Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

Tristaver

Pain and Gain je solidní oddechovka, ve kterých excelují hlavně The Rock, Marky Mark a humoristické vložky ve scénáři. Naproti tomu scénář obecně je slabší, kamera hrozná a voiceoverů je až přehršel. Je škoda, že děj není trochu propracovanější, protože jinak jsem se v kině smál od začátku do konce. Potěšila i "camea" Stormarea a Jeonga. Ode mě lepší 3 hvězdy za humoristické scény a pitomost všech tří hlavních aktérů. "I believe in fitness." ()

iampatrik

80% Konečně Bay natočil něco jiného než Transformery (ne, že bych tuhle blockbusterovou oddychovku neměl rád, ale i tak) a jsem rád, že se mu režisérský mozek netrasformoval do Optimuse Prima. Pot a krev je rychlá jízda v jemně gangsterském stylu 21. století, ale především akční šílenost. Teda alespoň poslední slovo je synonymum pro Wahlberga a jeho životní sen. Nenudil jsem se ani chviličku a to díky dobře odvyprávěnému příběhu, který je vkusně a přiměřeně primitivní, chytrý a hloupý zároveň, ironický, svalnatý, násilný, prsatý. Wahlberg by měl stále hrát takové dětinsko-bohémské charaktery, protože mu prostě sedí (stejně jako v Méďovi), no a pokud si myslíte, že The Rock neumí hrát, zkuste tohle, takhle upřímně jsem se u filmu a zvlášť u jeho scén nezasmál delší dobu (v dobrém slova smyslu!). ()

Rendiss

Totální pecka! A jestli Bay nekecá a film je fakt podle skutečnosti? Tomu bych se nedivil, američani byli, jsou a budou největší vypatlanci na naší planetě.100%, ale až od poloviny, kdy se to nejvíc rozjelo. ()

tokyno

Film skončil pod mojim očekáváním. Bohužel. Dwayne Johnson měl být tahák na tento film, neměl dostat roli retardovanýho věřícího idiota. ()

ondrula

Jako komedie je to slabý, jako krimi taky. Wahlberga nemám rád a vepřovou hlavu Johnsona taky moc ne, ale v tomhle filmu, postaveným na emotivních dialozích, se prostě museli snažit, takže se na ně dalo výjimečně koukat. Nejvíc na mě působila autentická atmosféra kokotismu 90. let, což bylo asi díky tomu, že Wahlberg to měl zažitý z doby, kdy byl ještě Marky Mark, tedy směšný homozpěváček. Ti původní týpci, podle kterých byl film natočen, museli být vážně velký idioti, protože ten plán by přišel absurdní i malýmu děcku. ()

Wajsik

Hned na úvod musím říct, že Michael Bay u mě nemá problém, jeho snímky se mi už od jeho prvotiny líbí a tady se nebude nic měnit. Naprosto naplnil moje očekávání a možná je i v pár bodech předčil. Co se týče obsahu ten mi sedl taky jen nemohu uvěřit se něco takového opravdu stalo. Kluci asi moc píchali jinak není možné aby mohli všechno takhle dojebat. :) Tady asi nezůstane u jediné projekce. Opravdu jsem se dobře bavil. ()

Prochy38

Tak zase po chvilce v kině. Dost jsem váhal, jestli je právě tento film to pravé, za co vyhodit dnes už fakt dost peněz... A? Jestli za film vyhodit tolik peněz, tak za takovýto. Někdo si dal tu práci, aby tuto skutečnou kauzu přepracoval do fakt solidní černé komedie plné povedené akce, vtipných vstupů i drsných situací, kvalitní hudby a nadprůměrných hereckých výkonů. Skvělé, opravdu skvělé. Celé kino včetně mě se nasmálo, i když jde o sakra vážnou věc. O tom ale filmy jsou a proto s klidem tento řadím mezi ty nejlepší tohoto roku. Už jsem zmínil herecké výkony. Na těch byl snímek postaven, a to bylo moc dobře. M. Wahlberg se na podobné role hodí a zvládl to dokonale. Jako hlavní "záporák" byl T. Shalhoub parádní volba a myslím, že si roli náramně užil. Kočku filmu i blbku století si zahrála nádherná B. Paly. Ale co bylo prostě nejlepší a co mělo největší podíl na tom, že jsem odešel naprosto nadšený a spokojený? Výkon D. Johnsona. Víc k tomu neřeknu. To stačí. Dokonalé. ()

MatoFILM

WOW. Tak toto bola pecka. Takto by mal vyzerať každý film. Natočený s láskou, chuťou, skvelými hercami a hudbou. Film šlape na 100%, výborný scenár, vizuál, kamera, strih...proste Michael Bay ma znova nesklamal a natočil, pre mňa, jeden z najlepších filmov roka. ()

aLPaC

Mě bylo jasný, že se mi to bude líbit, protože pro Rocka a Marky Marka mám slabost. Na jednu stranu je to neskutečná sranda, oba kulturisti dokonale hláškujou a dělají si ze sebe a z USA srandu po tunách, na druhou stranu ale chápu pozůstalé, protože dělat z na smrt odsouzených vrahů sympaťáky není úplně to pravé ořechové. Když se ale od tohoto odpoutám, což můžu, protože jsem předtím o tomto případu vůbec neslyšel, vyjde mi z toho nejlepší Bayův film od Armageddonu. P.S. Jsem rád, že se Marky Mark opět vrací na výsluní a poslední jeho filmy jsou opravdu super. Jen tak dál. P.P.S. Líbí se mi, když se ti dva rozčilují a dávají průchod svým emocím :D. ()

Warle

Michael Bay se (ač jen na chvíli) probral a rozhodl se natočit film, který by nebyl o posraných "transkách", ale o něčem víc normálním. Vybral si akčňák dle skutečné události. Myslím, že si vybral dobře. Mark Wahlberg a Dwayne Johnson válí, hromada černého humoru a solidních hlášek. Ač je to jenom jednohubka před dalšími z Transformerů, tak je to jednohubka natolik dobrá, že si jí dovolím nazvat jeho nejlepším filmem od doby, kdy vyšla Skála. Life's gonna give me another set. I know it will. Because my name is Daniel Lugo and I believe in fitness. ()

lucijelucije

Já vlastně taky nevím, jak bych Pain and Gain shrnula, či zhodnotila. Některé hlášky byly vtipné, to zase jo, ale většina z nich nezná přímou úměru. Na můj vkus tady byla většina humoru vynucená a umělá. Celý tento film je postavený na jakémsi sarkasmu a ironii, takže věřím, že pro spoustu fandů to musela být prvotřídní podívaná. Pro mě 130 minut douhé chvíle a neúměrné nudy. Navíc na mě působil M. Wahlberg jako nějaký rozlobený plyšák, který když se rozzuřil vykulil oči a našpulil rty. ()

