František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

lobo87

Poctivá česká kriminálka. Nikolaev je zručný režisér a film ukočíroval po všetkých stránkach. Potešil Vetchý, prekvapil Vaculík, ktorý predviedol výborný výkon... 70% ()

Pitryx

Velmi dobře natočeno, velmi dobří herci, a místy je to dokonce i zajímavé. Pár scén jsem nepochopilo (například tu u banky) a tak trochu i ten konec. ()

Alden_Larson

Co se zápletky a postav týče, tak je film téměř perektní, děj je neustále zajímavý a velmi působivý. Vzhledově už ale film tak dobrý není. Film náhodně používá zvláštní vizuální a zvukové efekty, které by mohli jednomu způsobit bolest hlavy, většina z nich se do filmu vůbec nehodí. Zbytek filmu je ale moc dobrý, herecké výkony jsou skvělé a film je dobře natočený. Hudba je fajn, ale je hodně zapomenutelná. 7/10 ()

wowylgu313

Ano, ano ... Toto já můžu. Když vezmete příběh podle skutečné události z devadesátek, hodíte to do příběhu alá kriminálka ideálně něco o čem jste možná někde někdy zaslechli. Do toho všeho k tomu šoupnete to nejlepší české obsazení co lze najít jak hlavní role tak vedlejší... Tak vám vznikne božská podívaná. Film, který si svým dramatem a příběhem chytne diváka tak že až na konci polknete slinu. Dávám krásných 80-85% , samozřejmě tu jde o pár scén, které nemuseli být a místo nich něco jinak atd atd, jsou to všechno detaily, který nemění nic na tím že toto stojí za shlédnutí. ()

Misir

Po Kájinkovi 2. český film, který mě mile překvapil. Dějové nedostatky jsou samozřejmě velké, ale kdyby věděli všechno, jak bylo a je, myslím, že by film ani nevznikl :)) ()

hony23

Na české poměry dobře natočený thriller, který je však na můj vkus příliš velkou fikcí a život kmotra Mrázka mapuje jen okrajově. Chybí mi zde i větší odvaha tvůrců ukázat konkrétněji na zkorumpované politiky, díky nimž měl Mrázek neomezenou moc. Přes tyto výtky jsem se ale v kině bavil a Příběh kmotra patří k tomu nejlepšímu, co bylo u nás v tomto žánru natočeno. ()

232

Konečně je tady český film, který má vážné a skutečné téma a smějete se jen tam, kde to scénáristé zamýšleli, nikoli blbosti filmu. Je třeba zbůraznit rychlé tempo filmu, film utíkal opravdu rychle a ani chvíli jsem se nenudil, dokone bych řekl, že by filmu prospěla i delší stopáž, ale to není zas takový problém. Po kvalitě díla, to bylo natočené moderně, stejně tak i sestříhané, otravdu z toho byla cítit kvalita tvorby a především herecká kvalita hlavní aktérů, konkrétně úžasného Ondřeje Vetchého. Tak skvěle jsem ho hrát ještě neviděl, klobouk dolů, nebál bych se říct, že by se mohlo jednat o jeho životní roli. Role Lukáše Vaculíka, nebyla zas tak důrazná, jak jsem čekal, ale byl tam spíše jen kvůli vypravování a ucelení jednotlivých scén a stále jen klopýtal za rozjetým Vedralem, nicméně i tak byl ve filmu nezbytný. Celkový děj, byl velmi dobře zpracovaný, rozhodně není lehké natočit film s časovým rozhraním děje třiceti let, ale Petr Nikolaev to zvládnul, sice by se mi líbilo, kdyby se větší část děje odehrávala v socialistickém československu, ale všechno důležité, co se v té době stalo, tam bylo zachyceno, takže by se potom spíše jednalo jen o hluchá místa. Příběh nešel moc do hloubky, což zapříčinila i změna jmen hlavních postav, ale daly se tam s přehledem najít známí politici a pochybné firmy. Postava filmového Vedrala s postavou skutečného Mrázka se shodovala hlavně v citátech, v lásce k fotbalu a k penězům a v samotné smrti. Bylo tam několik věcí ve kterých se Vedral se skutečným Mrázkem opravdu lišili, ale ti co nečetli knihy o Mrázkovi by to jistě nepoznaly. Celkově se jedná o vyjímečné a skvělé dílo v naší české filmografii a na takový film můžeme být opravdu hrdí. ()

