Bozvav

Nemůžu říci, že by to bylo špatný, ale ani vyloženě dobrý. Paradoxně se mi líbila více první část, než začal Denzel likvidovat co se dalo. Taková lehce nadprůměrná akční nakládačka, která měla pár dobrých akcí i dost hluchých míst. Jako celek 65%. ()

tomo41

Bože toto bola strašná blbosť. Denzel hrá postavu výživového poradcu, kondičného trénera, motivátora s bullshitovaním level Coelho a bezchybného dobráka, čo občas vyvraždí pár ľudí. Občas aj celú mafiu. Len s vlastnými rukami, prípadne náradím z Hardware store-u, v ktorom pracuje, lebo lepšiu prácu si nájsť nevie. Celé zle. ()

Rathalos

No klobuk dole pred tymto thrillerom,tak perfektne natoceny film,velmi zaujimavym sposobom som uz dlho nevidel,aj napriek dlhsej stopazi to zbehlo fest rychlo,Denzel Washington hral bozsky,radost na neho pozerat,no a Antoine Fuqua si zasluzi mega-pochvalu...:-) ()

Derny

Srovnání s Johnem Wickem a Východními přísliby zde sedí. První vyšperkovaný, od prvního záběru machobudující symbol s perfektní choreo, druhý atmosfericky temný, přirozeně se alespoň tvářící. Oba jsou na tom lépe, avšak tento kočkopes, přestože nečerpající ani z jednoho z populárních filmových "květů", za nimi poněkud zaostává. Pravdou ale je, že vykreslení klaďase a záporáka plus způsob vyprávění jsou velmi kvalitní a film je díky tomu strhující. ()

kartacek

Závěrečná scéna v Bauhausu, či to bylo, to úplně zazdila, tak nějak dávají Terence Hill s Budem Spencerem facky a lidé padají a nezvedají se, ale je to komedie. Jenže tohle komedie není. Zabijácké schopnosti v thrilleru musejí být alespoň trošku uvěřitelné a jestliže nejsou, pak si z vás tvůrci filmu dělají dobrý den, spoléhajíce na to, že v sobě máte dvacet lahváčů a nějaký ty frťany, protože pak by se i tomu závěru dalo tleskat. ()

Sorry

Takovych filmu uz tu bylo...a kvalitnejsich. Akce nicim specialni, zaporak byl fajn. Ovsem to, ze Denzel Washington jde zabit jednoho z nejvetsich ruskych mafianu s kosili a kalhotama? WTF. ()

tbb

Denzel je řemeslník, ale nikdo neví, jaké jeho pravé řemeslo je. A nemá rád lidi, kteří jeho kamarady posílají do nemocnice. A tak to jednoho dne odnese efektivním i efektním způsobem celá ruská mafie. Klišé armáda jednoho muže nikdy předtím nebyla tak cool. ()

Vodny

Equalizer: Rambo z Bauhausu. Problém tohodle filmu a mnohých dalších je ten, že mají sestupnou tendenci co se týče atmosféry, potažmo akčních scén či scénáře. Což o to, Denzel je po celý film cool, hraje to prostě dobře, ale scénárista s jeho postavou zachází jako s robotem. Třebaže se chvílemi objeví náznaky lidskosti u tohoto stroje na zabíjení, tak to nikdy nedojde tak daleko, že byste si řekli, je to člověk. Jsou tam podivné odkazy na jeho rodinu, respektive manželku, ale co se přesně stalo, se nedozvíme. Druhý problém je samotná akce, jejíž začátek konce je poměrně brzy v úvodu, kdy si Denzel pohraje s rusákem Slavim a jeho mordpartou způsobem, který zavání magií. Vše následující je pouze recyklace již viděného a navíc v horším provedení. Kdo by snad čekal (já já já) eskalování akčních scén, především těch kontaktních, bude extrémně zklamaný. Kdo by snad čekal (já já JÁ!), že celá óda na zabíjení bude zakončena vyšperkovanou bitkou s hlavním záporákem, bude velmi, ale velmi zklamaný. Tím se dostávám ke třetímu faux pas. Záporák by mohl nést přezdívku "Velká huba a skutek utek". Člověk by od člena SPECNAZ čekal přeci jen víc, než jedno nesmyslné brutální umlácení šéfa gangu, přičemž nebýt reakce kolegy, který mu vlastně zachrání krk pohotovým zastřelením bodyguardů, bylo by po záporákovi hned na začátku filmu, dále jedno uškrcení bezbranné holky (to je fakt frajer) a zbytek si nepamatuji. Zkrátka pan "velkohubý" kromě žvástů a honění ega samochválnými kecy nepředvede zhola nic, ale jako fakt nic. Vyvrcholením filmu má být závěrečná akční pasáž ve stylu "Rambo sám doma v Bauhausu". V momentě, kdy Denzel začal sypat štěrk na podlahu a připravovat absurdní pasti proti nejlepším ruským zabijákům jsem se v kině v křesle posunul asi o půl metru níže, obličej se mi pokřivil do zvláštního úsměvu a trochu jsem začal pochybovat o zdravém rozumu režiséra, kterému zřejmě přišlo jako dobrý nápad to celé okořenit několika prvky z Ramba. Ostnatý drát? Vrtačka? Hřebíkovač? Ještě chyběly napínáčky, vteřinové lepidlo a pytel cementu a mohla z toho být perfektní "Pomsta Kutila Tima". A to není vše. Vytknout bych mohl nepřesvědčivé koncentrační zpomalovačky á la Sherlock Holmes, které neměly žádný význam nebo celou řadu zvláštních nelogičností jako např. scéna s dušením policajta v autě nebo celkově plytký příběh, který se v zásadě omezoval na jednu část města a zároveň si kladl za úkol navodit pocit, že jde o mnohem víc v globálním měřítku. Zkrátka jeden potížista, co odrovná celou ruskou mafii, přičemž každý den ve 2 ráno sedí v typickém americkém snídaňovém baru, kde si čte knížku Stařec a moře a čeká na místní kurvičku, aby jí mohl morálně pročistit. Když to vezmu suma sumárům, tak ty tři hvězdy jsou jen za Denzela, prvních 35 minut, kdy se buduje atmosféra a úvodní cool vymlácení Slaviho hnízda. Dál byl už film jen horší a je to velká škoda. P.S.: Co ten megavýbuch, který byste nepřežili ani schovaný 5m pod zemí ve sklepě? P.S.2: Konec tak trochu zavání pokračováním, tak doufám, že to celé posune někam mnohem dál, hlouběji a s více souboji. () (méně) (více)

Matthew01

Představte si, že můžete měnit zaběhnuté pořádky, když se vám zachce. Představte si, že máte možnosti pootočit svět k lepšímu. Ano přesně o tohle v Equalizerovy jde. Mám schopnosti a nebojím se je použít, a to ani ve chvíli, kdy proti mě stojí ruská mafie. Perfektně natočeno, a to že Denzelovi táhne na 60, by ve filmu nepoznal vůbec nikdo. Akční film roku a klobouk dolu před tvůrci Training day, zachovali si svou kvalitu. 95% ()

owwidius

Videne hned po podobnom kusku, takze sa nevyhnem porovnavaniu. S kamerou a vizualom sa pekne pohrali a aj cely pribeh ma asi bavil viac. Denzel je tiez cool typek, len nechapem co malo byt to sachovanie s hodinkami. Prvy raz, ok, druhy raz, ok, a cakal som na velke finale a pak zrazu nic? Ako vpoho scenaristicky napad, ale nedotiahnuty. A este jedna vec, co ma ale neskutocne srala, bola inteligencia padouchov. Cele zle. Zvysok celkom fajn, ale stale len ako oddychovka. 4 brmbolce to atakuje, ale mam pocit ze na to coskoro zabudnem. [#62/2014] ()

mala_kea

Žádná zběsilá jízda, spíš zabýčený pochod vpřed. A to k tomu sedí. Denzel super, Fuquovi to šlape dobře a Marton Csokas si u mě po šaškování v Amazing Spider-Manovi napravil reputaci. Jen to má trochu podivný scénář a Washington působí jako příliš mocný hrdina, který každého sejme pod dvacet sekund, nemá nikdy s ničím problémy a žádná překážka nestojí v cestě příliš dlouho. Pozitivní dojmy přetrvávají. ()

Hapretor

Dát odpad, který bych dal s radostí, by zase nebylo fér vůči opravdu idiotským snímkům. Hlavní chyba tohoto snímku, v mých očích (i jako osobního trenéra), je Denzel New York, který ve svých skoro 60-ti letech vypadá už velmi seschle a role mu vůbec nesedla. Nevěřil jsem mu ani ten šálek čaje. Pak je tu děj, který ač se snaží být drsný? a akční? tak je nudný a blbý. Chloé Moretz je tady vlastně úplně zbytečná, protože dějově film nijak neobohacuje. Výraz Denzela jako hodného strýčka pro všechny je hrozně trapný a umělý. Tento film se fakt nepovedl. Na poli kvalitních a úderných akčních snímků je to odpad. Ale koukatelné to je. Myslel jsem, že Denzel patří mezi uvážlivější herce v tamní společnosti, kteří přísněji vybírají pro sebe role. Tohle fakt neodhadl. Měl by mít víc rozumu a jít buď do důchodu, nebo si vybírat jen vážné role, zásadně neakční, kde by se soustředil na kvalitní herectví, kterého je bez problémů schopen - viz např. "Americký gangster". Naopak Marton Csokas se své role zhostil víc než dobře. Prostě má na psycho hajzli správný kukuč. Jinak nuda, hrůza - při mordování v Hornbachu jsem nevěřícně čuměl s otevřenou hubou. To mělo bejt vtipné, nebo akčně drsné? ... Blaf ! ()

agassi68

Čistokrvná first person vyvražďovačka bez nároku na hlbšie rozkresľovanie postáv. Scenár je od začiatku pevne daný a preto sa na to dobre pozerá. Všetci vieme ako sa to skončí a môžme v pokoji sledovať cestu za spravodlivosťou aspoň takto virtuálne. Denzel to hrá s prehľadom, akcie sú v pravidelnom rezkom rytme. Striedajú sa nože, vývrtky, kladivá a rôzne iné pomôcky z amerického Baumaxu, takže nehrozí pištoľová nuda. Presne film po dni, kedy by ste najradšej niekoho zabili.. ()

zelda82

Equalizer by se klidne mohl jmenovat Black Superman. Bavil me, ale bohuzel je to moc pomalej bijak, kterymu by pomohlo vyraznejsi kraceni ve strizne. Muz v ohni byl proste o par fousu lepsi... ()

Ydrosten

To máte tak. Vedete obyčejný život, který se vám líbí. Máte zavedený pravidla, svůj vlastní klid a nemáte žádné starosti ( maximálně o kamarádovu nadváhu a slabost pro brambůrky ) Pak to najednou všechno zkončí protože vám do života vstoupí nějaká holka. Začne se to celé kazit a uděláte spoustu špatných věcí. Stojí vás to peníze, přijdete o byt a naděláte si spoustu nepřátel. Začnete pomalu dělat pořádek ve všech těch nahromaděných problémech, do kterých jste se dostaly jen díky holce, kterou celou dobu ani nevidíte a ani s ní nemáte žádný vážný vztah. Na konci toho všeho, se holka oběví a zkončí to celé lehkým políbením na tvář a neurčitým ( ženským způsobem podaným ) slibem " Tak snad někdy " ~ :: ~ Takhle umí udělat chlapovi v životě peklo jen jediná holka. ( A teď si představte co dokážou udělat z chlapem, takové holky dvě. . . . . Mě to alespoň nestálo 9 800 peněz. Já udělal jen ten chaos, který jsem pak musel uklízet ) A nějak mi nebylo jasný, proč si furt chmatal po těch hodinkách. To nám rejža zapoměl vysvětlit asi. ()

Wyder

Zase někdo našel díru na trhu - konečně je tu film pro zaměstnance Hornbachu a OBI. Od teď k jejim zaměstnancům budu vzhlížet s největším respektem, protože nikdy nevíte, kterej veterán ze speciálních jednotek zrovna na starý kolena nastoupil do oddělení s nářadím!!! ()

Anduril

Film s klasickou myšlienkou: "Keď to nejde po dobrom, pôjde to po zlom." Film je dosť predvídateľný a Denzel sa začína stávať Segalom. Jeho roli som však uveril a príbeh bol tiež dosť zaujímavý. Koniec a dejové zvraty predvídateľné (muž v ohni sa my v tomto smere páčil omnoho viac), ale budiš. Všetko fungovalo ako malo a Denzel si môže dať ďalší zárez za pekným kúskom akcie (aj keď trošku zdĺhavej). Zábery sú dosť brutálne, takže vekovú hranicu by som dal na 18+. Morálne by neobstál, ale materiálu na debatu je tu dosť. ()

Octane

Nějak pořád nevim, jestli mám dát 3* nebo 4*. Film má docela hodně pozvolnej rozjezd. Těšil jsem se, že se to po první větší přestřelce, nebo nějaký akci rozjede trochu víc. Musím ale uznat, že celkově má film suprovou atmosféru akčního thrilleru, to se musí nechat. Postava Denzela působí dost chladně a přitom je to vlastně hrozně milej, přátelskej soused a spolupracovník, jen ho člověk nesmí nasrat. Rozhodně to není natočený jako nějakej běčkovej akčňák. Ale určítě to není akční film, kterej vás posadí na prdel. Od první akce se film ponoří do ponurý atmošky a pak už to je lehce one Denzel show. Klidně by to možná mohlo být i kratší podle mě. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera