Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

see_sawandrew

Bayova snaha natočit film bez výbuchů je sice sympatická, ale když se někdo zasekne na videoklipovém stylu, působí to bez explozí ještě hůř než s nimi. Neschopnost odvyprávět příběh alespoň trochu kontinuálně a pořádně vystavět jednotlivé scény má za následek, že se film rozpadá na dva tisíce líbivých záběrů bez jakékoliv narativní hodnoty. Spoustě lidí to očividně nevadí, mě narace v takových filmech vyloženě štve. Co se týče pojetí filmu - je evidentní, že si Michael z těch namakaných hovádek dělá srandu, ale jak to může dopadnout, když jeho filmařská vyzrálost je asi na takové úrovni jako inteligence hrdinů? 10% ()

Wally

Fakt jsem se na tento film těšil, ale ve finále jsem se těšil jen na jeho konec....do těchto rolí mi prostě hlavně M. Wahlberg a D. Johnson prostě nesedli....nelíbilo se mi to... ()

Nassau

Filmy Michaela Baye nemám rád a asi ani nikdy mít rád nebudu. Pain & Gain je toho až příliš krutým důkazem. (10%) ()

Seti

Čekal jsem víc. Působilo to na mě, jako by se Bay chtěl v Pain & Gain přiblížit Tarantinovi nebo Ritchiemu plus to samozřejmě ověsit svými filmařskými cingrlátky, ovšem k provázání násilné krimi akce s komedií mu chyběl potřebný cit. Ve finále tak jeho vyděračská partička může v určitých momentech zaujmout, ale celek nemá ten správný šmrnc. ()

adam9

Není pochyb o tom, že to je totální kravina, ale taky není pochyb o tom, že se nudit rozhodně nebudete. Já místy skoro brečel smíchy. Debilové na entou. ()

joora1

Sbal prachy a vypadni brutálněji a po americku:). Skvělá dávka černého humoru s velmi ortodoxním stylem gangsterského plánu mě docela dostala. Tento film mi sedl jako hrnec na prdel a musím říct, že jsem se u něj skvěle bavil. Ústřední trio, z jejichž tuposti až mrazilo se tak nějak proplétá nejdříve na hranici a pak už hodně daleko za hranicí zákona, aby mohlo naplnit Wahlbergův americký sen. Jak by řekl Barney Stinson - True story :). Co bych filmu vytkl bylo vlastně to, že moc není komu fandit a v podstatě z hlavních postav se stanou dost brzy slušní záporáci. Ale srandy tam bylo opravdu dost. ()

-Dawe-

Nejlepší komedie za posledních pár let, dokonce i dramatická stránka funguje skvěle, Bay překvapil na plné čáře. ()

iXtr3m3

Nedám tomuto totálku, napriek tomu, že najmladší brácho bol z toho úplne odvarený a to z jedného dôvodu. Napriek tomu, že to bol geniálny Bayov úlet, napriek tomu, že sa to odohrávalo v perfektnom prostredí, napriek tomu, že to boli fanúšikovia bodybuildingu, napriek tomu, že to perfektne zahrali všetci zúčastnení na čele s Markom Wahlbergom, Rockom a Anthonym Mackiem, predsa len ide o film podľa skutočných udalostí a tak sa do spomínaného totálneho úletu musela natlačiť sčasti aj dráma a práve tá mi tam nesedela. Navyše Ed Harris bol až príliš "normálny" a "seriózny", takže pri ústrednej trojici bol ako päsť na oko. Jasné, šli tam aj drogy, takže by sa to sčasti možno dalo vysvetliť, ale jednoducho u mňa max 75% a navyše film už viac vidieť nemusím, napriek tomu, že som mu dal štyri hviezdy. ()