rekurseman

Kvalitní zábava scvrknutá do hodiny a půl. Od začátku je děj velmi akční, někdy se střídají až komické a banální situace, které evokují k smíchu a v tu chvíli byste chtěli být hlavním "hrdinou", Františkem Mrázkem, který řídí kde co a má taky kde co. Jinak film je opravdu VOLNĚ přeloženým románem "Kmotr Mrázek" a některé věci v něm absolutně nesouhlasí (pokud bereme v potaz originalitu a pravdivost knihy "Krakatice II"), avšak toto bych nebral jako chybu, spíše jen nakopnutí k akčnějšímu ději. Jinak film co se týče zvuku je opravdu naprosto brilantně zvládnut, každá situace je velmi dobře ozvučena a vy máte pocit, že se děj odehrává přímo ve vaší přítomnosti. Jediné co bych asi tak vytkl by bylo to, že tvůrci filmu se mohli opravdu více zaměřit na některé detaily z policejních spisů, pak by byl film ještě zajímavější a my lidé bychom viděli, koho vlastně ten Mrázek znal a z koho si dělal poskoka. ()

kura68

Hodně dlouho jsem, tak dobrý pocit z českého filmu neměl. Doufám, že se česká filmová scéna začne už pomalu vstávat z mrtvých. Jako herecký lídr zaválel Ondra vetchý, který ukázal, že umí i skvěle zahrát, že není dobrý jenom jako Jirka Luňák. Do této kauzy jsem nebyl moc zasvěcen, vlastně jsem věděl jenom okrajově, co mě může potkat, ale přišlo mi to jako dobrý "fiktivní" vzestup a pád Kmotra. ()

laurence

Česká kriminálka vždycky smrdí průšvihem. Nikolaev dokázal, že výsledek může být velmi slušný. Stačí zajímavá předloha (což Mrázkův život bezpochyby je) a hlavně silné osobnosti v hlavních rolích. ()

kokofek

Takový slušně průměrný film u kterého jsem se nenudila,ale je vidět , že tento žánr u nás ještě není příliš doma.Ondra Vetchý pro mě velmi autentický. ()

Don Martini

Vynikající film, který má hlavu i patu. Jen mě mrzí, že nezveřejnili skutečná jména těch kmotrů, bylo by to napínavější. ()

čertíček

silný zážitek z fimu, přetrvávající stále. Příběh je precizně zpracován pouze do náznaků a každý z diváků, který má alespoň základní informace si náznaky sám převede do celku. Film by měl být veden jako povinný pro širokou veřejnost k zamyšlení. Ten kdo uvažuje film shlédnout, by si měl základní údaje o problematice předem trochu prostudovat (Mrázek), jinak bude marně hledat, co tím chtěl básník říct. Po Kajínkovi se autoři opět nebojí ukázat dosah krakatice až do tabuizované politické scény. ()

lida93

A pak, že české filmy jsou všechny špatné, nesnáším toto klišé, které je zde často vidět. Takže je to prostě dobrý film a je zajímavé zhodnocení jak to tady chodí pro lidi, kteří to nevidí... Na druhou stranu film obsahoval spoustu vtipů, které jsme brala až smutně, tragicky, ... ()

fafejt001

No musím říci , že občas mne i zamrazilo . A to nevíme , jaká byla skutečnost . Doře napsané , zahrané a zrežírované . ()

gezper

Celé to je tak nějak po česku, zamlžené, zjednodušující, nemastné-neslané. Jestli někomu stačí pár náznaků ala podobné mihnoucí se ksichtíky politiků při vystupování z auta, zkomolené přezdívky a lehké variace na fakta, tak mě ne. Lidi na to určitě budou chodit. A rádi. Zanaříkají si, jak to tady bylo, je a bude hrozné. Každopádně kdyby to nebylo toliko po povrchu a šlo se více na dřeň, tak by se z tohodle materiálu dal udělat k*revsky dobrý film. Není to ale bohužel tento případ. Za hranicemi s tím už je vůbec pramalá šance prorazit. Vetchý je fajn, bez něj by to ani ne poloviční, ač některé jeho pózy mu až tak nežeru, chtělo by to většího drsoně. Ondra je u mě z větší části stále zapsán jako jasoň. Vaculík žádná sláva, ovšem do psaní své postavy moc kecat zřejmě nemohl. Takže výslednicí je karikaturní 'hero cop v českém vydání'. Divím se, že mu nedali místo sklenky vína do ruky něco ostřejšího. Zbytek rolí spíše neutrální, snad jen úchylný nekompromisní lokální kápo Farkaš zaujme v podobě Andreje Hryce. Z techničtějších aspektů bych vyzdvihnul celkem dobrou kameru. Tempo film nabere z počátku uspokojivé až výtečné, aby se postupně ustálil na průměru a konec zbytečně a trochu teatrálně uspěchal. Scéna, kdy Vedral ke sklonku života moralizuje, mě opravdu od srdce rozesmála. Scénarista měl vtipnou invenční chvilku. Držet se čistě temné stránky Mrázkova příběhu, což se filmu vůbec nedaří, tak bych byl o dost spokojenější parchant. Plytké. To je to slovo, co jsem hledal na začátku. [50%] ()

Lahvi_5

"Silnější vyhrává"... Vaculík mi tam trochu jako policajt neseděl, ale Vetchej je geniální... Nevím jestli 5 nebo 4, asi dávám 4,4 hvězdy ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc