Reklama

Reklama

Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (243)

klerik 

všechny recenze uživatele

Nie je to veľkovýpravné ako NEPRIATEĽ PRED BRÁNAMI ani také stiesňujúce ako nemecký STALINGRAD. Ale mne sa páčilo práve to pompézne poňatie drobného príbehu boja o jeden barák. Akčné scény sú po vizuálnej stránke úžasné a živočíšne. Dramaturgia rozprávania príbehu je trochu nezvyčajná, ale určite ide o vyváženejší film než bol ADMIRÁL... ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Rusové umí bezpochyby točit velké a vizuálně lahodné filmy. Ukázal to už Timur s jeho Wanted a stejně tak to dokazuje i Fjodor se Stalingradem. Vizuálně, i když z toho cítíte greenscreen v každém záběru, je to fakt parádní a velmi se mi to líbilo. Co je podtatně horší, je způsob vyprávění a některé střihy. Na válečný film je tu velmi málo akčních scén. Je pravda, že když už akce je, nebo je nějaký náznak konfliktu, tak jsou natočeny s gustem, ale jsou tak krátké a rázně ustřihnuty, až je to místy kritické. Jako sonda do dějinné údalosti Ruska to neni vůbec špatné. Jenže stalingrad je zaměřen spíš na příběhovou stránku filmu, než akci. Fjodor se znaší moc mluvit, prohlubovat city v divákovi a přibližovat charaktery hrstky přeživších, kteří brání pobřežní dům. Mentalita Rusů je však úplně jiná, zkratkovitá a myšlenkově velmi prostá, alespoň tak na mě působil vesměs každý dialog. Proto mi nešlo pod kůži to rádoby emotivně a myšlenkově silné vyprávění. Na úkor stopáže je to utahané a nudné. Stalingrad, už kvůli tomu názvu, měl vypadat úplně jinak, mohl to být maximální válečný Epic zážitek. PS: Tady jsou si uvědomil jak moc stejné jsou mapy v Call of Duty a že mám strašnou chuť si trošku zagembit :). ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

Příklad hrubě nepovedeného válečného filmu. Zbytečný záchranářský úvod i závěr, předimenzované úlohy žen (války jsou a vždycky byly prostě spíše mužskou záležitostí) a překvapivě ani akce není kdovíjak fascinující, nemluvě o frekvenci jejího výskytu. Přitom právě v tomto ohledu jsem si od ruské verze z roku 2013 sliboval docela hodně a nabádal k tomu i trailer. Jenže právě do něj tvůrci nacpali, co se vešlo, a do víc jak dvě hodiny dlouhého filmu už toho moc nezbylo. Hvězdu navíc snad za závěrečný dělostřelecký útok, možná i za snahu rozšířit řady válečných filmů o druhé světové válce. Tohle téma se mi nikdy nepřejedlo, zasloužilo by zase nějaký ten velkorozpočťák, jen bych prosil výrazně kvalitnější provedení. P. S. - Thomas Kretschmann je sympatický herec, ale i on tady bohužel splynul s všudypřítomným podprůměrem. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Podívejte se na trailer, a pak si nechte zajít chuť! Fjodor Bondarčuk v roce 2013 vynalezl v Rusku zpomalené záběry, takže ze stominutového filmu máte 135mintový. Potom už jsem se musel smát, už mně nebylo trapně, ale opravdu jsem (navnaděn tímto ruským cyklem a v pohodě schůdným Gagarinem) nečekal takovýto brak. Nedoporučuju to. 29% ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Fjodor Fjodor !!!! Za toto ťa asi tvoj otec nepochváli. A ani ja ťa nepochválim. Digitálna "hra na efekty" pre divákov. To si aj celý film zainomovať a bolo by. Keď mi hory benzín na chrbáte vyprdnem sa na nepriateľa ale sa snažím z toho dostať a nie utekať ešte niekoľko metrov a strieľať do zákopov. Pištoľový súboj dvoch veliteľov vystrihnutý ako zo súboja v kovbojke, kto skôr vytasí kolt, operný spevák bojujúci s nožom ako najslávnejší "killer" z amerického "akčňáku". A tie sentimentálne scény odohrávajúce sa medzi vojakmi a domácimi babami na jednej aj druhej strane .. to bolo fakt klišé. A tak najkrajšou scénou z celého filmu boli padajúce ruiny po výstrele granátu na klavír a klávesnicu v opustenom dome s tancujúcimi okuliarmi . Leonkami po bielo-čiernych klávesách. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (12)

  • Dom vo filme je podľa legendárneho Pavlovho domu v Stalingrade a podľa jeho histórie. (odmocnina)
  • Kulisy Stalingradu boli postavené pri Petrohrade, pričom sa dbalo, aby bol verne zobrazený každý detail tohto heroického mesta. Stavba kulís trvala 6 mesiacov, podieľalo sa na nej vyše 400 ľudí a náklady na ňu činili okolo 4 milióny amerických dolárov. (beso74)
  • Film byl natočen ve 3D na digitální kamery Red Epic v rozlišení 5K. (Hawaj)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)

Reklama

Reklama