Corpsegrinder

Tak tohle je snad nejlepší bayovka co jsem viděl. Totální šílenost jakou můžou natočit pouze v Americe. V tom filmu je tolik hlášek že ani nevim kterou napsat, každopádně těžko najdete komedii která se tomuhle filmu blíží. Neposlouchejte lidi co zde píšou že to komedie neni protože je. Obsazení je zvolený naprosto suprově. Tenhle film bude kultovní. ()

kukuuuc10

90% Kino! Bay zkombinoval 5 druhů žánru a udělal z toho mix, kterému z mého pohledu nic nescházelo. Ztvárnění tak fascinujícího příběhu s mimořádným efektem a důvtipem mě zabavilo po celých 125 minut. Z filmů, které jsem viděl s Wahlbergem řadím tento jako jeden z nejlepších, ve kterém působil. Jonhson měl ke svojí osobnosti zajímavou roli a asi ve čtvrtém filmu, kde jsem ho viděl hrát už vím, že to není jen chodící svalová hmota, ale i dobrý herec! ***** ()

ruhebitte2010

Na to, že filmy MB zase až tak nemusím to bylo fajn. Jasně, extra chytré to není, ale pobaví a osobně mi i několkrát bylo zle z chování hlavních "hrdinů" a to je také dobře :) ()

AdamesWWE

[8.5/10] No Pain - No Gain. No Bay - No Fun. Po dlhej dobe sa pohol Micheal Bay od svojich robotíkov k inému žánru, toto sú jeho kulturistickí Bad Boys z Miami. Ja som názoru že tento režisér vie kombinovať humor a akciu a to perfektným spôsobom. Tento film je skôr podaný ako komédia ktorá sa venuje osudom postáv, má dobre vymyslenú zápletku ktorú obohacujú viaceré humorné situácie, zábery makajúcich borcov v telocvičniach, sexy žien, menšej akcie atd.. Od začiatku sa mi film páčil, sú tu tri hlavné postavy, z ktorých Mark Wahlberg od úvodu rozoberá svoj osud a má najviac priestoru, hrá dobre a bavil ma, Kokaínom zhúlený Dwayne Jonhson, ktorý rád griluje ručičky pričom mu z vlasnej nohy chýba zostrelený prst. Rock bol zo všetkých najlepší, nemá úplne najviac priestoru a ani zbytočne svoju postavu neprehána a netlačí sa na plátno, má dobrý priestor a využíva ho skvelo. Bezproblémový afroamerický Antony Mackie ktorého musia asi doteraz bolieť prsty čo sa nautieral rozliatej krvi na bielom koberci :) "Monk" ako chudáčik ktorý bol okradnutý dobitý a zmrzačený a mnoho zaujímavých vedlajších postáv. Dobre vytvorené charakteri pre jednotlivé postavi, výborne zahraté zvolenými hercami, každý sa dostane k slovu a nikto mi neprišiel nezaujímavý. Film má možno viac minút ako by mohol, dve hodiny čistého času ale nebol to problém, príbeh ma sám o sebe zaujal a pozerať ako sa to celé rozvíja, zamotáva, komplikuje a ako to skončí ma fakt bavilo. Je tu dobre prepojený humor, síce som sa až tak nesmial ako pri Bad Boys, ale aj pri tomto som mal výrazne dobrý pocit z humoru a páči sa mi to celé komediálne podanie, ktoré je svojím spôsobom banálne, ale zaujímavé. Mám z tohto filmu výborné pozitívne pocity, je to fakt vydarený kúsok od Baya, sadlo mi to. Bay dokázal že pri svojich Transformeroch nezabudol točiť aj iné veci a dúfam že už uvidíme od neho aj iné filmy podobného typu a hlavne tretích zlých chlapcov. ()

Rssa

Film na pomezí 3 a 4 hvězd, který ve své podstatě je takové vážnější a méně povedené Bad Boys 2. Má to své pomrkávání pro fandy, má to krásný vizuál i parádní nápady, ale zároveň to nemá takový spád a údernost Mizerů 2. 70 % ()

Michael2807

Tak jestli se tohle pravdu stalo, tak nevím jestli jsem skoro brečel smíchy, nebo z lítosti. Větší banda kreténů se jen tak nevidí. ***** za parádní zpracování do komedie. ()

B4TM4N

Někde mezi raným Ritchiem a zkoksovaným Tarantinem se stalo, že MIchael Bay vyrobil třeskutý film. Zázrak, v který by snad ani The Rock nevěřil! ()

F.W.Colqhoun

[Filmová noc ČSFD 2013] "Beru si do posilovny Uzi." [Patrick Bateman]. Michael Bay mi uštědřil včera lekci z předsudečnosti. Některé jeho předcházející filmy jsou pro mne nekoukatelné [během pár minut jsem vycouval z Armageddonu i Pearl Harboru, nebrala mě Skála a z Ostrova si téměř nic nepamatuji], Baye jsem si zaškatulkoval a i po skvělém traileru na Pot a krev [trefně před Liberace!] jsem kromě intenzivní touhy film vidět registroval hlavně obavy, abych nezaplatil za nějakou patriotisktickou mrdku. Strachy se ale strašně rychle rozplynuly. Něco tak amorálního, perverzního, filmařky radostného, onanistického - tom nejlepším smyslu - jsem už dlouho neviděl. V komedilním triu Wahlberg [z něhož kromě tuposti čiší spíš hrůza], Mackie a Dwayne Johnson září nejvíc třetí jmenovaný, jemuž člověk pro tu pitomou vtipnost prachy prostě přeje. Bay sice není subtilní, ani co by se za nehet vešlo, ale přísuny černo-černého humoru, nekorektnosti, ironie tlačí z plátna plýtvavě a se škodolibým nadšení, které je odzbrojující. Vzhledem k tomu, že se děj zakládá na reálných událostech a svědčí i o čemsi jiném, než zběsilé akci tří exotů, nelze odbýt ani ty největší hnusárny * pomlčím, ale jde o svinstvo * jako čirou snahu šokovat. Film není pitomý, i když je jasný, že má k dokumentu daleko, vykazuje i notnou míru společenské reflexe, podané tak otevženě a zlomyslně, že nejspíš díky ní mega-trhák Bay utržil zatím "jen" 50 míčů. [Komenty na IMDb naznačují, že mnozí zkušení zámořští diváci nepostřehli, kolik z toho, co postavy trousí, je součástí jejich karikaturních rysů resp. že zesměšňující, nepietní polohou odvádí Bay práci trochu podobnou té Tarantinově.] Celkově bych Bayovi, který jde zřejmě v osidlech producentů zapřažen pevněji, než by si sám přál, aby si mohl takové malé, 20-ti milionové radosti dopřávat častěji. ()

Hanys_

Adrenalinové a fakt svižné. Jako kdyby Podfuck natočil např. Emmerich a produkoval Bruckheimer. Bay pořád umí a tohle jen dokazuje, že těch 6ti let, které zazdil s autoformelákama, je sakra škoda. 7/10 ()

Mičl

Tři Cooltůristi, bílej zmrd Wahlberg, černej ňouma Mackie (kterej měl ramena jak sešlapanej rejč) a žlutohnědej naivní Johnson všichni oteklí a vypadajicí jako když synchronně spadli do včelího úlu mozkem napřed a jeden z nich dokonce tím spodním mozkem, protože mu do něj jeho maselnatá přítelkyně furt píchá další a další žihadla. Abych to zkrátil zosnují ve svých titěrných steroidama vysmažených hlavičkách dokonalý plán, který podle nich nemá chybu, nebo snad ano? Parádní kousek z Bayovi sbírky, který je snad žánrově všechno co je nahoře uvedeno, jen ne drama..jo a nebyl to kurva Monk s kým chtěli ty ninjové vyjebat? Ačkoliv film byl v jistých detailech (viz třeba ninjové) úplně stejný jako reálný pripad, který byl předlohou, ve skutečnosti to komedie určitě nebyla. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)