Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

F.man

aneb vypatlaní dementi v akci! Proto se děti učte. A pokud se učit nebudete, koukejte aspoň na růžovku a neposlouchejte motivační audioknihy. Life's gonna give me another set. I know it will. ()

schizmo

Neuvěřitelný příběh o neuvěřitelných smolařích aneb Pat a Mat z fitness prostředí ucítili vůni peněz a jdou doslova přes mrtvoly. Kompilace neuvěřitelných průserových náhod, které jen sotva vymyslíte, když se denně lopotíte ve fitku, plné pěkných postav, debilnách nápadů, zářivého Marka Wahlberga a ušlápnutého The Rocka. Silně nedoporučuju se na tohle dívat dříčům z posilovny :D ()

JimWayne

Vizuálne farebný svet Miami, herecké obsadenie a presná réžia bola výborná, scenár v pohode avšak trocha mi vadilo to zjednodušenie o čo vlastne šlo. Bay nám chcel naservírovať akčnú komédiu ako Bad Boys ale BB nebola podľa skutočnosti pretože robiť z tak ohavného činu komédiu sa mi osobne moc nepáčilo. Robiť z vrahov, ktorý dokázali rozštvrtiť ľudí, komediálne tváre no neviem. 65% ()

VojinRyan

Michael Bay si odbehol od robotov ku kulturistom. A musím povedať, že urobil dobre. Konečne si oddýchol pri malorozpočtovom filme, kde je jednoduchý príbeh a nemusel ho vymýšľať. Pretože je podľa skutočnej udalosti. Som rád, že miestami mi pripomenul, že sa ešte stále jedná o skutočný príbeh, lebo som tomu nechcel miestami veriť. Celkom dobrý film o troch diametrálne odlišných kulturistoch, kde Dwayne Johnson dostal asi svoju najviac zaujímavú úlohu, kde musel aj hrať. A celkom som sa bavil na jeho výrazoch tváre. Počas filmu Wahlberg pekne rozpráva príbeh a koncové titulky s dobovými fotografiami tunajších zločincov ma prekvapili. Bay opäť ukázal ( po Bad Boys ), že nezabudol ako sa robia podobné filmy a naservíroval nám sleď hlášok, akcie a efektných spomalovačiek, ktoré by sa mohol konečne naučiť aj Andersson v sérii Resident Evil. Tu neboli tak otravné. Solídne dielo od robotov zaškatuľkovaného Baya. 80% - 4*. ()

agentmiky

Tak schválně. Kdo z nás všech by dokázal z hlavy napsat takto ulítlý příběh s tolika absurdními momenty, u kterých byste si říkali, že se to snad ani nemůže stát ? Myslím, že nikdo, ale heleme se, ono to není smyšlené, ono se to fakt stalo (no a samozřejmě kde jinde než v USA). V posledních letech jsem docela přetransformovaný, co se týče Bayových filmů. Pot a krev bylo pro mě příjemným osvěžením z ruky tohoto režiséra. Příběh je to fakt tak nepravděpodobný, že já sám doteď nechápu, že to je podle skutečné události. Ústřední trojice, kolem které se točí celá zápletka, byla fakt, a promiňte mi ten výraz, vypatlaná. Ti by nedokázali ukrást rohlík ze supermarketu bez povšimnutí, ale představit si u nich naplánování únosu ? Tak to je jiná liga. Ve filmu vše perfektně graduje , je vám jasné, že takoví lidé udělají tolik přešlapů, že dobře to skončit nemůže. Wahlberg, Johnson a Mackie bezkonkurenční. Tak prožité charaktery jsem dlouho neviděl. Ed Harris v roli detektiva potěšil, Shalhoub nadchl. Určitě si z filmu zapamatuji pár momentů, které z hlavy prostě nevydolujete (grilování rukou, snaha o přejetí Shalhouba, činka zamordující chlapa). Všechno je ještě obaleno v líbivém vizuálním kabátku s úžasným soundtrackem. Za mě dávám 85 % ()

Hannibal92

Zase jeden film, z kterého mam trochu rozporuplné pocity. Herecké obsazení bylo naprosto parádní, zpracování filmu taky paráda, ale největší průser je v tom, jaký skutečný příběh si ke zpracování vybrali...... Příjde mi to jako by si někdo (Bay?) řekl, že by chtěl udělat nějakou akční komedii ve který kulturisti, kteří nebudou mít moc peněz udělají nějaký zločin (třeba někoho unesou) a tim peníze získají, ale nakonec se to stejně všechno posere. Takhle vzniklo 3/4 scénáře a pak si někdo řekl ,,Hele nezkusíme se mrknout jestli náhodou se něco podobného nestalo? Že by jsme z toho udělali příběh podle skutečné události, to nám určitě zvedne výdělek". Opravdu mi hodně příjde, že všechno při čem se příběh snaží držet skutečnosti do filmu moc nesedělo a bylo by mnohem lepší kdyby se jednalo komplet o fikci. Jinak jsem se ale i tak dost nasmál a užil si to. [Cinestar Anděl - 8.8.2013] ()

SaNcHeZ_cz

Michael Bay a jeho malý velký film. Pokud chcete vidět, jak to dopadne, když ta největší mašina na popcorn v Hollywoodu podřadí na nejmenší rychlostní stupeň normálních filmů, tady to nenajdete. Kromě výbuchů a s minimem akce je totiž Pot a krev jinak plnokrevná Bayovka, která jeho fanoušky nezklame a ty ostatní vyloženě nudit nebude. Dějově by to sice mohlo být propracovanější a metráž trochu střídmější, nicméně humor tam je, herecky i atmosférou je to solidní a nuda to koneckonců tak není. Jen by to mohlo být lepší. Tak třeba příště, Mizerové III čekají, Michaele. Jinak, pokud je tohle doopravdy podle skutečné události, člověk se musí jen smát nad demencí některých jedinců. [65%] ()

LV.Helter

Bizárna hypervyhulenosť, ktorá svojou R-kovou otvorenosťou a tvrdosťou síce nezrobí dieru do sveta, ale je to (podlhej) dobe skvelé vyfuck, ktorý znásilni dosť veľa divákov. Po obyčajných traileroch som čakál Bayovský výplach a detinský humor, ale kdepák..Pain & Gain ako celok posobí lepšie ako na papieri. Satira na dnešnú Ameriku je až tak dokonalo zrežírované, že parkrát som neveríl, že za kamerou stojí Micheal Bay. Takisto čierný humor, je dakedy až tak čierný, že chápem, že dakomu to jednoducho nesadne, ale o tom tento film je..Kontroverzné, úprimné a primočiaré...Navýše začiatok je vizuálna žranica. Stopáž trochu skrátiť a dovoliť si ešte väčšie torture neváham s plným počtom! ()

Alqarin

Bay boří morální hranice a náramně si to užívá. Pot a krev je zavrženíhodný film, ale je tak morbidně zábavný a krutě autentický, že se v podstatě i stává dost zásadním. Plný přínosné kontroverze a parodie pokryteckého oportunismu útočí hned na několika frontách a nechá vám na jazyku pořádně nepříjemnou morální pachuť. ()

MartinezZ

Ve výsledku je to průměrná akční neuvěřitelná konina, natočená Bayovým stylem, která by ode mě dostala průměrné ***. Jenže tady je navíc právě ten element neuvěřitelnosti, neskutečné bizarní morbidní ujeté pošahanosti vycházející z reálu, což je právě ta jedna hvězdička navíc, protože tohle by si fakt vymyslel skutečně jen úchylný scénárista na drogách a i tak by to nepůsobilo tak mimózně sjetě. Film má chvílemi trochu hluchá místa nebo možná zbytečné natahování, vždycky je to ale záhy vykoupeno dalším WTF momentem, kdy vás režisér nezapomene upozornit, že jde o film, založený i v danou chvíli na skutečných událostech, což prvek "ty-vole-wtfoismu" posunuje na další level. Vymaštěnost aktérů prostě nemá mezí. I kdyby bylo na základě skutečnosti postaveno jen 50% filmu, furt by šlo o neuvěřitelný sled událostí činěných partou svalnatých über kreténů. ~ A vy byste mu to, držíc v rukou ohořelé mega dildo a anální kuličky, snad věřili? ()

