Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Chandler29

Tento díl pokračuje v trendu všech dílů Transformers, díl od dílu delší a překombinovanější... Mark Wahlberg je dobrá volba a Stanley Tucci docela slušně baví. Celkově bych dal 65-70%. ()

MaxQ69

Michael Bay ztratil veškeré zbytky své soudnosti. Čím je starší, tím je překompenzovaně infantilnější. Jeho posedlost destrukcemi, supermodelkami a nejexkluzivnějšími auty světa mi začíná připadat trapně nucená. Je pravda, že když mu díky jeho vlastní aroganci ze série vypadla Megan Fox, tak musel jednat. A je pravda, že Rosie Huntington-Whiteley (dříve známá pouze jako modelka na Victoria's Secret) mu v jeho jednání ve třetím dílu moc nepomohla. Nabízela se celkem solidní možnost restartu, a to nejen osudu hlavních hrdinů, ale i samotného vnímání Transformerů na Zemi. Bay měl ve svých rukách úžasnou příležitost pro zdařilou realizaci druhé šance. Ale ne...! To on prostě neumí! Místo toho tam kydne Marka Wahlberga, který se do filmu sice hodí, ale rozhodně ne do role nevzdělaného vynálezce-pseudogénia, který ještě zastává roli starostlivého taťky luxusní sedmnáctky. Nicky si konečně zahrála v "pořádném" filmu, ale její role a všudypřítomný vztah s otcem bránil rozvoji story. Ani její přítel závoďák tomu moc nepomohl, ba naopak v tom udělal ještě větší brajgl. Navíc Cade jako starší a zodpovědný člověk a především ústřední postava dává divákovi pocítit určitého utrum s teenage komiksovým akčňákem - jakoby se série Transformerů snažila dospět a získat nějaký zralý nadhled. Samozřejmě, že marně - jak jinak... Což ovšem působí o to podivněji, když jsou některé motivy těžce pubertální, ne-li prepubertální! Viz. fousatý voják autobot s doutníkem, naprosto nesmyslná a bezpředmětná demolice města, spanilá jízda na plechovém dinosaurovi atd. Bay má pár kamerových záběrů, které jsou zcela typické pro jeho filmy. Nejsou špatné, ale ve čtvrtém dílu Transformerů jich je tolik, že už to leze krkem. K tomu všemu šílený výběr skladeb a nezachránil to ani Steve Jablonsky, který byl v tomto případě těžce průměrný. A proboha 165 minut??? O hodinu míň by bohatě stačilo! Na "díle" je naštěstí znát rukopis slabý Spielberga, i když se účastnil pouze ve vedlejší roli. Za fantastické efekty a za nové tváře dávám 50%. Jinak je to bída... ()

Digmen

Typická Bayovská rutina. Od filmu dostanete přesně to, co chcete. Bohužel trocha invence by nezaškodila. Vizuálně přitažlivý, příběhově střízlivý a herecky nevýrazný. To vše sedí na aktuální plecháče. ()

BoKo_CzT

Napriek tomu, že už nemám dvanásť rokov som sa prekonal a vydržal v kine počas celej prepálenej stopáže. Ak chcete vedieť čo znamená termín "infantilný", tak odporúčam vydržať aj vám. Jednu hviezdu dávam za počítačové efekty a jednu za možnosť vidieť v kine konečne niečo s dabingom. ()

kramatos

"Na smrtelné posteli jsem tvé matce slíbil že odmaturuješ." What??? Všechno špatně + hřebíček do pomyslné rakve - dabing. 1 * za výborné technické provedení, jinak odpadový film se vším všudy. ()