TERRORDROME

Ambiciózneho kulturistu Luga už pekne serie že je chudobný a tak na radu šialeného čínskeho motivátora vezme svoj núdzny rozum do svalmi napumpovanej hrste a v neochvejne naivnom presvedčení o vlastnej fikanosti splodí plán pre rýchle naplnenie jeho dosiaľ len pavučinami obývanej penaženky. Jeho parťáci v zločine sú na tom podobne, jeden potrebuje drobné na penisové injekcie odstraňujúce steroidmi vyvolanú impotenciu a ten druhý je bývalý trestanec čo miluje Ježiša a koks. Tieto podozrivo bobulovité indivíduá ktorým tehličky na mozgu znemožnujú nejaké komplexnejšie uvažovanie sa rozhodnú uniesť bohatého zmrda a prinútiť ho prepísať na nich svoj majetok. Oni aj ich plán sú taký blbý že im to dokonca vychádza, ale len do času než debilita nezačne naberať zúrivé obrátky a striekať všade naokolo. Grilovanie odseknutých rúk rovno na ulici bude posledným klinčekom do XXL kulturistických rakví. Kto iný by mohol natočiť film o idiotoch ktorým závažia z činiek tlačia na mozog, než človek čo poslal bandu retardovaných naftárov odpáliť atómovkou asteroid - Michael Bay. Celá tá absurdná historka podľa skutočných udalostí je tak spracovaná ako vizuálne zbesilá a krikľavo farebná groteska, čo je dobre lebo napriek dvojhodinovej stopáži nenudí. Z ústrednej trojice bol najlepší brutálne osvalený a vymletý Dwayne Johnson. Hlavne keď prešňupal celý svoj podiel a potom sa v zúfalstve snažil učórovať prachy policajtom pri prevoze, to bola najväčšia švanda. A samozrejme Tony "Monk" Shalhoub ako okradnutý mizerák, ten ma tiež potešil. Za mňa určite maximálna spokojnosť, táto látka bola pre Baya, teda režiséra s približne rovnakým IQ ako jeho bi-tri-štyri-päť a viac cepsami obdarení hrdinovia, priam stvorená. ()

Milodar

První hodina je otravná a zbytečná. Všichni by pochopili i bez této úvodní vyprávěcí části, o co jde. Pak už je kvalita a tempo gradující, také začne vynikat vtipnost situací, které jsou založeny na podivuhodné mentalitě vyposilovaných primitivů. ()

SpameR

Mám takovej pocit, že režisér je zakomplexovanej proti kulturistům, nebýt tam tolik toho "hejtu" a "zostuzování" byla by ode mě hvězda navíc. ()

tterez

Podle skutečný události? Kriste, může bejt někdo takhle blbej??! A Bay mě taky zklamal..natočit příběh o takový kravině :-( ()

Angelino

Keď si dáte výborný čerstvý kozí syr a čerstvé pečivo, vynikne oboje. Alebo výborne vychladené rulandské šedé s čerstvou jahodou, alebo hroznom. Ale ak si do úst narvete syr, hrozno, pečivo, olivy, jahody a zalejete vínom, navyše keď nič z toho nie je dostatočne čerstvé ani kvalitné, už nič z toho nevyniká. Chute sú skôr mdlé a i keď spolu to celé zasýti, s pocitom sýtosti prichádza aj ľahké sklamanie... ()

J*A*M*A*L

Nic moc. Čekal jsem víc i když jsem si už asi zvykl, že Bayova tvorba není moje parketa. S výjimkou Bad Boyů a Armagedonu mi jeho filmy nic neříkají, i když neříkám, že tohle byla úplná sračka to zase ne. Takovej čistej průměr, místy nadprůměr. Hlavní postavy celkem v poho, nepřišli mi nijak nesympatičtí, ale film mě nikde nijak moc nezaujal takže bezproblémová trojka. ()

Jespi

Ani nevím, co k tomu napsat. Po dvou dnech si nevybavím ani jednu scénu. Film mě ničím nezaujal, hrdinům jsem nefandil, ale ani oběti mi líto nebylo a herecké výkony taky nic moc. "Vtipné" scény nebyly vtipné, chytré to taky nijak extra nebylo. Vlastně nechápu o co se film snaží. Tvářit se jako inteligentní okrádačka stylu Mission Impossible, Dannyho Parťáci apod. a nebo se snaží dělat si humor z iq tykve hlavních hrdinů?(Blbý a blbější) Nevím, nezajímá mě to, film si určitě po druhé nepustím. 15% ()

Disease

Ze začátku se zdálo, že to bude roztomilá blbost, leč zhruba po půlhodině se ten přívlastek někam vytratil. Humor na takové úrovni, že komedie s Budem Spencerem a Terrence Hillem jsou proti tomuhle intelektuální nálož. Zmiňovat v souvislosti s tímto arcidílem Fargo mi přijde... poněkud výstřední. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)