Praxis

Jo, tak tenhle "malý film pro radost" z dílny kouzelníka Míši Baye se prostě podařil. Snímek o tom, jak banda neschopáků vymyslí šílený plán na únos jednoho magora, co prodává sendviče. A roztočí tím naprosto šílený kolotoč plný neuvěřitelných gagů a situací, které nekončí happyendem. Ano, tenhle film, ve kterém zcela exceluje Mark Wahlberg je plný typických featurette by MB. Zároveň vypadá trochu jako kdyby ho dělal Guy Ritchie a celé je to zabaleno do sexy kabátku a přepálených barviček. Možná by neškodilo, kdyby se ubralo takových 20 minut, protože v druhé polovině film ubere na svěžesti a přibude více hlušiny. Jinak rozhodně jeden z těch zábavnějších od Majkla. 75% ()

javak810i

Na tenhle film mě dostatečně navnadil už první trailer. I když z klidnější první půlky filmu byste to neřekli, nakonec to opravdu byla testosteronem napumpovaná akce v čele s pobožným "The Rocekm", nesmrtelným "Monkem" a jako vždy chladným Edem Harrisem. Že by u Michaela Baye platilo čím menší rozpočet, tím lepší film? Kromě jednoho výbuchu si zde totiž žádný neužil a spíš jel bomby v posilovně - a bylo to dobře. Neotřelá a svěží letní zábava. Za mě 4*. "This is still based on real story." ()

Vxxx

Není pochyb o tom, že Michael Bay je výborný režisér. Proto mě nepřekvapilo, že jsem sebu filmu bavila. Mark Wahlberg, Ed Harris a Peter Stormare jsou mí oblíbení herci a bylo skvělé je vidět zrovna v tomto snímku. Filmu toho moc nechybělo. Akce, HUMOR, trocha té romantiky... vše tam bylo a bylo to super. Film byl podle skutečné události (a tento fakt nezapomněli tvůrci připomenout ani v průběhu filmu), a určitě se stane jedním z mých oblíbených. 5* ()

Ellmariachi

Jeden z těch filmů, kde můžete dát klidně silný tři hvězdy a nebo taky pět a všechno bude v pohodě. Film mě bavil prakticky od začátku do konce. Prakticky neustále se něco děje. Trošku mě mrzí, že třetí do party neměl taky výraznější obsazení. Jediný na co si vzpomenu časem je,že zde hral W,J a ten co jako jedinej černoch na světě má malýho šulínka. A ještě zakroucenýho. Nejspíš je to mnou, protože já nejsem zrovna znalec, ale stejně. Při pohledu na zbytek obsazení je tohle slabčák. Každopádně film utekl krásně rychle a už po hodině jste měli pocit, že je za vámi víc, než nabízí drtivá většina dnešních rádoby zábavnejch filmů. A navíc naprosto nenásilně. Já se bavil víc než dobře, takže 72 procent. ()

Jillen

Jsem na rozpacích. Do scény s činkami se film nesl na vlně supernadsázky, ale poté jak kdyby ztratil dech a až do konce trpěl bolestnou křečí. Musím tomu dát ještě šanci, protože je to skvěle natočené, herci jsou přesní a "absence" vybuchující, ohnivé, palebné akce, na kterou jsme za ta léta u Míši zvyklí, je balzámem na duši. Letní, steroidy nahoněná flákotka, která urazí snad jen největší puritány. 3,5* ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)