Dvorka96

Jestli jste šli do kina na tento film ve 3D tak jste se nemohli nudit (většinou). Transforměři to hrají na efekty a ne na příběh, který je na vedlější koleji. Dialog je někdy proložený pár dobrými hláškami, i když si nejsem jistý jestli to tvůrci takhle zamýšleli. Např. Vypalte varovný výstřel z minigunu do těch oken v obydlené oblasti, nebo to že si Mark Walhberg za půlhodiny filmu uvědomí že mu na začátku chtěli zastřelit dceru, a to že Autobotu Houndovi po dvou a půl hodině filmu dojdou zbraně a munice. Noví Transformeři jsou super ze starý party zbyl jen Prime a Bumlebee, i když jeden z nových Autobotů vypadá jako pirát Černovous, druhej jak zelenej asasín a třetí jak Poslední samuraj. Nejvíc mě překvapili Dinoboti, kteří zachraňují situaci. lidští hrdinové jsou dobří, ale za původní partou trochu zaostávají, ale Walhberg perlí se svojí emzáckou puškou, která dokáže zničit i ty největší Transformery. Soundtrack od Imagine Dragons se ukázal jako dobrá volba po Linkin Park a patří k mým nejoblíbenějším. Největším mínusem jsou asi ty dialogy, které někdy nemají halavu ani patu. Takže vypněte mozek a shlédněte tento film nejlépe v kině a 3D. ()

ProfiDivak

U mňa sa v istom multikine jednalo hlavne o hroziaci zánik sluchu a to sa ešte vo filme v podstate nič nedialo, takže som sa v pude sebazáchovy vydal smerom, kade ukazovala šípka s nápisom "núdzový východ". ()

Richi007

Zkazili to dvě věci. Dabér Wahlberga a délka filmu v kině bez přestávky, kdy při závěrečných scénách byl můj močák silnější jak moje mysl, takže konec jsem si neužil. Takže zatím tři hvězdy a později v originále doma přehodnotím. ()

MiniRecenze

Tak tohle je hodně vzporné,to je přesně ten typ filmu,který dělí ve většině případů diváky na dva "tábory".Za mě ovšem můžu říct,že se jedná o lepší podívanou,než v předchozím díle.Zapomeňte na příběh,ten je tady až druhořadý,to samé platí i o hercích.Herecké obsazení je zde úplně nové a krom toho,že si budete zvykat,zjistíte,že se jedná vlastně o jedno a to samé,jen je zde daný větší prostor robotům.Efekty jsou prostě bomba a vy budete opravdu čumět,jak Bay dokázal tyto triky vyladit .S tím souvisí samozřejmě i 3D,které vůbec nezklamalo.Je tu podstatně větší dávka i humoru,který dokaže zaujmout a pobavit.Dějová linka je trochu předvídatelná a opravdu druhořadá.A hudební rockový nářez byl vyměněný za jiný žánr.Upozorňuji,že pokud tenhle snímek budete chtít shlédnout,tak kvůli efektům a vypnout mozek a užívat si tu destrukci kolem.Pokud jdete za příběhem,tak budete zklamaní,protože na délku filmu je zde věnována poměrně větší část právě efektům,ačkoliv se to ze začátku nemusí tak jevit.Docela by mě zajímalo jestli Bay bude pokračovat v sérii a s čím hodlá přijít tentokrát. EFEKTY NA MAXIMUM!!! ()

warha

Zničili jsme půl Chicaga, nasrali jsme Amíky!....tak nic, přesuňme se na východ a tam rozbombardujeme čtvrtinu Hong Kongu. Galvatronova věta na konci to vše vystihuje: To nééé, oni vše zničili!!! Co se týče filmu po T1 nejlepší díl, dokonce mi ukápla slza, když zabíjeli toho doktora, nové herecké obsazené je velmi dobré. Mark působí narozdíl od Samíka drsně a mužně a trans girl, která je konečně hezká, akorát příště prosím méně breku. Jediný mínus v podobě (ne)vysvětlili konec/osudy původních postav, na podobné věci si potrpím. ()

8laci8

Jako docela velký fanoušek této serie musim říct, že oproti třetímu dílu se mi tento díl líbil daleko víc. Naopak ale první a druhý díl to z mého pohledu nepředčilo a tak jsem se rozhodoval, zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem tedy dal 4 a to především proto, že Marka Wahlberka můžu a hlavní roli zde ztvárnil opravdu dobře...podle mě sympatický herecký výkon proložený vtipnými hláškami. O akci zde samozřejmě nouze není, ač teda zde bylo pár přehnaných scén, ale celkový dojem z toho špatný rozhodně nemám a film si rozhodně ještě někdy pustím a to velmi rád . Za mě tedy 7/10 ()

