Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Diskuze

nerdrage

Tak samozrejme uznávam, že v takomto rozsahu to ešte nebolo, lenže pokiaľ viem, tak ani s týmto neprišli samotní tvorcovia filmu, nejaké kreslené komiksy Avengers už boli niekoľko rokov predtým, takže to napadlo ich, títo to len prevzali. Ale v každom prípade mňa zaujímali nejaké konkrétne nápady, na ktoré narazím v priebehu filmu, informáciu, že sa tentoraz prepojí niekoľko sérií som vedel dávno predtým, než ten film vznikol a fanúšikovia nepochybne tiež, takže to ma pri pozeraní samotného filmu už nemohlo prekvapiť. Chápem, že fanúšikovia boli spokojní, naraz videli plno svojich obľúbencov, pričom každý mal svoj priestor, takže to hodnotenie a tržby nahnali do extrému, ale ja som si to pustil s čisto neutrálnym postojom a keby som nevedel, že na konci má byť nejaká veľká akcia, ktorá ma nakoniec aj tak vôbec nebavila, tak by som to vypol predčasne, hrozne som sa nudil.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Mě třebas taky nedělá problém postavit vedle sebe Bayovi plecháče a Avengery, jen s tím rozdílem že sem se u obouch filmů skvěle bavil a s žádným nemám nějaký zásadní problém. Ony "logické" chyby v Avengerech jsou suma sumárum beztak jen hnidopišké postřehy, které se ale dají na pohodu vysvětlit, což žel bohu někdo už nechce vidět/slyšet. Jinak jde samosebou o báječný film, ač mě tedy beztak více učarovali právě plecháči - nejsem fanoušek super hrdinů v barevných kostýmech, ale plecháčů.. XD

GAZ789

GAZ789 (hodnocení, recenze)

Shakers

v určitom prípade máš pravdu ale avengers sú zaujímavejší možno preto lebo mali aj vlastné slovky a všeobecne sú známejší ťažko by niekto natočil solovku o optimusovi .. to jednoducho nejde

na příspěvěk reagoval Shakers

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Tak tak. Avengers a TF sa nedajú porovnať. Jedná sa síce o rovnakú zábavu, ale u Avengers sú kvalitov na vyššej úrovni.

na příspěvěk reagoval GAZ789

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Avengers neberu jako špatný film, jako fanoušek Marvelu se mi to líbilo, neníčilo mně to jako u TF, kde Bay przní naprosto vše co jde...............

nerdrage (hodnocení, recenze)

sniper18

Osobně nevím o žádném filmu, který by pojil několik sérií dohromady v takovém počtu (možná snad jen Liga výjimečných , ale ta nečerpala z konkrétních předešlých ztvárnění, nýbrž byla vytvořena přímo pro ten jeden film) a kde by se příběh takového filmu po kouskách vkrádal do oněch předešlých filmů a kdy neznalost jednotlivých předešlých filmů může zapříčinit mezery ve finálním filmu. Uznávám, že to je víc převratné z pohledu marketingu, než příběhu, ale pro komiksové fandy je to mokrý sen tak jako tak. Kdyby se nejednalo o nic převratného, tak by se to teď nepokoušel každý kopírovat (kromě Justice League např. ještě noví X-meni, jejichž komiks sice je Marvelovskou značkou, ale filmová práva vlastní konkurence). Vsadím se, že další pokusy na sebe nenechají příliš dlouho čekat, zvlášť pokud to vyjde i těmto.

st.ranger (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Thor je jako metalista, Iron Man jako metrosexuální narcis. Hrdinové k pohledání. Už jen chybí SuperBieber. A GayBane měl být chycen, jak utíká, to by alespoń trochu celkové stupiditě dalo trochu smyslu.

na příspěvěk reagoval Ben111

Uživatel st.ranger smazal svůj příspěvek.

nerdrage

Ani to by som nepovedal, podobných spájaní je v histórii filmu nespočet, takže to, že sa spojili aj komiksové postavy ma teda vôbec neprekvapilo.

na příspěvěk reagoval nerdrage

VojinRyan

To nemá vôbec nič spoločné s tým, či ich mám, alebo nemám rád, mne išlo o to, že som sa pozeral na film za neskutočné peniaze, kde nikto neprišiel s ničím, čo som ešte nevidel. Aby som ti bližšie vysvetlil, čo si predstavím pod pojmom nápad. Napríklad Smrtonosná pasca 4 je akčný veľkofilm s hromadou efektov, takže teoreticky sa to dá porovnávať a tam je tých nápadov nespočet, zostrelenie vrtuľníka autom, hodenie hasiaceho prístroja k zabijakovi a následná strela, ktorá zabijaka vyhodí von oknom, prejdenie cez hydrant, pričom voda z neho zostrelí zabijaka vo vrtuľníku, pád auta na hlavné duo, pričom ho zastavia dve autá, ktoré prišli v poslednú chvíľu a mnoho iných podobných situácií, ktoré som ešte nikdy nevidel.

