LexBarker

Slušně odvedená práce, jen se mě v podobných případech nedaří ztotožnit se s hlavními hrdiny... Z lidí, kteří se vetřou k vám do rodiny, berete je jako své nejbližší přátele, se nakonec vyklubou odporní fízlové, kterým nejde o nic jiného, než vás strčit do basy. Jinak jde o napínavý příběh s dobrými herci, kde se mně obzvlášť líbil Benjamin Bratt coby elegantní Roberto Alcaino. ()

Nach

Kvalitní žánrovka se vším, co od tohoto žánru chcete vidět. Zde s lákavým bonbónkem "podle skutečných událostí". Bryan Cranston je výborný (jako ostatně ve většině svých rolí). Drogový kartel a celé podsvětí je vykresleno s důrazem jak na zločineckou, tak i lidskou stránku. Vývoj postav je zde poutavě zobrazen a na to, že má film dvě hodiny, tak uteče celkem rychle. Prostě dobrá jednohubka, kterou si možná někdy rád pustím. :) 75% ()

dr.fish

Nemůžu si pomoct, ale tyhle filmy jsou všecky stejné. Od dob Donnie Brasco jsem neviděl nijaký, který by mne zaujal. V tomto případě jde o infiltraci drogového party v Kolumbii, vystopování toku peněz a zabásnutí všech co v tom jedou. Vzhledem k tomu, že kokain proudí do USA na základě vysoké poptávky, těžko věřit, že se s tím dá něco dělat. O tom ale filozofovat nemá cenu. Film zkrátka docela nůďo. 60% ()

Maynard.

Hmm, tak za tenhle tejden již druhej film z drogovýho prostředí, byl to holt pořádně drogovej tejden :o). Tentokrát z pohledu infiltrátora neboli přísně utajenýho policajta, kterej se nenápadně dostal k těm skoro nějvyšším panáčkům v týhlené né zrovna bezpečný branži. Jako, asi sem už viděl film s podobným příběhem, ale nic, co by mi utkvělo v paměti. Zajímavý na tomhle určitě je to, že je to natočený podle pravdy, i když co dneska není podle pravdy :o). No, Dr.Strange nebo Dead Pool asi nee :o). Rozhodně mi tady chybělo napětí, páč tady byly momenty, kdy by se mi uplně chtělo bejt napjatej, ale nebyl sem ani vlastně na chvíli. Taky by se mi asi víc líbila nějaká stajlová hudba, kterou sem tam taky poměrně dost postrádal. Stejnak to ale muselo bejt o nervy žít dvojí život a neustále se strachovat, jestli tě někdo nepráskne nebo někdo nepozná. Na konci filmu všechno vlastně dobře dopadlo, takže nuda :o). No a teď to chce od drogových kartelů odpočinek :o) ()

Santino7

Z mojej strany v podstate ešte len prvé vážnejšie stretnutie (myslím tým v hlavnej roli) s herectvom Bryana Cranstona, ktorý je momentálne (určite najmä vďaka obrovskému úspechu seriálu Breaking Bad) pomerne žiadaným hollywoodskym "tovarom". Nuž a musím skonštatovať, že to nedopadlo nijak výnimočne. Nedovolím si tvrdiť, že je hercom nadhodnoteným (to vôbec), avšak konkrétne týmto výkonom ma priveľmi nepresvedčil. Iste, do veľkej miery za to pravdepodobne môže aj celková štylizácia či výstavba stvárňovanej postavy, no pripadal mi tu skrátka ako totálne nezaujímavý "sraľo" s takmer nulovou charizmou, ktorý takýmto spôsobom nemal absolútne žiadnu šancu utiahnuť daný film (a už vôbec nie ukradnúť si ho pre seba). Navyše mi tam ani typologicky absolútne nesadol, prišiel mi na danú rolu tak akosi primoc starý (podobný pocit som mal napríklad aj pri filme Bugsy pri obsadení Warrena Beattyho do titulnej role, ten ma však dokázal presvedčiť svojim skvelým hereckým výkonom, a tým obhájiť svoju účasť, tu sa však nič také žiaľ nekonalo). Aby som sa ale neprávom vo svojom komentári nevenoval len jemu samotnému, pravda je taká, že film celkovo nebol nič moc, celé to bolo také čiastočne nezaujímavé, zle podané, dosť často i vyložene nudné. Ono v podstate asi nič nefungovalo stopercentne, snáď okrem zvládnutej dobovosti (to sa však pri takom rozpočte sluší a patrí), a možno pár drsných momentov. Inak však slabotka, či už po stránke obsahovej, atmosférou, dynamikou, obyčajný priemer. Nuž a nemôžem si pomôcť ale vzhľadom na zvolenú tématiku by som čakal skrátka oveľa-oveľa viac. Len veľmi slabučký odvar seriálového Narcos, taký čajík. Nijak špeciálne neodporúčam ale tak na druhej strane, nie je to zas ani žiadne fiasko (hoc očakávania boli rozhodne ďaleko vyššie, a teda v konečnom dôsledku je to sklamanie ako hrom). 55% ()

• Soukromé letadlo ve filmu je Learjet 40 (první let 5 .9. 2002), nebo Learjet 45 (první let 7. 10. 1995). Film se ale odehrává v roce 1985. (vojacekr)
  • Části filmu se natáčely na letišti Dunsfold Aerodrome. Na tomto letišti se také natáčel Top Gear (od r. 1978). (kellne)
  • Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým na Floride v meste Tampa, v kalifornskom San Diegu, či na viacerých miestach v Londýne a jeho okolí. Natáčalo sa aj na britskom letisku Dunsfold Aerodrome, ktoré vybudovala kanadská armáda počas 2. sv. vojny. (MikaelSVK)