Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Mazmen

Kdyby si Mark nehral celý film na tak debilně starostlivého otce, tak by se na to dalo dívat o poznání lépe, ale takhle mi to lezlo příšerně na nervy. ()

Grows

V podstate souhlasim s verbalem (bud zdrav, jses stejne borec), jen to nereknu tak poeticky, pac na to nemam ty spravny streva. Do kina jsem na to nesel, protoze to melo malo procent, takze jsem si v onen svatecni den misto toho vybral Galaxy Quest, nebo jak se jmenuje ten film se zelenou Uhurou a mluvicim myvalem. Sice me to nemrzi, zmineny filmek se mi libil docela hodne, ale tech Transformeru mi je tak nejak lito. Porad je to stejnej Bay, co byste tak cekali, moc pekne se transformujici transformeri, Linkin Park vymenil nejakej jinej linkin park, americky blbosti jsou tu porad, ale zas tu byly hezky auta, standardne tu mame sexy babovku, Tucci se sem celkem hodil no a nebyl tu Shea, tak se z toho vsichni snad neopupinkujou. Me se tam predtim taky libil a nemyslim si, ze byl nejak pribuzlej, tak nejak k tem Autobotum patril, ale coz. Marky Mark mi teda prisel pribuzlejsi o neco vic. Nicmene, prestoze to byli porad skoro stejny Transformers (vyjma obmeny hereckeho ansamblu), neco se tam nejak vytratilo, ted asi nedokazu rici co (ze by ti herci?), ale pokud byly predchozi dily v cervenych cislech, tak si nemyslim, ze by tento mel mit 59%. Verdikt: kdo mate radi Optima, urcite na to kouknete a zbytek? Jestli se Vam to nelibilo predtim, nebude se Vam to libit ani ted. Howgh. P.S. Recenzent neni objektivni, pred 20 lety si stavel roboty na auticka a zpatky jak vzteklej. ()

HonzaZ84 odpad!

Uměle nahoněná vizuálně orgastická.. téměř tříhodinová píčovina co nemá ani hlavu ani patu. Nemá to spád, chvílema to nedává smysl. Trojka je zhovadělost a tohle to ještě dovršuje. Na přebalu by mělo být varování jako na hračkách že to je určeno divákům do 8 let. Naprosto tragický a i kdyby to mělo jenom poloviční stopáž tak je to pořád moc dlouhý. Myslel se že na debilní, trapný a kýčovitý blockbustery má monopol Emmerich ale Bay ho timhle trumfnul. Děsí mě ta kupní síla co je schopná zaplatit přes miliardu dolarů za takovejhle infantilní spektátl a nedejbože jeho další pokračovaní jak optimus primus zachraňuje lidský plémě před dalšim na rychlo smyšlenym vesmírnym kokotem co mrazí dinosaury aby z nich vyrobil robodinosaury. ()

RonnieR

Dám štyri, a viete prečo? Včera som mal neskutočne blbú náladu, mal som chuť niekoho zbiť, alebo niečo roztrieskať, a ... Michael to spravil za mňa, ja som len vypol šedú kôru a vychutnal si tento kovovo-dinosaurí(:-)) meganámrd! 72%. ()

sobol1

opravdu průser ti upocení herci jako Mark Wahlberg to byla katastrofa jak nasel tu pistolku na lodi už jsem věděl že vystřílí co pude pobíhal tam stou pistolkou jak debil a Nicola Peltz té bych radil rovnou do porna tam bych si ji dovedl představit v objetí 3 řádně vyvynutých negrů!!!! ale abych jen nenadával tak akce bylo dost a hollywood efekty v pohodě.doporučuji jen s velmi pevnýma nervama!!!!! ()

eaglestar

Tady se dá už jemon zmínit to, že v tomhle filmu jsou Autokokoti nesympatická banda čuráků a dokonce sám Optimos Primeros byl vlastně takové hovado. Jediné, co udělali ve filmu dobře, že ten debilní kámoš Markyho Marka chcípl. Marně jsem však čekal kdy zdechne jeho pičoidská, vymatlaná dcerunka. Pokud bude v pátém pokračování výběr vylízaných debilek takhle gradovat, tak... to už asi pětku neuvidím. A Frasier byl spíš trapný, než k užitku věci. ()

misikskorp

Transformers 1,2 mě bavily. 3 už nebyla tak dobrá, ale tento díl je nejhorší. Je to DĚSNÁ nuda. Připadala jsem si, jako bych se dívala na film o něčem úplně jiném, akorát s transformery. Jsou tam jiní herci, jiný děj.... všechno je úplně jiné. Někdy je načase říct si dost a nevnucovat lidem něco, co se jim samotným nemůže zdát jako dobrý film. Chápu, že každému se líbí něco jiného, ale tohle je už příliš. Jediná dobrá stránka je Mark Wahlberg. Je to dobrý herec, a proto tomuto filmu dávám alespoň jednu ubohou hvězdičku. ()

goodridge

Sorry, ale už aj dvojka bola na mňa trochu moc. A trojka už "veľmi moc" a o tomto počine už ani nehovoriac. Jasné vizuálne úchvatné ale tam to aj končí. Robot jazdiaci na robotickom drakovi, no čo môže byť na budúce už sa neviem dočkať. Achhhh ()

kratajirka odpad!

Zklamání! Naprosto nesmyslný skorotříhodinový film. Jediný, co kladně hodnotím jsou plnohodnotné transformeří bitvy a rovněž kvalitní hudební podkres. Půl hodiny před koncem jsem si už přál konec. No hodilo by se říct na tento filmařský počin "panenko skákavá". 30% ()

Hanzell

Miluju scifi. Žeru vesmír a vše kolem něj. U každé scény se sviňáckým emzákem či nabušeným robotem velkým jako můj barák slintám blahem a ejakuluji štěstí do všech světových stran. Ale u posledních Transformerů ani ťuk... Tma... Nic proti Wahlbergovi, je to dobrej kluk a hrát jakž takž umí, ale asi poprvé v životě jsem u akčního scifi blockbusteru s robotickejma kárama z vesmíru... Usnul... Je to taková nuda, že by mi ani cisterna s Redbullem praným přímo do žíly nepomohla... Tady Bay přestřelil, těžce přestřelil... ()

suen

Michaele! Vykašli se už na to! A pokud opravdu chceš dál točit filmy s touto tématikou, možná by nebylo od věci zaměřit se na to, kvůli čemu do toho kina všichni jdeme, a to na mlátící se roboty. Mám pocit, že každým dílem přibívá toho nechutného, zbytečného patosu, který má nejspíše za úkol unudit člověka k smrti. Kdyby se ze všech čtyř celovečerních "velkofilmů" udělal jeden normální "nevelkofilm" skládající se z hodiny a půl mlátících se robotů, svět by byl hned spokojenější. Nebýt těch pár vtipných momentů, skvělé hudby a akčních scén (kterých tam bohužel je mnohem méně než bych doufal), asi bych tento 165 minutový snímek zakončil skartací rekordéru. ()

Final

Transformeři po čtvrté. A dá se říct s přehledem, že čtverka kunkuruje už tak vynikající trojce. Michael Bay tentokrát nešetřil s výbuchy a slovo "destrukce" dostává úplně nový rozměr. Příběh sice lehce hapruje se svými předchůdci, ovšem to je jen kapka proti moři, do kterého se pustili v budoucích/minulých xmenech. Ale tady to alespoň funguje člověk se s tím rychle srovná. Chybějící Shia LaBeouf vlastně vůbec nechyběl, což dokazuje, že jeho role nebyla zase tak důležitá a na Nicola Peltz se dobře dívá i po všech těch akčních scénách (ať žijí maskéři). Po pravdě mi ani nevadila ta délka. Co však musím filmu vytknout je pár až zbytečně přehnaných scén. Zvláště pak šíleného agenta CIA, který místo toho, aby si zachránil prdel, je posedlý zabitím bezvýznamného chlápka. Celkově se ale dá říct, že čtvrtý díl se více než povedl a jde o luxusní intenzivní akční řežbu. Jen si neumím představit, co všechno chce Michael Bay vyhodit do vzduchu v pětce, aby překonal čtyřku :D ()

BranuliQ

Možno budem za blázna, no mne sa to páčilo. Áno, je to hrozne dlhá kravina so stupídnymi dialógmi, no ja som sa bavil. Je to oveľa lepšie ako stupídna "trojka" a myslím, že zmena hlavných postáv bola celkom dobrý ťah. Spokojnosť! EDIT: Tak nie, beriem späť. Opätovné zhliadnutie dalo za pravdu mnohým predo mnou. Je to totálna magorina, na poprvé celkom vstrebateľná, na podruhé už vôbec. 40% ()

Zrzavakocka

bohužel sice zde hraje Wahlerg, ale bohužel jak i u jiných filmů tak i zde se čtvrtý díl vymkl trochu kontrole je to škoda tři předchozí filmy měly velice dobře našlápnuto ..... ()

Verdolin

Naprostej guláš, do teď moc nevim, o čem to vlastně bylo, nehledě na to, že to nemělo ani jiskru v podobě Shia LaBeoufa, která tomu dost chybí a chyběly mi ty jiný známý tváře s předešlých dílů, prostě, tohle může tvůrce napravit jedině tak, že bude další díl, který se bude tvářit, že Zánik vůbec neproběhl, tohle bylo už takový látání a hovadiny typu kovových dinosaurů tomu fakt nic nedodalo, škoda dost pokažený reputace Transformers. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014