Reklama

Reklama

Loupež na úrovni

  • Kanada The Art of the Steal (více)
Trailer

Crunch je notorický zloděj, ale rád by začal žít jinak. Když ho bratr přemluví, aby se zúčastnil poslední krádeže v životě, dají dohromady starou partu. Plán se však pomalu začíná hroutit... Crunch Calhoun (Kurt Russell) byl v Polsku se svými kumpány a bratrem Nickym, se kterými okradl místního mafiána o pravý obraz od Van Gogha. Při úprku z města, ale došlo k autonehodě a jeho bratr Nicky byl zatčen. Aby se zachránil, začal s policií spolupracovat a práskl Crunche. Ten pak musel jít na sedm let do vězení. Po pěti a půl roce byl propuštěn na svobodu a vydělává si jako kaskadér na motorce. Jeho bratr Nicky stále krade obrazy. Nicky ukradl obraz mužovi jménem Sunny. Policie chtěla Nickyho chytit, ale on je opět převezl a obraz od George Seurata schoval jinam, takže mu interpol nemohl nic dokázat.  Interpolu pomáhá bývalý zloděj uměleckých děl Samuel Winter (Terence Stamp). Crunch je se svým kamarádem Franciem, když v tom za ním přijde člověk jménem Sunny, kterého okradl Nicky. Sunny chce buď obraz zpátky nebo 30 tisíc.Crunch říká, že ani jedno nemá a Sunny mu vezme motorku. Crunch pak volá příteli Paddymu s tím, že chce zpátky do zlodějské branže. Paddy navrhne schůzku, ale na ní se objeví i Nicky. Když se oba setkají, začnou se prát. Poté se usmíří a začnou dělat na krádeži za jeden a půl milionu. Paddy vypráví, že v Amsterdamu byla ukradena vzácná kniha, Jakubovo Evangélium. Nikdo zatím o tom neví, jelikož byla vyměněna za padělek. To se dozví až při výstavě za několik dní. Originál je prý nyní v Kanadě a měl být propašován z Montrealu do Detroitu. Zloděj byl však zatčen za převážení drog a kniha zabavena. Za několik dní se má na knihu přijet podívat expert. Paddy chce toto evangelium ukrást. Crunch do toho nechce jít, ale Nicky ho nakonec přesvědčí a omluví se mu, za to že ho dostal do vězení. Nicky a spol. se sejdou s člověkem „ze vnitř“ a ten jim prozradí, že v sobotu se na obraz přijede podívat expertka Olga. Paddy s ní kdysi něco měl, takže všichni zavrhli, že by jim mohla pomoct. Do města přijel také další člen Crunchovy party Francouz Guy de Cornet. Na letišti ho vyzvedává Crunch. Je tam i interpol a Samuel, který uvidí Crunche a jde si s ním promluvit. Samuel hledá jen obraz, který ukradl Nicky Sunnymu. Nicky vymyslel jak propašovat knihu. Chce ji dát do uměleckého díla, obří kostky, kterou legálně zakoupí. Protože ji převáží Crunch bude na hranicích zabavena. Gee se dostane do celního skladu a tam má za úkol vyměnit originální knihu za padělek. Partě zlodějů se podařilo ukrást knihu a oslavují. Gee pak vypráví příběh, jak jeden podvodník nechal ukrást Monu Lisu, pak ji šestkrát okopíroval a prodal šesti kupcům. Francie dostal úkol propašovat Monu Lisu do USA. Nicky se toho chytí a chce knihu padělat a prodat více kupcům. Crunch nejdříve nechce, ale pak souhlasí. Padělky má udělat Gee a potřebuje na to 750 tisíc dolarů... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Sobol asijský (Martes zibellina) je lasicovitá šelma řadící se mezi kuny. Vzhledem i velikostí se velmi podobá kuně lesní... . Holt není šelma, jako šelma. Někomu by se mohlo zdát, že je Loupež na úrovni podobná Dannyho parťákům. Ale není. Sobol totiž není Soderbergh. Záměrně zmiňuji režiséra, protože právě v tom je největší potíž. Herci OK, příběh taky OK...hudba, kamera...s tím související dynamika...neOK. Dobré nápady Sobol neumí prodat. Rádobyhláškování ...jako když zpíváte hymnu do záchodové mísy...vyznělo do prázdna. Stejně jako ty počáteční pokusy dělit obraz a rádobycool voiceover. Taťka Russell byl fajn...působil trochu Cageovsky...líbí se mi, když se umí staří herečtí pardálové transformovat do rolí stále došrotunepatřících charismaťáků. Tedy pokud to má míru a nesledujeme sprintující šedesátníky a karate provozující sedmdesátníky. Což právě tento případ nebyl. Sice chápu, že je to kanadský film...tzn. nemůžeme čekat typicky rozjuchaný americký cirkus, ale je velká škoda, že se režie nechopil někdo šikovnější, zkušenější a hlavně progresivnější(nesouvisí s wokeshitismem, ale s fimařinou). No a jako velké mínus považuji i absenci pořádné ženské postavy. I díky tomu je to vcelku bezkrevná a nepříliš zábavná "ochcávanka", na kterou se jen málokdo podívá podruhé. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Kurt Russell se nenápadně vrací mezi aktivní herce. Za poslední tři roky toho moc nenatočil, ale třeba se to změní. V natáčení má rovnou tři projekty. "The Art of the Steal" je zlodějskou komedií, což podle všeho v poslední době letí. Bratři Coeni se svým scénářem k filmu "Gambit" dokázali, že to není jednoduché, film The Art of Steal" to jen potvrdil. Film nemá potřebný náboj a ani Russell, Dillon nebo Baruchel to nezachrání. Docela jsem se nudil. S těmi vtípky si to aspoň na těch 40 % sáhne. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Já vím, já vím, neobjevil se v tom jediný turbokokot navlečený do pitkáčů v barvě americké vlajky ani hustě uvědomělá třináctiletá pizda s posláním, co v digitálním mrdníku sveřepě zachraňují civilizaci za mohutného povzbuzování všech těch budoucích uklízeček a obráběčů kovů. Nečumělo se v tom ani černobíle hodinu do zdi za účelem zdůraznění hlubokého filosofického přesahu kognitivní percepce heideggerovské omítky s důrazem na korelativní kauzalitu aplikované Schopenhauerovy Teorie metafyziky hrbolů, tudíž si na své nepřišli ani škaredí, lupovití panicové, kompenzující si své sexuální frustrace egoonanickým pseudovstřebáváním abstrakce tohoto hostilního světa s perpetuální absencí kundy. Ne, toto byl prostě jen naprosto zábavný, ultimativně nahláškovaný sexy film s koulema, skvělou pointou a mačo herci, po kterém jde zdravý a střízlivě uvažující divák spát s nahoru vykřivenými koutky a pocitem radosti, že se ještě pořád mezi tím ukájením hloupých dětí a samozvaných műslitelů najde tak milé povyražení a krystalicky čistá zábava. Perla tedy zatím leží s chrochtáním opomíjena vedle žlabu s pomejemi a já vyzývám všechny soudné kritiky, co to ještě neviděli, aby to neprodleně dostali do zasloužených červených čísel, abych nemusel žít ve strachu, že jsem obklopen výhradně bandou esoterických buzerantů! ()

