Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Severokorejský tajný agent v Berlíně je během nelegálního obchodu se zbraněmi  odhalen a sotva vyvázne živý. Vše nasvědčuje tomu, že byl zrazen někým ze svých spolupracovníků. Zrádcem může být i jeho žena, která pracuje na ambasádě jako překladatelka, a se kterou už nějaký čas nevychází. Postupem času se však hlavní hrdina ocitá v centru mezinárodního spiknutí a všichni stojí proti němu - jeho země se ho zřekla a severokorejští agenti se ho snaží zabít, místní jihokorejská berlínská rozvědka se ho snaží dopadnout, a do toho ještě musí zjistit, jak do všeho zapadá CIA, Mosad, skupina teroristů a proč byl vlastně v první řadě zrazen. (Jigvell)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (81)

Anderton 

všechny recenze uživatele

No, príliš som sa v tom nevyznal. Ale je to komplikované takým tým príjemným spôsobom, kedy si všetko na filme užívate a tešíte sa aj na prípadné druhé pozretie, kedy vám to potom celé do seba zapadne. Nebudem klamať, že veľkú zásluhu má na tom Berlín a jeho genius loci. Takže máme tu Severokórejčanov, Juhokórejčanov, Mossad, nejakého dôležitého Araba v pozadí, samozrejme CIA, KGB a prípad sa dotýka tých najvyšších miest v KĽDR a ešte ide aj o veľké peniaze, konkrétne 4 miliardy. Takže sa dá pochopiť, ak niekto tento film na základe takéhoto mišmašu všetkého odsúdi. Pokiaľ sa ale chcete zabaviť pri zbesilom tempe, slušnej akcii a trochu aj zapojiť mozog, tak Berlínska misia je dobrá voľba. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Něco tomu chybělo, nemohl jsem se úplně do příběhu dostat a postavy, ačkoliv sympatické a zajímavé, bylo mi trošku lhostejný jak to skončí. Na druhou stranu agent od JihoKorejců byl dost dobrej, spoustu solidních hlášek, hlavní hrdina sympaťák a působí profesionálně, jeho manželka taková nevýrazná, záporáci slušní. Dobrá hudba, slušný tempo a špičková akce, kontaktní, rychlé a surové souboje, přestřelky v těsných prostorech, kvalitní průstřely aj ozvučení, konec jsem nečekal a působí dost otevřeně. Další Korejská akční jízda. ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale Korejci prostě tenhle žánr umí. Ví, jak udělat akci, ví, jak vystavět příběh, kterej není tupej, nudnej a prvoplánovitej, nebojí se to udělat bez americkýho patosu, a to je prostě plus. I když jsem ze začátku trochu bádal v tom, co se tam vlastně děje (mluví se tam o CIA, KGB, Mossadu atd.), nakonec se to všechno vysvětlí, divák není za blbce a ještě si užijete suprově natočený akční scény, kde hraje prim soundtrack a zvuk. Doufejme, že se i ostatní budou třeba inspirovat v asijské kinematografii, aby pak nevznikaly zbytečný hlouposti s happyendem (ne, není to opravdu nutný!). ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Trošku překombinované, ale pokud člověk dává pozor, tak se v tom neztratí. V kostce jde víceméně o moc uvnitř severokorejské tajné služby, což se odráží i na operacích, do kterých se v Berlíně pletou rozvědky z celého světa. Technická stránka nemá daleko k dokonalosti, akce má švih a pokud dojde k soubojům tělo na tělo, není ani tady co vytknout. Ostatně to je u Asiatů normální. Herecky žluťáky nedokážu moc posoudit, ale na tu holku se docela dobře kouká. Slušná práce. 80% ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

The Berlin File by se dal jednoduše ale celkem výstižně přirovnat ke Korejské variaci na Bourna. Velmi pomalý rozjezd ale i podivné záchvěvy v tempu v průběhu filmu se v tomto typu snímků tráví jen těžko. Mimořádně povedená akce to však slušně kompenzuje a velmi nápadně otevřenými dvířky pro případné pokračovaní bych si prošel rád. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (2)

  • Takřka celý snímek se pod režisérským dohledem natáčel za hranicemi jihokorejského státu. Filmové natáčení odstartovalo 16. 4. 2012 v jihokorejském městě Namyang, nacházejícím se v nejlidnatější provincii Kjonggi, aby se následně přesunulo do Evropy, do hlavní německé metropole, Berlína, kde si filmový štáb pro potřeby natáčení snímku rezervoval Westin Grand Hotel, náměstí Hackescher Markt a na krátkou chvíli také ikonické náměstí Pariser Platz, a litevského hlavního města Riga. Z důvodu rozsáhlého množství anglických dialogů, neboť ve snímku se hovoří korejsky, anglicky a německy, režisér snímku, Seung-wan Ryoo, si ke spolupráci přizval amerického scenáristu, producenta a režiséra Teda Geoghegana. Akčním choreografem bojových scén se stal populární jihokorejský akční koordinátor, režisér a herec v jedné osobě, Doo-hong Jeong, s jehož prací se lze setkat ve snímcích Sea Fog (2014) nebo The Last Knights (2014), zatímco jako herce jej lze vidět ve snímcích Fighter In The Wind (2004), The City Of Violence (2006) nebo No Blood No Tears (2002). (Conspi)
  • V rámci co nejdokonalejších příprav se ještě před samotným natáčením snímku, který, jak samotný režisér Seung-wan Ryoo prohlásil, měl divákům v rámci specifických prvků připomenout americký filmový snímek The Bourne Identity (2002), v roce 2011, rozhodl filmový režisér osobně setkat s několika vybranými severokorejskými utečenci a s jejich pomocí natočit krátký realistický dokumentární záznam, v němž by se naplno projevil specifický jihokorejský kinematografický styl špionážních filmových snímků, kdy se jihokorejský agent propracovává k získání přísně tajných dokumentů a informací severokorejských vládních činitelů. Krátký dokument nazvaný Spies (2011), kontroverzně se opírající do problematiky současného stavu obou znepřátelených zemí, se v roce 2011 objevil ve vysílání tamější televizní stanice MBC. (Conspi)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Reklama

Reklama