Reklama

Reklama

Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (243)

laik_60 

všechny recenze uživatele

Fjodor Fjodor !!!! Za toto ťa asi tvoj otec nepochváli. A ani ja ťa nepochválim. Digitálna "hra na efekty" pre divákov. To si aj celý film zainomovať a bolo by. Keď mi hory benzín na chrbáte vyprdnem sa na nepriateľa ale sa snažím z toho dostať a nie utekať ešte niekoľko metrov a strieľať do zákopov. Pištoľový súboj dvoch veliteľov vystrihnutý ako zo súboja v kovbojke, kto skôr vytasí kolt, operný spevák bojujúci s nožom ako najslávnejší "killer" z amerického "akčňáku". A tie sentimentálne scény odohrávajúce sa medzi vojakmi a domácimi babami na jednej aj druhej strane .. to bolo fakt klišé. A tak najkrajšou scénou z celého filmu boli padajúce ruiny po výstrele granátu na klavír a klávesnicu v opustenom dome s tancujúcimi okuliarmi . Leonkami po bielo-čiernych klávesách. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ZATRACENÁ VÁLKA! ZATRACENÁ ZEMĚ! PROKLATÝ DŮM!…“ /// To ruský CGI ,,září“, jak barevná telka RUBIN (kdybys náhodou nevěděl, co to bylo za zázrak!) v socialistickým obýváku. Nebo digitálky…kurva MASIVNÍ! (slušně řečeno). Pak ten příběh o vojácích wehrmachtu a hrstce Rusáků, bránících kousek země, páč za nima už je Volha a ustoupit by znamenalo … ale srát na historii, páč tu má na praku i rejža. Ano, je to za války, je tam i válka…,ale žádnej masakr nečekejte. Spíš story (love?), ve který, když do konce zbejvá půl hoďky a já bych čekal finálovej nástup, se začínaj slavit narozky a rozjíždí se jakási romance. Na ruskej film – SLABOTA! Tvrdý jádro válečnejch veteránů bude zklamáno, ostatní, kteří v každý válce hledaj kus něhy a citu …SBOHEM CHLAPCI!..., a trochu toho patosu, si jistě po Brestský pevnosti rádi užijou dosytosti toho ,,svýho“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Máma mi vždycky říkala, že mám 5 tatínků…(jestli vyrůstáš v pasťáku, tak na to zapomeň!). 2.) Zjistím, komu vděčí za svý životy a za svobodu miliony a miliony lidí na Zemi. 3.) Thx za titule ,,fredikoun“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Honzek 

všechny recenze uživatele

Ale jo, nebylo to úplně zlé. Snímek ukazuje spíše než velkolepé boje, menší bitvy a ani těch tam není moc. Raději se věnuje dvěma domům, kde v jednom je pár chlapů, kteří bojují za matku Rus a ve druhém se nachází Německá přesila. Poukazuje na to, jak asi vypadali souboje tělo na tělo a doslova ulici o ulici. Jelikož je film z Ruska je potřeba očekávat heroickou hudbu - která není vůbec špatná - patriotismus a také menší nadsázku. Uvidíte zde lásku, důstojnost, hrdinství a to, co dokáže jedinec. Herecké výkony nejsou špatné, jen postavy nejsou dle mého gusta úplně dobře napsané. Co se týče vizuálu tak ten je dobře provedený, jen těch zpomalovaček by mohlo býti méně. No, dávám sice tři hvězdičky, ale procentuálně bych tomu dal 65%. což není tak zlé a pokud se zajímáte o toto období, nebo jen máte rádi tyto filmy, šanci si to určitě zaslouží. ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Rusové umí bezpochyby točit velké a vizuálně lahodné filmy. Ukázal to už Timur s jeho Wanted a stejně tak to dokazuje i Fjodor se Stalingradem. Vizuálně, i když z toho cítíte greenscreen v každém záběru, je to fakt parádní a velmi se mi to líbilo. Co je podtatně horší, je způsob vyprávění a některé střihy. Na válečný film je tu velmi málo akčních scén. Je pravda, že když už akce je, nebo je nějaký náznak konfliktu, tak jsou natočeny s gustem, ale jsou tak krátké a rázně ustřihnuty, až je to místy kritické. Jako sonda do dějinné údalosti Ruska to neni vůbec špatné. Jenže stalingrad je zaměřen spíš na příběhovou stránku filmu, než akci. Fjodor se znaší moc mluvit, prohlubovat city v divákovi a přibližovat charaktery hrstky přeživších, kteří brání pobřežní dům. Mentalita Rusů je však úplně jiná, zkratkovitá a myšlenkově velmi prostá, alespoň tak na mě působil vesměs každý dialog. Proto mi nešlo pod kůži to rádoby emotivně a myšlenkově silné vyprávění. Na úkor stopáže je to utahané a nudné. Stalingrad, už kvůli tomu názvu, měl vypadat úplně jinak, mohl to být maximální válečný Epic zážitek. PS: Tady jsou si uvědomil jak moc stejné jsou mapy v Call of Duty a že mám strašnou chuť si trošku zagembit :). ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Mno na Rusáky ještě celkem ucházející. Sice z nezbytnou dávkou propagandistických žvástů, ale co už dělají to i Amíci. Dělá to skoro každej. Jinak je film celkem realistickej a na prakticky nevyčerpatelný téma, ale zase, že by mě nějak trefil na komoru to ne. Prostě takovej průměrnej válečnej velkofilm kterej nepřináší nic novýho. Kromě zásadních poznatků jako : Nás mnogo, nebo Vodka došla, ale i tak hrdinní Sověti nakonec zlé Germány ze své říše vymetli a Wacouna1 neurazili ani nenadchli.50% ()

Galerie (90)

Zajímavosti (12)

  • Nemecký herec Til Schweiger odmietol rolu vo filme, pretože nechcel stvárniť dôstojníka nacistického Nemecka. (sashazv)
  • Přestože se ve filmu objevuje množství obrněné techniky, žádná z ní není původní. Sovětský tank T-34 je pouze dřevěná maketa, německé samohybné dělo StuG III je novostavba postavená na podvozku poválečného obrněného transportéru MT-LB a tanky Panzerkampfwagen IV jsou repliky postavené na podvozcích tanků T-44. (p3tris)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)

Reklama

Reklama