentov, ktoré vyzdvihujú snímok nad priemer. ()

Flipnic-RE

Další hustá Indonésie plná černé magie, vražděných novorozeňat, násilí na dětech, intrik v pošahané vesnici, podřezávání krků atd. ... Není to tak intenzivní jako nedávno co jsem viděl May the Devil take You too, na což jsem si nejdřív nemohl zvyknout. Až v 50 minutě stopáže (!!!) se dozvíte, o co asi tak vlastně gou. Ale pak vás to prostě udusí. Hutný, pomalý, krutý ...Před 20ti lety bych si z toho na týden navyšoval anxiolitika a antidepresiva, dnes už pohoda po tom všem ... Každopádně je to filmařsky kvalitní asijskej horor. ()

kajas

S indonéskou kinematografií jsem dosud neměla zkušenost a byla jsem mile překvapená, jak atmosférický horůrek jsem měla možnost vidět. Lekaček nebylo příliš, ale samotná mytologie tajemné vesnice byla velmi zajímavá a hlavní hrdinka měla moje sympatie. Vyčetla bych snad jenom mírně překombinované vyvrcholení a dovětek po roce. Jinak velmi povedené. ()

Martin741

Hm, taku brutalnu porazku ako bola vo filme, tak to by si dolava sibnuty Hollywood urcite nedovolil. Tu by asi aj tarantino mal zabrany  : 77 % ()

dubinak

Velice slušná exotická podívaná, která úplně nezklame i hororové požitkáře. Najdete tu v podstatě všechno, napětí, strach, pár těch gore scén, nebezpečné vidláky, čarodějnou babku, bizární výjevy, ale i kapku vtipu. Skoro vše tu funguje na sto procent, na herečku se taky pěkně dívá a ač se nevyhneme poměrně dlouhému osvětlujícímu flashbacku, jak je v indonéských hororech taky docela zvykem, je to jeden z těch originálnějších počinů. Je sice potřeba se trochu zorientovat v postavách z minulosti, ale pokud prominete tento nešvar, dostanete docela šťavnatý syrový kousek. ()

zette

Sice nejsem zadny velky fanousek hororu, ale s radosti se vzdy podivam na jakykoliv lepe hodnoceny film z asijskych luhu a haju. Zaujmou predevsim nametem, ktere se lisi od tech znamych americkych ci evropskych krvaku. Pak atraktivnim prostredim, neokoukanymi herci (pekne holky) a prekvapive i dobrym technickym zpracovanim. ()

Cedr

Skvělá kamera, dokonalý look, neokoukané prostředí. Dokonalé to není a závěr je už kapku přes "logickou" čáru, ale za tu atmosféru si to zaslouží trochu mírnější metr. ()

Sfinkter

Exotické prostředí se zajímavou "prokletou" zápletkou. Čekal jsem krvavější podívanou, ale zklamaný jsem nakonec z příběhu nebyl. ()

bizz_mjc

Anwar po předchozí Queen-pecce sahá po mnohem rozvláčnějším a atmosférickém vyprávění, které ale moc neděsí a je prosto jakýchkoli fuj scén (nůž na krku za ně nepokládám). Šlápnout místy trochu na plyn nebo něco prostřihnout by nevadilo, tak příště víc hnusu a děsu, jinak je příběh Impetigore fajn. ()

pursulus

Západ je Indonésie.¬         Mé první setkání s indonéským hororovým-thrillerovým filmovým světem dopadlo dobře. Napadaly mě paralely se světem španělského thrilleru, se snímky jako "La cara oculta" A. Baize nebo "Sirotčinec" v režii J. Bayoneho. Několik vad způsobilo, že nemohu počin indonéského tvůrce Joko Anwara vyzdvihnouti tak, jako "La cara ocultu": nezvládnutá metráž — při zvoleném tempu se zvláště v druhé polovině vyskytují hluchá místa přerušující tok napětí; mysteriosnost příběhu je náhle přerušena až násilným vpádem logického vysvětlování; vyloženě slabé zakončení, trikem, kterým si běžně vypomáhají díla druhořadá; nevyužitá kontrastnost starého způsobu života a nové doby s mobilními telefony a moderními ženami, které studují, šoustají a kouří cigarety jako ženy západního střihu.¬                 Tím vším se mi pan J. Anwara jeví jako zcela průměrný týpek, který se sice naučil řemeslu, ale který až na pár taháků v podobě ukrucovaných hlav či podřezávaných hrdel nemá vlastně nic, co by mohl zejména náročnějšímu diváku nabídnout. ()

Skeksis

Aj na horor to bola strašná kravina! Kraviny mi všeobecne nevadia, dokonca ich mám rada, ale musia byť buď vtipné, alebo strašidelné, alebo vykompenzované nejako inak. Nijaké "ľakačky", je to typ hororu násilie a brutalita, ale tej brutality tam tiež veľa nebolo. Ľuďom sa tam rodí nejaká Gumovacia hlava, nejaké sťahovanie z kože, ktoré sme nevideli, a jeden vegetujúci typ na posteli bez kože, ktorý vraví, že je hladný. BTW: Keď vás niekto bude naháňať s mačetou po meste, tak sa netrepte na miesto, odkiaľ prišiel. ()

