Reklama

Reklama

Pot a krev

Trailer 1
USA, 2013, 130 min

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Hrají:

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)
(další profese)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

(více)

Videa (30)

Trailer 1

Recenze (1 322)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na Pain and Gain jsem se podle prvního traileru vůbec netěšil, CHYBA! Takhle přepychový film pro chlapy, jsem snad ještě neviděl. Mark Walhberg si chtěl splnit svůj Americký sen a já mu ho od srdce přál a tiše záviděl, protože přesně takový život bych s radostí zažíval i já,ovšem né s koncem jaký měl Dwayne Johnson. Tady není nad čím rozmýšlet a bez váhání dávám 5*. Srdeční záležitost a nejlepší soundtrack roku. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Chrisopher Markus, Stephen McFeely / Predloha: Pete Collins | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Donald De Line, Michael Bay, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Platinum Dunes, De Line Pictures | Rozpočet: 26 miliónov $ | Tržby: 70,775,133 $ || Dosť tupý film, kde morálne skazený, a ešte k tomu netalentovaní grázlovia prednášajú veľké súvetia o americkom sne. Zábavný potenciál a dobre natočené sekvencie to nepopierateľne má, ale vzhľadom k tomu, že som nemal komu fandiť od začiatku do konca, tak to bol len priemerný výplach bez pretrvávajúcej hodnoty. Radšej plechovky, tam sa aspoň je načo pozerať. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Herecké obsadenie je silnou stránkou tohto filmu. Slow motiony tiež a príbeh vás skutočne zaujme. Michael Bay tu preukazuje neuveriteľnú režisérsku hravosť. Michel Bay to asi bral ako svoju srdcovku. Bay tu zvolil (ako je u neho zvykom) veľa farebných filtrov ale ono to vo výsledku vyzerá veľmi slušne. Hlavné postavy sú totálni blbci. Hlavne postava Marka Wahlberga, ale vlastne aj Dwayna Johnsona. Je ťažko uveriteľné, že sa toto naozaj stalo. Avšak prečo nie. Človek ale musí byť veľmi hlúpi aby griloval ruky vonku pred barákom, alebo dal svoj prst psovi chlapa ktorého zabil. Páčilo sa mi však, že sa dej odohrával v posilovni, je to moja srdcová záležitosť. A veľká poklona aj pre Tonyho Shalhouba. Zahral to skvele. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ten film je asi stejnej magor jako jeho hlavní tři hrdinové. Nenechal jsem se otrávit ani zběsilým tempem ani stupňující se bláznivostí a po pátém vidění během tří měsíců je PAIN & GAIN definitivně tím nejzajímavějším filmem, který jsem letos našel, dokonce předčil i SPRING BREAKERS. Je to dokonalý portrét takovýho toho kreténskýho američanství co mě tak baví. A nahláškovaný teda perfektně. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

" Verím vo fitnes a Ameriku..." Po druhom pokračovaní Transformerov som M.Baya nadobro odpísal. Po filme Skala som netrpezlivo očakával každý jeho film, ale okrem Pearl Harbour ma nepotešil žiadny. No pain, no gain je preto u mňa jeho najlepší film od Skaly. Nebudem tu chváliť Baya osobne, pretože hlavnú zásluhu na výsledku nesie scenárista. Bay tu opäť napchal kopu spomalených záberov (aj keď sa krotil), gýčových farebných obrázkov a zábery amerických vlajok. Bay to síce zrežíroval, ale tak absurdný príbeh troch vymletých kulturistov by bolo umenie posrať. Príbeh napísal sám život a tie najdivokejšie scény sú vraj do bodky pravdivé. Počas sledovania som si viackrát spomenul na bratov Cohenovcov, ktorí sú známy práve týmito drsnými a neuveriteľnými príbehmi plných zvratov. Osobne by som to radšej videl v ich rukách, ale s výsledkom, hlavne príbehom a dialógmi som bol spokojný. Napriek spokojnosti ma už ďalšie Bayove pokračovanie Transformerov nezaujíma. 80%. ()

Galerie (208)

Zajímavosti (70)

  • Dwayne Johnson (Paul Doyle) během příprav na roli spolupracoval s uznávaným trenérem profesionálních kulturistů Georgem Farahem, díky kterému se dostal do životní formy. (Dyas)
  • Ve 37. minutě, když se otvírají dveře, je v odrazu skla možné zahlédnout štáb s kamerou. Stejně tak v čase 1:06:12 lze v odrazu karosérie auta vidět několik členů štábu. V čase 1:22:14 si lze na okamžik v odrazu prosklených dveří všimnout kameramana a následně mikrofonu. (Daveoff)
  • I když je ve filmu několikrát vidět, že Paul (Dwayne Johnson) slézá ze skateboardu a bere ho do ruky nebo skateboard nese, není ve filmu žádná scéna, ve které by na skateboardu jel. (Hannibal92)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (více)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Reklama

Reklama