rasto87

Pomaličky gradujúci a stupňujúci zážitok, kde Denzel nič nepokazil, ba práve naopak oko diváka akurát pobavil. Pre mňa osobne film, ktorý ukazuje aj možnosť alebo šancu vo využitie iných zdrojov pre to, čo vlastne vedia najlepšie a v Denzelovom prípade to bol špeciálny výcvik na zabíjanie. ()

jfaba

Film by mohl sloužit jako bezpečnostní instruktážní video pro práci s domácí a zahradní technikou. Ano je to hrdina bez bázně a hany, ale copak jsme jich neviděli ve filmové historii hromady? Počínaje Bournem a konče Weaver(ovou) ve Vetřelci? Jako oddechovka na sobotní večer je to dobré. Jediná věc, která mi ve filmu vadila, je ustavičný boj mezi amíky a rusy. A to máme přes třicet let po studené válce. Ech co, když je to baví, tak ať to točí. Já se na to někdy podívám. ()

Domajzlik

Musím přiznat, že tenhle film bych definovala jednoduše – Denzel Washington = McGayver. Denzel umí vykouzlit z medu anestetiku a z Home martu svoje vytuněný bojový území. Koho chce zabít toho zabije i vrtačkou, kam se chce dostat tam pronikne, bez toho aniž by si ho někdo všimnul. Prostě takový typický pracovník „Hornbachu". Režijní ztvárnění u některých scén bylo povedený – např. zpomalený záběry výbuchů nebo finální souboj zloducha se zachráncem, ale bohužel to bylo asi tak vše. ()

PamelaJJK

Závěrečný povinný americký sentiment a patos bych ještě překousnul, ale tak pomalý, nudný a šíleně dlouhý (plus mínus hodinový) začátek se nedá odpustit. Equalizer by zasloužil prostříhat a to hlavně v první hodině. Ta by se dala shrnout do mnohem kratšího úseku a tím by film přestal nudit a získal by šmrnc a svižnost. Na první pokus mě Equalizer zhruba po 40-ti minutách uspal. Opravdu jsem usnul. Dal jsem mu druhou šanci a musím říct, že jsem udělal dobře. Zbývající hodina až hodina a půl mě nadchla. Skvělý Denzel Washington, parádní hudba a netradiční finále v obchodě pro kutily. To vše dalo zapomenout na tu skoro hodinovou nudu. Ale je škoda toho zabrzděného začátku. Najde se asi dost diváků, které odradí. A díky němu to Equalizer nedotáhnul na maximální počet. ()

srolyma

Denzel ráno vstane, umyje se, posnídá, sedne na vlak, pracuje v hobby marketu, po práci zase vlakem domů, ve dvě ráno do nočního bistra, kam si přinese vlastní pytlík s čajem a hodinku si čte. Další den vše zase nanovo, pořád dokola. K tomu si vše neustále měří na stopkách. Dalo by se říct, jasná nudná nezávislá hovadina. A první půl hodiny tomu tak skutečně je. Jenže Denzel se při těch svých nočních čtenářských chvilkách v bistru postupně dává do řeči s mladou ruskou šlapkou, ke které pojme cosi jako otcovskou náklonnost. Takže když je šlápota jednoho dne svým pasáčkem umravněna tak, že skončí na JIPce, tak se to Denzela trochu dotkne. Dotkne se ho to tak, že nelení a v jedné skvělé akční scéně vyvraždí celé pasácké doupě. A odteď to konečně dostane ten správný spád. Osamocený bojovník za práva utlačovaných proti ruskému gangu. Kdopak asi vyhraje? ()

Garros

Po traileru ve stylu: "Když jste v nouzi, zavolejte Equalizera", který jsem viděl při jiném filmu v kině, jsem se hodně dlouho rozhodoval, jestli se na tento Akčňák vůbec podívám... Ale musím říct, že mě mile překvapil :) Kdo jste ještě na vážkách, tak nemusíte, určitě to stojí za zhlédnutí. 4* ()

xSxEx

BLACK Taken... snad pripadne pokracovani, aspon tuto na nic si nehrajici jednohubku nijak nepohrbi. Charismaticky postavy, co umi poslat do kytek hromadu zm*du a jeste se u toho tvari smutne mam MOC RAD! ()

Dr.Bishop

Superhrdina bez kostýmu a přezdívky. Po shlédnutí Equalizeru nemáte pocit, že jste viděli drsný, krvavý akčňák o pomstě za bezpráví, ale spíš se cítíte jako po určité "pohádce", kde rytíř bez bázně a hany zničil zlo a potrestal viníky. A stejně jako u pohádky víte, že takový člověk prostě nemůže existovat. Film se mi líbil - Denzel dodal své postavě osobnost, akce byla povedená a hlavně ultimátní záporák Morton Csokas, jenž si svou roli tak užíval, až vás napadá, jestli se tím náhodou neživí i ve skutečnosti :). Docela mi však vadí právě ta superhrdinská póza, do níž se Equalizer staví (nevím, jestli úmyslně či ne) - McCall je v podstatě nezranitelný polobůh, jemuž je jedno, kolik nepřátel proti němu stojí a jak jsou vyzbrojeni. Ve finále mi díky tomu bylo srdečně jedno, koho nebo co bude mstít - hlavně ať už někam naběhne a rozseká všechno namaděru... Postava McCalla sama zabila příběhový motiv o mstě za bezpráví ("Honem, rychle se vyplač ať na to může vlítnout!"). Proč tedy 4 hvězdy? Nemám sice rád superhrdiny, ale dokážu ocenit kvalitní práci :)) 75% ()

