Reklama

Reklama

96 Minutes

Trailer

Obsahy(1)

V polovině devadesátých let dvacátého století studovala Aimee Lagos univerzitu ve Washingtonu, když se podle jejích slov „naráz přihodilo hned několik věcí“. Její režijně-scenáristický celovečerní debut o kritickém večeru čtyř mladých lidí, jejichž neplánované setkání, nepřiměřená motivace a také rozdílný sociální původ ovlivnily ireverzibilně navždy jejich životy, se dočkal několika uznání, získal mimo jiné ceny na filmových festivalech v Bostonu a St. Louis.
Ve filmu začínajícím uprostřed únosu dvou studentek dvěma dospívajícími mladíky se prolíná více časových rovin, pomocí nichž mladá režisérka nejenom přibližuje životní prostředí svých hrdinů a pseudohrdinů, ale především dotváří sociální kontext místa, ze kterého může podobný příběh kdykoliv znovu vzejít. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nemastný neslaný přehnaně oslavovaný debut z hodně úzce profilovaného prostředí, kterému nelze vytknout zajímavou časovou osu vyprávění, Aimee Lagos by ale pro příště měla sáhnout po jiném kameramanovi, otáčivá rozstřesená kamera nevytváří dojem autentičnosti, ale zmatku. Celý námět a dojem spočívá krátce řečeno v tom, že jednomu týpkovi z ghetta hrábne v makovici a začne si myslet, že ho černí gangsteři vezmou mezi sebe, když předvede, že je v jádru tvrďák. Pakliže nestudujete sociologii nižších amerických vrstev, bude to ztráta času. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Vždycky bude škoda každého akčního filmu ale když není snaha nebude fungovat nic což tohle je ten případ. ()

Reklama

Galerie (13)

Reklama

Reklama