Potulný samuraj Kenšin: Zrození

• Japonsko Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan (více)
všechny plakáty

Po skončení bošinské války se někdejší zabiják Kenšin Himura vydává na pouť Japonskem vyzbrojený mečem s obrácenou čepelí, aby se bez vraždění zastával potřebných. (Netflix)

gogo76

Úvod naznačoval, že sa vrátim do samurajských čias, ale už po pár minútach som prekvapivo zistil, že sme v úplne inej dobe. Rovnako "vylízaný " ako prachatý zloduch mi pripadal i scenárfilmu, ktorý vlastne nevieo čom chce rozprávať. Nenašiel som v tom žiaden poriadny dej. Akoby všetky scény iba smerovali k ďalšej samurajskej sekanici. kto je vlastne ten vylízaný parchant, ako sa k nemu dostal záhadný zabiják, prečo necháva krvavé papiere na miestach vraždy, prečo vlastne vraždí atď...K mnohým nadhodeným témam sa nevrátime. otázky by som mal, ale nebavilo ma hľadať odpovede. Nudil som sa. Keď sa dvaja spojenci vydajú do stráženého sídla pána "vylízaného" presekajú sa desiatkami možno stovkami samurajov, ktorých si pracháč najal. Opakujem SAMURAJOV!, nie pekárov ani záhradníkov, čo držia katanu prvýkrát v ruke. V 5 minútovej scéne ich rozsekajú na kusy...Správne som tušil , že už onedlho sa každý z nich stretne s bojovníkom, s ktorým bude bojovať 20-30 minút. Pre koho sú tieto rozprávky? Ako čítam tie nadšené recenzie , tak zisťujem, že asi pre každého, len nie pre mňa. Vrah hovorí vrahovi, že vražda je vražda? Niekedy som nemohol počúvať tie nezmysly. Videl som už nejaké samurajské filmy,ale toto je suverénne najhorší. U mňa 40%. Ak chcete sekanicu je tu podstane lepší film 13 samurajov a ten naj samurajský? Paradoxne ten, v ktorom krv netečie - Súmrak alebo trochu drsnejšie a psychologickejšie Harakiri. ()

Merkin

Snímků o udatném muži s obráceným ostřím vzniklo v průběhu let několik a každý má něco do sebe. Nehledě na neuvěřitelný atletický výkon hlavních protagonistů hrají roli nádherné exteriéry, vychytané kostýmy a půvabně zachycené vztahy mezi jednotlivými postavami, zejména pak mezi Kenšinem a jeho vyvolenou. A kdo má rád akční nářez a trochu té extravagance, ten bude chrochtat blahem. ()

Torako.chan

Rurouni Kenshin jako anime je super. Tenhle film nebyl nějak špatně zpracován, to ne, ale tak nějak mi to vadilo. Nelíbily se mi scény, kde herci lítají vzduchem jako ve filmu Ang Lee Tyge a Drak :( V dnešní moderní době už to není taková parádička jako před 14ti lety. Hlavní zloun filmu se mi nelíbil vůbec, měla bych pro něj několik hanlivých označení. Hudební doprovod se mi zdál taky poněkud mimo mísu a Takeru Sató mi prostě na Rurouni Kenshina nesedí. Jinak by to i šlo, slušný akčňák se samuraji a tak, ale já jsem prostě přespříliš ovlivněná původním anime. ()

majo25

Poriadna samurajská mlátička, ktorá v niečom nesie odkaz klasických samurajoviek a v niečom je poriadne moderná. Pôvodnu predlohu nepoznám, ale tento mix je asi aj jej najsilnejšou stránkou. Ale aj efektné súboje, v ktorých sú jemne zapracované špeciálne efekty, spĺňaju tie najprísnejšie kritériá. Radosť sledovať. Horšie je to už s obsadením a klišé štylizáciou postáv. Hlavne hl. hrdina vyzerá ako mix dievčaťa a vlasatého 16-ročného chlapca. Jednoduchý príbeh s klasickou eskaláciou zasa nesie presne dané kontúry, ktoré ničím neprekvapia. ()

Jirka_Šč

Neviděl jsem mangu ani anime, ale jsem ochotný věřit, že názory v této diskusi jsou správné a doopravdy se jedná o jeden z nejlepších přepisů anime do filmu (a s odstupem také jeden z top samurajských filmů, jaké aktuálně znám - 88%). Plnohodnotně rozvést charaktery ze seriálu je samozřejmě nemožné, takže to ani nikomu nevyčítám. Zajímavé postavy. Snad první film z období reformy Meiji, který jsem viděl. Krásně opravdově působící prostředí, oblečení. Realistické v tom, že když postava upadne, je zašpiněna, má zablácenou tvář, větvičky ve vlasech (ve filmu málo vídané prvky). Emi Takei mi dost připomínala Tabe Mikako (což v překladu znamená, že sympaťačka). A vůbec poprvé jsem viděl, aby ve filmu (mimo anime) některá postava mávala takovým megamečem (a nepůsobilo to směšně). ■ P.S. Jestli bude pokračování, chci ho vidět! ■ TV spot k filmu: http://www.youtube.com/watch?v=mML6MuE0S2c ■ Upravuju hodnocení na nejvyšší - ono je to vlastně bezchybné. ()

• Bitka v kuchyni sa natáčala 24 hodín v kuse. Herec Munetaka Aoki (Sanosuke Sagara) priznal, že to bolo extrémne náročné. (ywo666)
  • Predstaviteľ hlavného hrdinu, Takeru Satô, sa musel učiť šermiarskemu umeniu od základov, pretože s tým dovtedy nemal skúsenosti. Napriek tomu, že je držiteľom čierneho pásu. (ywo666)
  • Herci pri bojových scénach nepoužívali kaskadérov ani CGI. Preto museli podstúpiť tvrdú prípravu pred filmom a natáčanie súbojov zabralo veľa času. (ywo666)