Vasyl

Tak nám Chloe vyrostla tak moc, že už může hrát škaredý ruský štětky. Ovšem s charismatem a pěkným hlasem, kvůli kterýmu Denzl "Dexter Bourne Jánošík" Wošingtn vyvraždí celou newyorskou pobočku ruské mafie. A pro jistotu ještě půlku pobočky moskevské. Všechno samozřejmě ve velkým stylu a plný nápadů, neexistuje přece aby 2 různí padouši umřeli stejnou smrtí. A to bylo právě ono! Nepomatuju kdy mě naposled takhle bavila smrt. ()

ofu

S odstupem dvou dnů od shlédnutí se definitivně přikláním ke 2 hvězdám. Do poslední chvíle nikdo netušil, jak to asi může dopadnout, hlavní hrdina byl tak reálný, úžasný a nesmrtelný, až to bolelo a celý tenhle úklid neighborhoodu mohl být alespoň o 30 minut kratší. Obě hvězdy jsou za rafinované použití rozličného nářadí a nenářadí. ;) ()

freddyreddy

Dlouho jsem přemýšlel, jestli tomuto snímku dát 5 hvězdiček. Nakonec si mě dostal. Parádní film, oddechovka se vším všudy. Bez zbytečného zbržďování a překvapivě i bez scény, kdy hlavní postava dostává na prdel a nám jí má být líto, ale ona nakonec zázračným způsobem téměř prohraný souboj vyhrává. Washington si prostě celou dobu suveréně pohrává se zločinci. Neni moc co kritizovat. Palec nahoru! ()

FilipKooo19

Hmmm, Denzel Washington, kto by nechcel mať takéhoto človeka v teame na CS. Sám proti piatim, no problem. Proti desiatim? Ešte ľahšie :) Tento film aj napriek viacerým chybičkám, nulovému bodu prekvapenia ( kúpelňa, autobus ) je veľmi, veľmi zábavný, vynikajúci na sobotňajší večer. Sám sebe sa divím, aké hodnotenie mu dávam, ale inak to nejde :) ()

blondboss

Robert McCall v podaní Denzela Washingtona mal len pramálo spoločného s Robertom McCallom v podaní Woodwarda z pôvodného seriálu. Hádam len príbeh a poslanie, ale charakterovo to bolo niečo úplne odlišné. Trošku mi tu Denzel nesedel v roli chladnokrvného kata "a la Steven style". Naopak musím vyzdvihnúť skutočne skvelý výkon Csokasa, ktorý vytvoril jednu z tých lepších záporných postáv. Keby sa to dotiahlo trošku lepšie a možno trošku aj previazalo so seriálom, bolo by to o hviezdičku viac, takto je to u mňa len ľahko nadpriemerný akčný snímok. 60 % ()

terezka.zav.

Tak tohle mě bavilo! Spravedlnost přichází pomalu, po malých krůčcích, ale jistě. Skvěle vybraný soundtrack, herecké výkony (s tím souvisí i vhodný výběr herců) a v neposlední řadě akčňák s precizní dějovou linkou. Moc těmto žánrům neholduju, ale s tímto jsem spokojená. ()

Raskoslav

Byl jsem ochotný odložit stranou vykrádačku z Man on fire, film mě zpočátku docela zaujal, po zlomové scéně začal být dokonce i krapet napínavý, a začal jsem mít místy touhu chtít se dozvědět co bude dál (ne že by se nedalo předvídat). Ano, film se velice zoufale snažil v některých místech působit tvrdě (ne), hlavní hrdina byl dost strojový a nějak mi nepřirostl moc k srdci (to vlastně platí pro skoro 90% procent protagonistů když o tom tak přemýšlím), z některých scén klasické klišé přímo pryštělo, ale byla to až závěrečná scéna, jenž má šanc stát se vrcholnou onanistickou fantasií všech pracovníků obi, hornbachu a jim podobným, která tento film srazila neuvěřitelně tvrdě na stupidní, až nedokoukatelnou úroveň. Odolal jsem pokušení dát odpad při každé zpomalené akci a výsledkem budiž dvě a půl hvězdičky, z toho je půlka jen za roztomilej kukuč Chloe Moretz (která tam stejně je tak 50 vteřin celkového času). ()

yazik

Já si film báječně užíval, Denzela mám čím dál víc rád a ačkoliv je ve filmu hodně blbostí, tak jsem ochoten je přehlídnout. Jsem maximálně spokojen. ()

lobo87

Komornejších 96 hodín s výborným Denzelom Washingtonom. Chémia medzi ním a záporákom Csokasom je perfektná. Fuqua zvládol réžiu výborne a naservíroval nám možno nenápadný, ale o to kvalitnejší film... 75% ()

Domas88

Když se udělá film napínavý s tématem pomsty, tak je to vždy povedená podívaná a tohle se podařilo. No a Chloe nemůžu komentovat, hraje tam sice okrajově, ale nejsem moc objektivní co se týkají jí.. Je prostě užasná :D ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera