Girlhouse

Vysokoškolačce Kylie (Ali Cobrin) nedávno zemřel otec a její matka bohužel nemá na její studium dost peněz, proto se Kylie rozhodne přijmout nabídku pracovat na erotickém live chatu v luxusní vile Girlhouse.
Bohužel mezi uživateli se skrývá i psychopat Loverboy (Slaine) a je jen otázkou času, kdy mu jen monitor počítače nebude stačit. (korbitch22)

BoPo

Jasné céčko, ktoré sa to snaží všetko zachraňovať céčkovým poprsím. Keby si dali trošku viac záležať na IT logike a keby väčšinu minutáže netvorilo prázdne tlachanie budúcich mŕtvol, tak mohol byť dojem o triedu lepší. Horor z porno prostredia je určite nedostatkové zbožie, takže budem dúfať, že iný (talentovanejší) tvorcovia sa poučia z chýb Girlhouse. Zatiaľ môžem odporučiť film Cam (2018). ()

Flipnic

Tak myslím, že to zásadní zde popsalo již několik uživatelů, takže bych jen opakoval zbytečně uvedené. Za mě rozhodně co bylo super, tak celková syrovost filmu. Kdy i když jde v podstatě o slasher a občas příjemně připomene nějakou tu klasiku (od TCHM 1974 přes Halloween a méně známý Sorrority House Massacre ...), vyloženě v divákovi budí dojem realističnosti, reálnosti až mírného "snuff feelingu"... Zabiják je naprosto excelentní a vytáhl už tak kvalitní atmosféru na největší možnej strop. Je naprosto nepříčetnej a jeho útoky jsou všechny extrémně intenzivní, brutální a živočišný. Tady nejde o vyloženě "graphic violence", kdy by divák viděl z detailu na kameře nějaké gore FX efekty, ale šílený nekompromisní útoky, kdy to tlustý obrovský oplzlý hovado háže se všema o zeď, o zem, a prostě je umlátí a rozemele jak papírový loutky. A to mě osobně na tom nejvíc bralo, že to fakt působilo dost realistiky a o to bylo to vyvražďovací peklo v druhé polovině filmu překvapující a záživnější. Silný 4**** CptPeroxid: Tak když čteš, že je to slasher, tak na to musíš pohlížet jako na slasher a trochu vzít v potaz dnešní dobu, která je na některý hororový subžánry slabá. V rámci žánru je třeba hodnotit, pokud na to máš neurony...! Nehledě na to, že ještě před půl rokem jsi o "hardcore exploiterech" věděl píču, nebýt mě, tak ses k nim ani nedostal a hrabal ses někde v přestárlých giallech (budiž jim země lehká ...) a 60. kovejch vykopávkách ,... :-DDD Pochcípat bys měl maximálně Ty, protože víš hovno.... :))) ()

darkrobyk

Spíše podprůměrný slasher, kde se půl filmu nic neděje. Trocha napětí se dostaví ve druhé části, ovšem žádná bomba - vše je hloupě předvídatelné. Film se snaží být o VŠEM, ale velmi obratně neukazuje téměř nic. Pár krvavých momentů a rozmašírovaná hlava to rozhodně nezachrání. Chtěl bych vidět, jak tlouštík s probodnutou nohou běží lesem jako gazela...a kupodivu ani propíchlé břicho vůbec nevadí. Hloupé pipky se nedívají na horrory, a tak neví, že jedna rána po hlavě nestačí. Divák to ví, a jen zívne nad otřepaným klišé. Nejhezčí je začátek, kdy byl úchyláček malý chlapeček - zaslouží si 5*. Film jako celek jen 2,5* a to jsem hodně nadsadil. Nevyužití slizkého obličeje maniaka a naopak jeho navlečení do trapné masky bylo trestuhodné. Jo, každý filmař v Kanadě holt není Cronenberg... ()

kingik

Hardcore soda se vzdáleným odkazem Mike Myerse a Jasona Vorheese, co dočasně na erotickém chatu vystupují pod nickem Loverboy. Následně transformováni do šíleného maniaka naběhnou do porno rezidence, kde udělají ráznou čistku. Jo, tak už to chodí. Chudá studentka Kylie si na studium musí vydělávat svlékáním se na porno webu s vysokým zabezpečením proti hackerům. Mladým dívkám by tak nemělo zvnějšku hrozit žádné nebezpečí. Jenže vždycky se najde způsob, jak úchylný klient vystopuje svoji vyhlédnutou oběť, zvláště když je to počítačový programátor. V tu chvíli už webkamera není hodná kamarádka a Loverboy není tak prozaický milovník. Z úchylného čumila je jedním kliknutím vražedná mašina likvidující vše, co mu stojí v cestě za Kylie. Jedná se o jedno z příjemně krvavých překvapení horor sezony. Na svědomí ho má režijní dvojice Trevor Matthews & John Knautz. Dohromady se ani jeden neblýskli nijak zvláště vypečeným hororovým počinem, za zmínku stojí snad jen The Shrine, ale dohromady stvořili zběsilou jízdu plnou krve a násilí. Zpočátku tomu tolik nenasvědčuje. Jede se v příjemně nastaveném tempu, s příměsí erotiky. Apropó, erotika. Není to s ní, navzdory tématu, tolik přehnané. Jako holčiny luxus, o tom žádná, ale že by se za film dostaly víckrát dál, než za spodní prádlo, tak to zase ne. Nějaká ta nahotinka samozřejmě je k vidění, ale třeba hlavní hrdinka Kylie neukáže vůbec nic, akorát tak zadek a ruce zkřížené přes prsa. Erotika spíše probíhá v decentním stylu, ne už tak vraždění, které ve druhé polovině rezultuje v brutál řež. Přesně tak, už od dětství ponížený a duševně narušený muž (ostatně, jak k nenávisti k ženskému pohlaví došlo, uvidíme v úvodním prologu) naběhne mezi děvčata a udělá s nimi krátký proces. Vraždy i jejich nápaditost jsou poměrně luxus provedené, naaranžované a dynamicky nasnímané pěkně barvitou kamerou. Většina holek zařve ve spodním prádle, takže je na co se dívat. Film nabere zběsilý spád a prakticky se vraždí na nejrůznější způsoby až do naběhnutí závěrečných titulek. Vše je umocněno tím, že si šílenec na své vražedné hrátky vzal masku s dlouhými vlasy. Určitě naběhne každému horor příznivci, kde se scenárista asi tak inspiroval. Maniaka ztvárnil skvělým způsobem rapper s uměleckým pseudonymem Slaine, který nestojí před filmovou kamerou poprvé. Herecké ostruhy získal třeba v režijních počinech Bena Afflecka. To Ali Cobrin a spol. nepatří zrovna k těm, které byste si spojili s nějakým filmem. Pokud uspějí, mají slibnou hereckou kariéru před sebou. Spojení talentu s pěkným zevnějškem ani jedné rozhodně nechybí. Shrnul bych to tak, že i přes náznaky jakési psychologické hry kočky s myší v kyberprostoru, se po nějaké chvilce rychle vycouvá a pak následují jatka. Jste-li příznivci hardcore hororů, tady se pomějete. 100% ()

Ten Druhy

Pekne natočené, vôbec nie hlúpe a prvoplánové, hoci sa to drží osvedčenej scény. Možno trochu mačistické, no mne to neprekážalo. Aj vo chvíľach, ktoré bývajú v slasheroch zvyčajne hluché sa dalo na čo pozerať. Hneď na začiatku je pekný návrat do 80. rokov, do traumatického detstva psychopata Loveboya, ktorý objasňuje dôvod jeho počínania v dospelosti. Navonok je to nepríjemný spotený tučniak, ktorý však dokáže preniknúť do prísne stráženého systému "dievčenského domu" a ovládať ho, teda je aj pomerne inteligentný. Tento nepomer musel bolieť a odraziť sa na jeho psychike. Loveboya určite budete nenávidieť. Ja osobne som neznášal najmä zrýchlenie tohto mastného grázla, ktorý zneužíval moment prekvapenia. Bodycount dosiahne číslo desať, pričom obete nie sú celkom bezbranné a navyše niektoré z nich nezomierajú ihneď. Ako plynie čas, narastá aj zlosť a túžba ukončiť už tie jatky. Takže, film má potrebnú dynamiku a v rámci žánru je to excelentný počin. ()

• Slaine uviedol, že maska bola značne nepohodlná a nasadzovať a zosadzovať ju mohol len s pomocou druhých, preto ju mával na sebe väčšinu času. (Real Tom Hardy)
  • Ali Cobrin sa necítila dobre vo svojej roli, v určitých momentoch bola veľmi znepokojená. Povedala však, že jej láska k slasher filmom jej dosť pomohla a natáčanie to pre ňu zjednodušilo. (Real Tom Hardy)