MIMI.kry

Hodně se mi líbilo prostředí, indonéský les nebo spíše prales. Pohádkově krásné lokace (příjezd lesní cestou do vesnice, denní záběry), kam bych se osobně ráda podívala až po ty strašidelné, které bych na vlastní kůži naopak vidět nemusela. Také se povedl dům se zarostlou zahradou, který má hrdinka zdědit, včetně vesnice uprostřed divoké přírody a neudržovaný hřbitov. Muži určitě ocení i hezkou herečku v hlavní roli, na to všechno se pěkně kouká. Bohužel tajuplnou atmosféru kazí pokus o vtípky, které jsou tak nepatřičně přítomny zejména v asijských hororech. Jak se mám nechat unášet na vlnách tajemna, když se tam furt někdo pitvoří, záměrně hodně přehrává a snaží se chovat karikaturisticky a komicky? Hudba pěkná, zvlášť ta líbivá písnička na konci filmu. A příběh samotný? Hororovej nevyváženej, mírně nedotaženej průměr, který má ovšem něco do sebe. Silnější a zajímavější scény střídají slabší, sympatičtější ty míň působivé. Řekla bych, že je to spíše nepříjemně napínavé než přímo hodně děsivé. Násilí se dá vydýchat, i když na mojí náturu je ho tu řekla bych víc než dost (spoiler: děti narozené bez kůže, topení dětí, stahování z kůže, loutky z nich, naštěstí to nejhorší většinou mimo záběr, dále podřezávání krků a odpudivé kousky staré čarodějnice). ()

Flopik

Od Joka som videl 2 horory ktoré ma bavili , tento medzi ďalší ale nebude patriť. Natočené je to pekne, herecky obstojné a atmosféra malej dedinky v lesoch výborná. Príbehovo je to ale už o poznanie horšie. Téma kliatby v dedine a rodenia detí bez kože je super, avšak podané to bolo hrozne nudne a ku koncu som sa už nudil. Po hororovej stránke sú tu duchovia ale len veľmi okrajovo a neslúžia na strašenie, no a gore toho je veľmi málo. Chválim odvahu zabíjať novorodencov alebo deti, avšak všetko je mimo kameru takže o nejakej brutalite sa nedá hovoriť. Sťahovanie z kože je tiež síce spomenuté ale uvidieť ho neuvidíme takže gore naozaj slabé. Posledná minúta je ale výborná, ohromná škoda že film nešiel radšej cestou ducha stareny ktorý žerie deti. Tatko čistý priemer. ()

Bozvav

Minimalistické, dobře udělané hororové dílko, jenž má exotickou, dobře vybudovanou mysteriózní atmosféru, kde v oné bohem a světem zapomenuté krajině, dvě dívky hledají štěstí v dědictví. Bubu bylo i když ne moc, duchové sem tam. Za mne to bylo zbytečně dlouhé a místy poněkud toporné. Na stranu druhou si snímek udržel celou dobu moji pozornost a až na hloupý závěr, to tak nějak dávlo celé smysl. Podruhé si to už asi nikdy nepusím, nicméně nebylo to úplně marné. Za mě 50%. ()

Skalda_2

Horor ne, spíš taková báchorka s dírama v logice. Gore nic moc a málo, lekačky nebo strach - vůbec nic. Pro pobavení dostačující, představte si například zapomenutou vesnici asi o dvaceti lidech, kde každej den rodí alespoň jedna až dvě obyvatelky denně. Samotnej závěr vycucanej z prstu u nohy - co udělá hlavní hrdinka obratem po tom co přežije všechny ty hrůzy s mrtvými novorozenci bez kůže, po tom co zachrání dušičky malejch holčiček, zlomí nějaký to prokletí a tak. Jasně, že se hned nechá zbouchnout od nějakýho nýmanda (kterej tam navíc celej film není), protože ... protože sme potřebovali nějakou hezkou scénu nakonec. Dejte si Inside a na tohle se vybodněte. ()

Rockerman

Výborně! Pomalý rozjezd, ale po příjezdu obou dívek do tajuplné vesnice začíná napětí každým okamžikem stoupat. Směs duchařiny a lehké řezničiny s velmi zajímavým dějem. Polopatické dovysvětlení bylo nejspíš potřeba vzhledem k složitosti vztahů mezi obyvateli vesnice. A když se těsně před koncem objevilo "one year later" bylo mi jasné, že tento režisér happyend nepřipustí. ()

helraiser

Hodně dobrá hororová podívaná s parádní atmosférou a exotickým prostředí, která rozhodně stojí za to. Jak to vypadá tak hororové žezlo v poslední době začíná přebírat asie a tento film je toho důkazem. Tady si na nic nemusejí hrát, nějaká korektnost a změkčilost USA a Evropy opravdu nemusejí řešit a tak se dočkáme i několika scén které by pro jiné byli nemyslitelné. Hororovej fanda bude jistě spokojen. ()