Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

widla

Chytré vtipy, zajímavý příběh a kapka sci-fi. Někdo by řekl dokonalá kombinace. Mi tam chyběl moment překvapení, všechno se tak nějak dalo očekávat. Ale celkově hodně povedené! A ano, po shlédnutí máte skvělou náladu :) ()

marrjaana

Bylo to hezký, bylo to líbiví, ale čekala sem od toho něco jiného. Ne nějakou komedii, či akčnák, ale nějakej větší zvrat, když už kluk ccestoval tím časem. Že třeba něco v tý svý minulosti zvoře a nepujde to vrátit, nebo se to bude špatně spravovat, nebo to že se bude muset rozhodnout jestli návratem do minulosti zachrání otce a ztratí ženu, nebo otce nezachrání. Byl to pěknej film o vývoji vztahu, o tom jak se dva potkali, zamilovali, vychovávali děti, hlavní hrdina přišel o otce( jo spoiler já vím) a naučil se, že život je přeci jen krásnej a že každý den by se měl prožívat jako by měl být poslední. A takové poselství už tu bylo tisíckrát a ještě tisíckrát bude. Jak říkám, film to byl pěknej, ale... ()

herr_carter

Tady podle mě většina lidí nadhodnocuje i kvůli Love actually....tady se jedná sice o film příjemný, který pohladí, ale je to složenina několika filmů, takže už nenabízí nic jiného, než-li lehce násilný patos.................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

ondra.kymla

Výborný, fakt se mi to líbilo. Zprvu jsem si říkal že si s tím cestováním v čase dělají srandu, ale nakonec to byl fakt super nápad, který byl dotažený až do konce. Navíc se člověk v první polovině zasmál a v té druhé byl zase trochu na měkko, prostě to bylo dobrý :D ()

sedm.1

Z About Time mám poměrně rozpačité dojmy. Na každém pozitivu, co bych chtěl totiž vyzdvihnout, vzápětí najdu i nějaké to negativum, které mi nedovolí být pak ve výsledku příliš spokojený. Samozřejmě musím začít zápletkou, která sice není nějak originální, ale v rámci žánru je poměrně ojedinělá, má spád, pár fajn nápadů, a tak nějak docela v rámci přímočaré zábavy i funguje. Problém ovšem je, že vše, co se zde událo, mi přišlo strašně naivní, nesoudně jednoduché, nekomplikované, nekonfliktní, přes míru odlehčené, a zároveň jen těžko uvěřitelné, že by hlavní hrdina svého „daru“ využíval jen tak, jak mu to předepisoval scénář. Ale jelikož jde především o romantiku, tak se prostě vše muselo podřídit jen a jen lásce, takže to tak bylo asi správně, ale víc dramatičtějších momentů a nějakých výraznějších komplikací by tu jistě příliš paseky nenadělalo. Atmosféra všude přítomné zamilovanosti, lásky a oddanosti tu je pak napumpována do každého druhého záběru, což by sice bylo v pořádku, kdyby se ovšem veškeré tyto city dokázali přenést i na diváka, což se minimálně u mě tvůrcům tedy rozhodně nepovedlo, takže na mě ve finále film zapůsobil poměrně chladně a emočně prázdně. Chybělo mi tu i nějaké napětí a starost o postavy, které mi byly vesměs velmi sympatické, a o to to pak byla větší škoda. Velmi výrazný a silný je Lásky čas ale po herecké stránce, tedy až na nesympatickou a mdlou Rachel McAdams, jinak ale především Bill Nighy a Tom Hollander doslova válí, mile mě překvapil i hlavní hrdina v podání Domhnalla Gleesona, a opomenout samozřejmě nemohu božskou krásku Margot Robbie, ti všichni snímek hodně oživují a drží nad vodou. Richard Curtis se zkrátka sice s About Time ani trochu nepřiblížil k dokonalé Love Actually, na druhou stranu, jako čistě romantický film může být pro cílovou skupinu určitě velkým zážitkem, nicméně já sem přesvědčen, že kdyby se Curtis až tak moc nedržel právě jen toho romantického tématu, mohlo jít o velice podařenou podívanou. Jak už jsem ale zmiňoval, v rámci žánru jde jistě o nadprůměrný snímek. ()

Maynard.

By první Máj, byl Lásky čas, hrdičin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj... Docela slušný po těch letech :o). Začátek filmu dokonalej, skvělý uvedení do příběhu a do hlavní postavy. Ke konci filmu strašně a zbytečně zdlouhavý a natahovaný. Taky se mi ke konci nelíbily ty neustálý životní rady a ponaučení. Je strašnej rozdíl mezi anglickým a americkým filmem. To se prostě pozná na první dobrou. Tady skvělý herecký obsazení, asi nejvíc mě bavil fotřík, kterej to už rozjížděl jakožto vysloužilej rocker v Lásce nebeský. Filmy o cestách časem sou pro mě vždycky velkým lákadlem, a to i tehdy, když se jedná o přízvisko "romantický" (což zrovna nemám dvakrát v oblibě). Cesty časem udělaný hodně jednoduše, ale nápaditě. Ale bohužel se tady našlo tak strašně moc časovějch "děr", že by se z toho Dr.Emet Brown (z Návratu do budoucnosti) dočista posral :o). Jak by sám řek, to by narušilo časový kontinuum :o)). Tady přece šlo cestovat jenom zpátky, takže když zachránil svoji ségru tím, že se vrátil o cca 3 roky zpět, musel by tyhle roky zase znova prožít. To samý na konci, když se s fotříkem vrátili na pláž , což bylo o takovejch 20 let zpátky. Takže dějově super, ale kvůli natahovanýmu konci a "dírám" v časový relativitě ubírám bodíka :o) ()

Lukoboss

Láska nebeská je jenom jedna. A tady se to hodně snaží tomu vyrovnat, aby ne, když to napsal a natočil ten stejnej člověk. Nicméně to nefunguje tak dobře, chybí tomu ta lidskost a civilnost, která v Love Actually byla. Navíc je hlavní hrdina krajně nesympatickej a k tomu ten mystery přesah, no nevím. Nebylo to prostě ono, nedá se nic dělat. ()

Ivusha

Bill Nighy byl excelentni tatka. Vzdycky, kdyz se objevil na platne, hned to ozilo. Gleeson take nezklamal. Celkove byl film opravdu zabavny, misty komicky, misty smutny, misty radostny. Proste o zivote. Slzicka ukapla a myslim, ze az to dorazi i do ceskych kin, budu na to muset jit znovu. :-) ()

Benedygtus

Bajecne jsem se bavil. Nekolikrat jsem byl prekvapen, at uz humorem nebo vyvojem situaci. Sympaticti herci a pak predevsim, je to vicemene originalni, najdou se situace/zabery, ktere jsme videli uz hodnekrat, ale jako celek je to pro me absolutne jedinecna romanticka komedie. Navic neuveritelne dobre stravitelna i pro ty zarostlejsi divaky. P.S.: Asi pochazim z jineho sveta, ale me prave takoveto vztahy prijdou zcela normalni, protoze mam podobne v me vlastni rodine a ano jsem za to nesmirne rad. ()

charlie_ando

Nový film úspěšného britského režiséra a scénáristy Richarda Curtise je plný pozitivní hřejivé energie a jemného humoru, který pohladí na duši. Snaží se nevtíravým způsobem zprostředkovat poslání o tom, že člověk má žít naplno každý den své pomíjivé existence a šířit kolem sebe radost. Originální námět dal vzniknout poutavému příběhu, kde cestování časem je jen osvěžujícím prostředkem pro vyprávění o kouzelném životě jedné anglické rodiny. Skvělé obsazení a neméně dobré herecké výkony posouvají celkové hodnocení hodně vysoko. Mou pozornost upoutal svým přesvědčivým výkonem Domhnall Gleeson hrající Tima zrzavého osobitého hlavním hrdinou, podivně postrojenou Mary ztvárnila nevtíravě okouzlující Rachel McAdams. Timova otce galantního gentlemana na penzi si střihl Bill Nighy. Nelze nezmínit ani postavu rodinného přítele asociálního dramatika Harryho v podání Toma Hollandera a podivínského strýčka D, kterého přesvědčivě ztvárnil představitel televizních rolí Richard Cordery. Osobité kouzlo filmu podkresluje podařený převážně klavírní soundtrack od Nicka Lairda-Clowese, společně s dobrým výběrem doprovodných písniček. Romantika, která nehraje na srdcebolnou strunu, ale naopak se snaží přinášet světlo. Velmi milé překvapení. ()

MoTeelka

Richard Curtis jako režisér v roce 2003 okouzlil diváky s Láskou nebeskou. Po deseti letech přišel s "Lásku nebeskou 2", aby dal lekci všem, kteří se o marně snaží natočit povedenou romantickou komedii. Lásky čas je veselý, dojemný, svižný. Curtis je podle mého mistr ve vytváření postav, neboť každá z nich má v příběhu své místo a žádná není zbytečná. To, jaké herce do nich obsadil, je další skvost. A ten soundtrack! Film sice svým příběhem v mnohém nepřekvapí, ale je to vlastně jedno. S každým dalším výborným vtipem, láskyplným momentem i životní fackou jsem se jen utvrzovala v tom, že mám před sebou skvělou ukázku toho, jak by měla vypadat romantická komedie. A to je po všech těch snímcích, které každoročně v kinech ukazují pravý opak, vítaná změna. Konec byl, pravda, trochu patetický, celkový dojem už to ale narušit nemohlo. ()

adam9

Pro mě jedno z největších zklamání roku. Těšil jsem se na to dlouho, ale s přibývajícím časem jsem se začínal bát, aby se neopakovalo fiasko ze Zakletý v čase. Bohužel, stalo se. To nesmyslné a nedomýšlené cestování časem ještě pominu, ale fakt, že místy primární linkou byl vztah otce a syna, který hravě po všech stránkách převýšil vztah Tima a Mary, už ne. Ne že by to bylo vyloženě špatně, ale první hodinu, kdy se všechno točí právě kolem lovu a zpracovávání Mary, se pak náhle nedokončená niť stahuje do ústraní a zpět na povrch se dere Bill Nighy. To bylo pro mě jaksi nepochopitelné. Jinak musím pochválit výkony mé Sweet Rachel, ale také třeba Lidye Wilson (jako jediné mě navíc dokázaly rozesmát). Koneckonců všechny postavy byly v pohodě AŽ na tu hlavní - Domhnall Gleeson mě osobně přišel krajně nepříjemný, a to je další velká kaňka na mém hodnocení. ()

cachina

Jeden z nejvýraznější tvůrců (ať na postu scénáristy či režiséra) romkomů v současnosti, Richard Curtis, přichází se svým dalším počinem, Lásky čas. Curtis si za svou dosavadní tvorbu již vysloužil výsostní postavení v rámci daného žánru a má téměř volnou ruku při tvorbě. V jeho nejnovějším filmu se příběh točí okolo postavy mladého muže, který se přestěhoval za prací do Londýna a snaží si najít lásku. K tomu mu může dopomoci jeho neobvyklá schopnost - cestování v čase. Snímek na rozdíl od předešlé Curtisovy tvorby je pohádkovější (již zmíněný motiv cestování v čase) a idyličtější. Sledujeme celkem pohodový vývoj vztahů bez výraznějších problémů, od seznámení po narození dětí. Snímek sice obsahuje konflikty, ale ty mají spíše charakter krátkodobý, vyústění nastane v následujících několika málo scénách. Cestování v čase má především (alespoň ve většině filmu) zábavnou funkci. Ke konci snímku už cestování slouží ke zlepšení rodinných vztahů a pomoci blízkým, čímž se humor vytrácí. Ale přesto se jedná o milou a pohodovou podívanou. ()

Seti

Tvůrce legendární Lásky nebeské se tentokrát rozhodl svůj standardní žánr ozvláštnit nějakými těmi sci-fi prvky. Máme tu hlavního hrdinu Tima, který chce samozřejmě najít lásku svého života a dopomoci mu k tomu má stáré rodinné tajemství v podobě schopnosti cestovat v čase, díky níž může některé příjemné okamžiky prožívat znovu a především při těch nepříjemných složit následně reparát. Když pominu, že si tvůrci pro svoje cestování v čase zvolili vlastní pravidla, která se s něčím všeobecně uznávaným (kauzalita) moc nemažou, tak se k implementaci tohoto "cheatu" do života obyčejného člověka postavili velmi střízlivě, což bylo sympatické. Stále to byl ale cheat, jež byl zpočátku prezentován jako něco skvělého (což je samozřejmě na jednu stranu pravda), ovšem při sledování neustálých reparátů hlavního hrdiny mi v hlavě sílila myšlenka, že jako každý cheat i tento okrádá vlastně svého uživatele o jedinečnost každého zážitku. Život je přeci unikátní právě svojí jedinečností a neopakovatelností jednotlivých jeho momentů. Život bez rizika, o nějž by nás podobná fičura připravila, není opravdový a právě neustálý koloběh pokusů a omylů nás posouvá kupředu. Kde neexistuje nebezpečí selhání, tam je pak radost z úspěchu poloviční a nebo vůbec žádná. V průběhu filmu jsem prostě dospěl k názoru, že koncept cestování v čase tak, jak nám ho tvůrci představili, by za nějakou dobu udělal ze života pěknou nudu. Naštěstí takto nastíněný koncept byl pouze prostředkem k hlavnímu poselství, které se nám Curtis skrze Tima snaží sdělit, a to žít život každý den naplno a takovým způsobem, abychom si nepřáli dělat žádné reparáty. About Time je tak extra feel good romantickou pohádkou curtisovského stylu okořeněnou cestováním v čase, zaplněnou ideálními postavami a ideálními vztahy. ()

joora1

Milé, což o to...hlavní hrdina byl fajn, Bill Nighy byl taky fajn. Prostě všechno bylo fajn. A teď vážně. Cestování v čase a láskyplná komedie, z tohoto spojení jsem měl nejdřív hrůzu a navíc po všem tom kladném hodnocení jsem asi i nakonec čekal větší pecku, než jsme doufali. Ne, opravdu, já tomu nepřijdu nikdy na chuť. Pointa byla jasná, ale opravdu hodně klišoidní. To bych tedy čekal víc od protřelého mazáka Curtise. Ne, tohle mě opravdu nedojme. Jediné, co bylo hodně nadprůměrné byla hudba a to nevím, jestli je úplně dobrá zpráva. Ničemu a nikomu jsem nevěřil absolutně nic. Curtisi tys mě ale zklamal. ()

Chmur

Příjemná romantické komedie, která není úplně hloupá. Většina herců působí opravdu sympaticky a civilně. Je to možná lehce přeslazené, ale s tím se u tohoto typu filmů počítá. Některé dialogy jsou napsány vskutku mistrovsky. ()

PF 2014

PF 2014