sniper18

Ťažko sa to vysvetluje. A ešte ťahšie človeku, čo nemá moc rád komiksovky. Ale ako povedal nerdrage, už sám film, je prevratný nápad stvoriť niečo tak veľké.

nerdrage (hodnocení, recenze)

sniper18

Řekl bych jednoduše, že film sám o sobě žádné převratné nápady neobsahuje (ne že by to bylo nějak relevantní - podle toho film neposuzuju), ale že ten film samotný je převratným nápadem :)

sniper18 (hodnocení, recenze)

Veď spomínaš jedine veci, ktoré jasne vyplývajú už zo samotnej podstaty filmu, že ich je viac v jednom filme, neviem, prečo by som to mal považovať za nejaký nápad. To mám za nápad považovať ešte aj to, že sa naraz bije niekoľko ľudí? Veď to som videl v stovkách filmoch. Len kvôli tomu, že si tentoraz oblečú farebné obleky to hádam nebudem považovať za nápad.

na příspěvěk reagoval nerdrage, VojinRyan

sniper18

"Nulová nápaditosť"?? To snáď nemyslíš vážne. Už len ten nápad od Marvelu, vydlaždiť si cestu pomocou jednotlivých filmov k jednému veľkému filmu je nápad, ktorý nikto doteraz neurobil. Práveže teraz idú štúdia opakovať po Marvelu, aby si aj oni urobili niečo podobné pri tej svojej Justice Leauge. Tie odkazy na predošlé filmy v Avengers nikto nemá tak spracované. Nápad, kde by sa bili viacerý hrdinovia som ešte nevidel. Väčšinov bol všade iba jeden hrdina. A tie jednotlivé scénky s Hulkom, narážky na seba, to sú tie nápady, čo nikto nikde ešte nemal.

sniper18 (hodnocení, recenze)

V tomto jasne musím súhlasiť so st.rangerom, aj keď Transformers mi predsa len prídu o dosť znesiteľnejší.  Samozrejme netajím, že komiksovky moc neobľubujem, ale zo všetkých, ktoré som videl a nemyslím, že by ich bolo úplne málo boli Avengers jasne najhorší zo všetkých. Ten jednoduchý scenár by som ešte toleroval, aj keď teda pri filme s takýmto rozpočtom som teda čakal viac, ale tá nulová nápaditosť ma až ubíjala, veď tam hádam nebol ani jeden nový nápad, snáď všetko už bolo v nejakom z posledných blockbusterov. Tá akcia bola hrozne sterilná, ani efekty sa mi moc nepáčili, jedine humor sa ešte ako tak dal, dokonca som sa v priebehu filmu až dvakrát pousmial, takže v porovnaní so zvyšnými stránkami to bol pokrok.

na příspěvěk reagoval VojinRyan

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

U kapitána se mi nejvíce nelíbila ta uzavřenost dějové linky v 2SV. a její rámování jednou jedinou zápletkou. Kdyby si nechali vrátka pro další návraty tam, bylo by to bez chyby.

st.ranger: ale no tak, proč jim říkat úchyláci, jsou to superhrdinové, tak se oblékají tak, jak je to zaběhané. A i kdyby jim to bylo divné, co jako měli dělat? Nechat ho tam sedět?

na příspěvěk reagoval st.ranger, st.ranger

st.ranger

Ak sa pamätám, tak som ti myslím raz aj vysvetloval ako to je. Že Loki sa nechal chytiť, lebo to tak chcel. Dokonca i Fury to povedal, keď spomenul, že on je jediný čo na tej lodi chce byť. Ale beriem, sú to tvoje pocity. A ja ti ich brať nebudem.

na příspěvěk reagoval st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Mimochodem, ty filmy nesrovnám kvůli obsahu a jak jsou natočeny, ale jaký dojem ve mě zanechaly. A jak třetí Bayovo kokoti, tak i Avengers mě obludně znásilnili. Ať už to byla blbost trojice úchyláků v lese, kdy jim nebylo divné, že Loki na ně čeká dokud nebudou všichni společně ejakulovat, tak stejně tupé to pro mě bylo jako cokoliv v DotM s Malkovichem nebo tím stupidním asiatem. Pro mě jsou tyto filmy jako výběr mezi kopancem do levé nebo pravé koule. Obojí vyjde na stejno.

na příspěvěk reagoval VojinRyan

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014