scorpios 

všechny recenze uživatele

Modrá většinou bývá docela spolehlivým ukazatelem. Tentokráte si dovolím prudce nesouhlasit. Pravda stopáž by podle kdekoho mohla být o trochu delší, ale já si myslím, že by to tím utrpělo ztrátu svého osobitého kouzla. Tímhle způsobem však film jede, jede a jede a člověk se prostě nemá šanci nudit! Pánové jsou i na (v různých variacích) stará kolena překvapivě pružní, řízně vtipní a vychcaný až za pátý roh u bloku. Samozřejmě gotická Lagertha tomu už jen dodává tu krásně drsno/jemnou, ovšem stále nepřeplácanou a decentní ženskost, která v dnešních filmech tak moc chybí (Scarlet se může jít vycpat). V jistých chvílích se to ne úplně střízlivému člověku může sice zdát mírně chaotické, ale to mě třeba vůbec nevadí! Alespoň mám důvod se na tu nádheru podívat znova! ()

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Kanadskou filmovou produkci s úspěchem ignoruju, ale teď jsem jí dal šanci díky zajímavýmu hereckýmu obsazení. Kurt Russel, Matt Dillon ani Jay Baruchel nezklamali a ještě jsem jako bonus navíc dostal koukatelnej příběh se sympatickou snahou o (černej) humor, hlášky a twisty. Trochu bych však poladil vizuál - použitý "chladný" barevný filtry mi byly trochu proti srsti. Jinak ale musim vyjádřit spokojenost a označit Art of the Steal za sympatickou oddechovou jednohubku na volnej večer, tři silnější hvězdy. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (8)

  • Začátek filmu se podle titulku odehrává ve Varšavě. Ve skutečnosti je to Budapešť a v záběru jsou Budínský hrad a slavný Řetězový most. (FoxMulder)
  • Auto Taxi, které se objevuje v 9. minutě, je Trabant 601. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Rumunsku ve městě Bukurešt, Kanadě ve městě Ontário, Maďarsku ve městě Budapešt, Kanadě ve městě Hamilton a u Niagárských vodopádů na Kanadském území. (rafix)

Reklama

Reklama