Bobby18

Guilty pleasure. Jinak je to opět neskutečně nesourodá hovadina zabalená do toho nejblyštivějšího celofánu. ()

cici24

Předem musím říct, že jsem na tom byl ve 3D s dabingem. Dabing byl horší než cokoliv předtím, v životě jsem neslyšel horší dabing. Dokonce i ze začátku 90. let dobře známý rychlouš byl oproti tomu špička:-) Za velké klady tohoto filmu považuji jeho zpracování. Vše bylo krásně realitstické a megalomanské, všechno lítalo, praskalo a ničilo se. Taky jsem nezaregistroval normální scénu, aniž by nebyla vystylovaná do poslední mrtě. Každý záběr byla vlastně reklama:-D..To film samozřejmě velmi prodloužilo. Co jsem fakt nechápal a místy jsem si říkal, že jestli je to myšleno opravdu vážně, tak to byl scénář a zápletka. Je mi jasné, že to nemusí být na Oscara, ale tohle bylo opravdu hloupoučké. Celkově to ale bavilo:-)...Máme tady vlastně novou nekonečnou ságu, protože už tam Michael může dát co chce:-D ()

othoson

Kdo chce jít na severské krimi, klasickou francouzskou komedii, naturalistický německý válečný film o světové válce, či na nový film Woodyho Allena, ten přijde zkrátka. Kdo však jde na další příběh o robotech, kteří se mění v auta a s jejichž hračkami si už jako malý kluk velice rád hrál, ten se bude náramně bavit... Jasně, nic moc nového v tomhle směru po třech filmech vymyslet nejde, ale všeho se nám opět dostane ve větším množství. Navíc se jemně rozvíjí robotí mytologie, což vůbec není na škodu... A taky už to není konečně jen o Autobotech a Decepticonech (Dinoboti, Lockdown)... ()

halberdier

V podstatě to samé jako trojka. Transforméří jsou stále slušná zábava se skvělými akčními scénami a úchvatnými triky. Jenže se to od druhého dílu hodně opakuje a čtvrtý díl nepřináší do série nic nového nebo osvěžujícího (diniboti byli nic moc). Navíc nové lidské postavy jsou nezajímavé a nevýrazné (zlatý Shia), roboti jsou na tom trochu lépe. Co potěší, tak jsou určitě skvělé triky, po delší době kvalitní 3D. Stopáž je opravdu přepálená i když se dá vydržet. Film má u mě handicap v tom, že jsem ho viděl s českým dabingem. Celkově nejsem ani zklamaný, od čtverky jsme nic nečekal. Je ale jasné, že série skomírá a točí se již jen kvůli penězům. Bay by měl zkusit natočit něco jiného. ()

kelet

Neviem čo sa komu nepáči, ale asi boli na inom filme ako ja....Nepatrím medzi bezhranične milujúce deti, čo by pre transformerov aj zabíjali a detstvo bez nich si nevedia predstaviť, no som veľký fanúšik tejto série. Tento film predviedol zmesku absolútne nadupanej akcie, zábavy a plnohodnotného deja. Navyše musím zložiť klobúk pred Michaelom Bayom, ktorý natočil každú jednu scénu s láskou a plnohodnotnou pozornosťou, ako keby sa staral o svoje dieťa. Takto to dokáže jedine on spojiť neskutočnú akciu s dobrým dejom a zábavou. Absencia pôvodných hrdinov ma mrzí, pretože Shia bol nenahraditeľný, Megan ani nehovorím a aj zvyšok. No obsadením jedného z mojich obľúbencov Wahlberga si to u mňa skutočne vyžehlili a on nesklamal. Zážitok z kina už len v 2D je famózny, čo potom asi 3D? Hodnotím ako obrovský krok dopredu vzhľadom na predchádzajúci diel, ktorý trošku zaostával za ostatnými. Už teraz sa teším a dúfam, že Michael natočí pokračovanie čo najskôr. Hodnotenie: čistých 100% ()

Red.Dwarf

Jako zajímavé, syn byl nadšený, ale na můj vkus až příliš dlouhé, řekl bych že zatím nejnezajímavější ze všech dílů transformers. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014