Konec přehlídky

Seriál Konec přehlídky se odehrává během formativního období britské historie - počínaje posledními lety vlády krále Edwarda do konce první světové války. V jeho středu stojí anglický aristokrat, jeho krásná manželka a mladá sufražetka. Uznávaný scénárista Tom Stoppard a režisérka Susanna Whiteová přinášejí pozoruhodný příběh lásky a zrady s Rebeccou Hallovou a Benedictem Cumberbatchem v hlavních rolích. Pohodlné jistoty edvardovské Anglie podléhají chaosu a zmaru. Anglický aristokrat Christopher Tietjens si bere za ženu Sylvii, krásnou ovšem tvrdou dámu, která čeká dítě, jež může, nebo nemusí být jeho. Christopher je rozhodnutý zůstat ke své ženě loajální navzdory řadě nevěr. Jeho život se však změní, když jednoho dne potká Valentine Wannopovou, neohroženou mladou sufražetku. Od třpytivého avšak povrchního světa londýnské smetánky k zákopy zjizveným bojištím ve Francii, seriál Konec přehlídky vypráví o jednom z určujících období minulého století, období, kdy staré jistoty byly svrženy a svět se naprosto změnil. (HBO Europe)

Diskuze

aniiicka (hodnocení, recenze)

Ahoj, můžu se zeptat titulky ke čtvrté a paté části asi ještě nejsou že?Já jen, jestli jsem je třeba špatně nehledala. Zdůrazňuji že vím, že času je málo a jsem vdečná už ta titulky po epizodu 3. :)

LadySoir (hodnocení, recenze)

Hmmm, teď se tak koukám, že se to na tom uložto nehledá zrovna nejlépe. Můžu sem kdyžtak hodit přímo odkaz, kdyby s tím měl někdo problémy. Pravda, nepojmenovala jsem to dvakrát dobře.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

LadySoir: děkuji, určitě to v blízké budoucnosti ocením. Času je tak žalostně málo :(

aniiicka (hodnocení, recenze)

LadySoir: Přesně tak, jak píše Tom_Lachtan! Můžeme být rádi, že si s tím dá někdo práci. DĚKUJEME moc :) už se těším.

LadySoir (hodnocení, recenze)

Titulky k třetímu dílu už jsou na uložto, omlouvám se za zpoždění, snad se na mě moc nezlobíte :) Čtvrtou epizodu už mám rozpracovanou, ale kdo ví, kdy bude, začala mi škola, tak to moc nestíhám a na překlad to není zrovna jednoduché :) Mějte trpělivost, to je jediné, co vám můžu poradit :D

Disk (hodnocení, recenze)

aniiicka: Já to klidně přiznám, že se mi líbí jak v blonďaté, tak v brunet podobě.

aniiicka (hodnocení, recenze)

Hovory o účesech mě hrozně baví...ale fakt :) , mě se líbí všechy. Na každý projekt si Ben střihne něco jiného. Za nějakou dobu se dočkáme i Startrekovského. :)  Disk: Já jeho úúúžasný hlas zmiňuji všude a vždy :), nechtěla jsem se moc opakovat. :) Jestli jste někdo slyšeli jak čte Ode to the Nightingale nebo třeba Olympijský úvod i olympijský závěr...to je vážně hlasový poklad...a ten přednes. http://www.youtube.com/watch?v=58KM4Zhgd-M

Disk (hodnocení, recenze)

Mně se Cumberbatch líbí taky více jako blonďatý, viz Tinker, Tailor, Soldier, Spy. Jinak je škoda, že se příliš nepíše o jeho hlase, ten by se dal poslouchat celé dny. :)

aniiicka (hodnocení, recenze)

Já jen musím dodat, že mám pro Blondbatche slabost a skutečně se mi v této barvě líbí, stejně jako v ostatních (Sherlock, nebo sestřih z Frankensteina). :) V prvních dílech měl, myslím, nějaké vycpávky  ve tvářích, aby lépe odpovídal postavě, jak je popsaná v knize, ale ve třetím a čtvrtém se zdá jako by výrazně kvůli válce a všemu pohubl. Jinak je pravda, že tragický výraz má neustále...vždycky sleduju reakce na internetu a všechny fanynky píšou ''poor Chrissy'' :)

pokoutnice

pokoutnice (hodnocení, recenze)

Musím říct, že mě taky Parade's End chytlo, ale bez titulků to nedávám, takže si holt musím na třetí díl počkat. A ano, taky se dívám kvůli Benedictovi, fakt nevím, kdy jsem naposled viděla herce, který by dokázal mimikou vyjádřit to, co on. Sice se mi v blonďatých vlasech nelíbí a z jeho neustále tragického výrazu chytám depresi, ale jinak dokonalé. Co se týče postavy Christophera Tietjense, tak hrát ji jiný herec, tak mám velký problém jí vůbec fandit. Dobu, kterou seriál popisuje, už asi úplně nelze nazvat dobou viktoriánské morálky, ale mně obecně jednání postav ze staré Anglie přijde pokrytecké a směšné. Pan Tietjens si klidně zasouloží v kočáře s ženou, kterou vidí poprvé a pak se jí ani v koupelně nepodívá na prsa? Předpokládám, že toto prapodivné chování dokážou další díly napravit. :-)

aniiicka (hodnocení, recenze)

Je pravda, že to nejsou zrovna lehké dialogy...ale co by člověk neudělal pro své oblíbence..snaha je. :). No, já jsem měla vždycky ráda různé BBC seriály a adaptace...ale je přiznám se, že momentálně jsem velký Cumberfanoušek a sleduju všechny projekty, kde se Benedict objeví..takže asi tento důvod převažuje. Herci jsou v Parade's End výborní. Mám ráda Rebeccu Hall, Adelaide je moc sympatická a potěšila mě i přítomnost Ruperta...samozřejmě Benedict je (i podle mnoha recenzí) opět výborný. Taky se mi líbí občasné humorné scénky, přestože většinu času je to drama. Ve čtvrtém dílu je obzvláště jedna perfektní..ale nevím, kdo to viděl...takže nebudu spoilerovat. :)

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Disk: podle mě se na to valná část lidí tady dívá kvůli Cumberbatchovi [0=´

Disk (hodnocení, recenze)

aniiicka: Já to nejprve zkoušel s anglickými titulky, ale ukázalo se, že nestíhám pobrat vše. Ale časem snad bude ten zbytek. Zatím jsem viděl dva díly a jsem nadšený. A hlavně mám velkou slabost pro Cumberbatche. :)

aniiicka (hodnocení, recenze)

Disk: Já jsem ráda, že jsou alespoň k některým epizodám...myslím, že se dočkáme i dalších...doufám. :) Zatím na to s nadšením koukám i bez nich, i když sem tam něco nechytnu..většina je ok. Je to skvělá adaptace.

aniiicka (hodnocení, recenze)

Ach jo..tak zítra už poslední díl. To je škoda. :) Zajímá mě jak to dopadne. Knihu mám doma, ale ještě jsem se k ní nedostala, takže jsem napjatá. Doufám, že Chrissy bude konečně trochu veselejší. :)

LadySoir (hodnocení, recenze)

Zdravím. Umm...páni...já se ty titulky snažila nahrát na titulky.com, vůbec nevím, jestli se mi to podařilo, každopádně nějakým způsobem se dostaly na serial zone, takže asi jo. Hlavní je, že na uložto budou pořád, takže klídek. Titulky k druhé epizodě budou dnes ;)