Prozrazení

• USA Brake

Agent Tajné služby Jeremy Reins je držen v zajetí v kufru jedoucího auta. Musí snášet psychické i fyzické mučení, když se z něj teroristé pokoušejí dostat informace pro jejich komplot proti prezidentovi Spojených států... Agenta tajné služby Jeremyho Reinse (Stephen Dorff) čeká velmi špatný den. Probudí se do naprosté tmy, absolutně zmatený a dezorientovaný. Jediné světlo vychází z krvavě červených digitálních čísel, které mu tikají nad hlavou. Jeremy si rychle uvědomí, že je v průšvihu. Těžce se mu dýchá. Skoro se nemůže pohnout. A na jeho volání o pomoc nikdo neodpovídá. Pak uslyší zvuk motoru a vše mu začíná být jasné... je uvězněný v kufru jedoucího auta. Když jeho věznitelé odhalí své motivy, Jeremy si uvědomí, že ho nepustí, dokud jim nedá všechny detaily o "Roulette" - tajné lokaci, kam se uchýlí americký prezident v případě teroristického útoku... (HBO Europe)

Ironhead

Ale jo, cenim si toho napadu jak s minimalnima nakladama natocit pomerne kvalitni napinavej thriller. A predevsim dobre zahrane od Stephena Dorffa, protoze ostatni lidi v tomhle filmu maji ciste cameo rolicky. Ten dvojite "sokujici" konec mohl byt teda promyslenejsi, ale aspon ze to neskoncilo tim prvnim "prekvapenim" :_) ()

montel

Tajný agent Jeremy Reins (Stephen Dorff) se probudí uzavřený v kufru auta. Jediné co má u sebe je rádiová vysílačka. Díky ní se spojí s dalším agentem, který je rovněž zavřený v kufru. Postupem času zjistí, že byli uneseni teroristy, chystající se zabít prezidenta USA. Po Jeremym chcou, aby prozradil přísně utajené místo, kde se prezident schová při teroristickém ohrožení. Jeremy s teroristy nevyjednává a sám se snaží dostat se z této šlamastiky. V ohrožení však není jen on a další agenti ale také Jeremyho manželka Molly (Chyler Leight)...Průměrný thriller, který se celý odehrává v kufru auta. Kromě konce se ani nedočkáme nějaký velkých zvratů i když napínavé to celkem je. Závěr filmu překvapí ale nenadchne. 55% ()

Mark1983

Byl jsem naprosto spokojen.Film se podobá filmu Pohřben zaživa a nuda alespoň podle mě nehrozí.Navíc to má i zajímavej až překvapivej konec.Na rozdíl od Pohřbeného zaživa se kamera dostane i ven,ale rázem zavřený v kufru auta zjistí,že ho všichni zradili. ()

snikrs

Kdyby nebyl ten konec dal bych 1 takto dávám 2 hvězdy . To jsem opravdu nečekal to dvojité překvapení nejprve dokonce i s potleskem ,který v americkém filmu nemůže chybět . A potom s tím udušením . Jakou srandu jde udělat v 90 minutách prakticky s jedním hercem a jedním kufrem od auta s vysílačkou . Trochu mi to připomělo Telefonní budku a takové ty filmy když ti lidé uvíznou ve výtahu. ()

RADX1

Těžko říci jestli jde o napodobování o rok staršího Buried, protože zas moc velký časový rozestup tu není. Osobně si myslím že ano. :-) Nicméně pokud ano, tak je to zdařilé. A úplná kopie to není - podobnost je jen v základu. Brake mi přijde živější (ne tak monotónní) a i jiný stylem podání - samozřejmě tím se více vzdaluje od reality - ale kdo řekl že to musí být špatně? Každý z obou filmů má něco do sebe. Buried si užijí lidé co mají rádi realitu a zamyšlení, Brake zas ti co chtějí něco víc akčnějšího a relativně jednoduchého. U obou zůstávají dvě věci stejné: Sakra málo prostoru a teroristé odhodlaní udělat vše aby dosáhli svého cíle. ()

hajner

Slušné a zábavné. Nenudil som sa až na ten neskutočne pretiahnutý koniec. Ten stál za prt. Ale v porovnaní s Pochovaný zaživa som sa vcítil a bavil o niečo viac. Ale cez to všetko je to len priemer. ()

RebeccaLynn

Nejsem žádný filmový kritik, ale přišlo mi to mnohem napínavější a zajímavější než Burried. A rozhodně nemůžu říct, že by konec byl předvídatelný a nepřekvapil mě. Každý má holt jiné nároky, očekávání a filmy nám občas hrajou každému na jinou strunu. Já jsem si tenhle užila. ()

limalama

Super bijak. Miluju filmy s jedním hercem v jednom prostředí. Napínavé od začátku do konce a tenhle konec se jen tak nevidí palec nahoru 85% ()

milunech

Prozrazení ala Pohřben zaživa. No tak pro mne daleko horší být pohřbená pod zemí, než zavřená v kufru auta. Je to jako soutěž, kdo natočí lepší film pro jednoho herce :) ()

danny79

Trosku podobne filmu Burried, i kdyz ten byl lepsi. Mohlo to mit trosku kratsi stopaz, preci se jenom celou divame na jedineho cloveka, ktery temer bez pohybu lezi v bedne. Herecky to mohlo byt zahrane lepe, vice presvedcujicim zpusobem – hlavni (a jediny) hrdina se mi nezdal na zacatku dostatecne vydeseny celou situaci, coz by bylo asi prirozene pro kohokoliv, stejne tak nektere emoce (napr. smutek) se nezdaly byt presvedcive a obcasne arogance, kdy byl krucek od smrti, mi taky neprisla pro danou chvili odpovidajici. Celkove je film ale povedeny, s dobrou atmosferou, zaver mi nevadil jen ke konci uz trosku nudil. ()