Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

viewer

Spielbergova zoo pro statečné mě vždycky tak trochu fascinovala, takže když jsem zjistil, že jde do kin Jurský svět, neváhal jsem ani vteřinu. A ještě že tak, protože to byla opravdu skvělá dinosauří zábava. Záběry při představování parku ve spojení s opravdu vynikající, emocionálně propracovanou hudbou mi způsobily navlhnutí očí, o pot však nešlo. Nutno zmínit, že jsem v úvodu čekal možná trochu více samotného parku se spoustou zajímavých ještěrek, a ne hned tak vražedné tempo. Než se totiž člověk pokochal krásami parku, už jim jedno přešlechtěné zvířátko pláchlo z klece a začalo kousat. Ale zato kousalo hodně a mnohem víc než když tomu šéfoval Hammond. Škoda jen, že jsme si ho nemohli více prohlédnout, vždyť mělo tak super skills. Příběh odsejpal a akce nabírala na otáčkách, a i když byl děj trochu předvídatelný, (proč skončí v tlamě vždycky jen ti, o kterých to od začátku víte?) tak jsem se neskutečně bavil. Navíc si své místo mezi dinosaury a romantickými momenty našlo i pár opravdu vtipných scén. Malé resumé: Uteče dinosaur a někteří jen zdrhají a někteří se ho snaží chytit. Nejde to. Co ho zabít? To nemůžeme, stál majlant. Leda, že by zabil dalších pár lidí. OK. Pořád ho nemáme. A teď obrovský překvápko! Ať ho vyčmuchají raptoři. Skvělý nápad, jenže nám v laborce zapomněli něco říct. Zároveň se ještě hledají nesmrtelní bráchové Zack s Greyem. Herecké obsazení mi sedlo. Starlord, který si odběhl do Jurskýho parku zaclikat a projet se na mašině se svou smečkou raptorů je prostě super. Bryce Howard mě zase přesvědčila, že i zrzky se mi líbí, a že běhání po lese na podpatkách před 65 miliony let zkrátka není problém  Jsem rád, že na rozdíl od předešlých dílů, vyrobili tvůrci kromě T-Rexe a party raptorů také jednoho Watersaura a početnou letku nazlobených pterodaktylů. Závěrečné scény byly opravdu divočina, trochu mi to připomínalo jedničku, ale asi tak 100x přehnanější. Konec celé té kousanice mě naučil, že v nouzi poznáš raptora  I přes drobné chybky jsem si film vychutnal od začátku do konce. Chtěl jsem v parku zůstat rozhodně déle, než mi tvůrci naordinovali, a tak jsem svou dinosauří nenabaženost ukojil během následujícího týdne všem třemi předešlými díly, dávám *****. Jo a pro příště, více vrtulníků, lepší smrt pro záporáka a taky, jen tak dál. ()

Papaczek

Myslel jsem, že se ten volný pád jurských parků už nikdy nezastaví a hle přece jen. Pro fanoušky jurského parku povinnost, pro nezaujatého diváka příjemné pokoukání ze vším co k tomu patří. ()

KubaST

Ačkoli příběhy s těmito prehistorickými potvorami nevyhledávám, tak občas se naskytne příležitost nebo chuť to omrknout. To druhé nastalo překvapivě včera a tak jsem se na to jal koukat. Napětí během projekce stoupá pomalu a pozvolna, ale na jednotlivé postavy/herce, včetně zpočátku nepříliš sympaticky působící Bryce D.H., se dalo celkem dívat, což bylo doplňováno neobyčejnou atmosférou "dinasouřího" světa. Pak ovšem začíná ta pravá jízda, která je naštěstí ve většině případů prosta obvyklých klišé (až na to, že závěr vždy musí po americku dopadnout dobře - jen mě zajímá, jakým originálním způsobem se k tomu dostanou). Za mě je remake povedenější, nežli původní originál z roku 1993. ()

sophianne

Mohla bych si vystačit s jedinou řádkou a prostým konstatováním, že film splnil očekávání. Bylo to dobře koukatelné, příběh má spád a jak se sluší na pokračování, byla zde i myšlenka, který původní koncept posouvá dál. Jste připraveni ledacos odpustit, včetně takových těch zkratek a poněkud kýčovitých hlášek, jenž mají protagonisty v našich očích polidštit, dát jim osobnost, emoce... Jenže... Těžko odpustím, jak moc předvídatelný film byl v každém ohledu, k tomu zuby mi vrzaly při každé hlášce dobromyslného manažera, za které by se nemusel stydět kdekterý levicový revolucionář co po nocích hltá dalajlámu. Na rozumové úrovni jsem chápala, že má být protiváhou kalkulativní a chladné Claire, ale dejte mi v kterékoli scéně do ruky nabitý kvér a s chutí bych toho dobráka odstřelila. Nebýt závěru, dala bych tři hvězdy a basta. Ale za ten souboj monster, přičemž v jednom týmu jsou raptoři s lidským alfasamcem na motorce... tohle zkrátka udělalo dítěti ve mně úžasnou radost. ()

danatr

Skvělá forma, mizerný obsah, ono taky co vymyslet, že. Navíc s výjimkou Vincenta D´Onofria a s přivřením očí Chrise Pratta dost mizerné herecké výkony, ale o ty šlo až v druhé řadě. Ovšem můj obdiv má nepříjemná hrdinka Claire, která bojuje s dinosaury v lodičkách a na jehlách projde celou džunglí a ani se jí nezlomí:-) Jo, a velká pccta product placement managerovi, ten se teda nadřel. P.S. Když mi z terárka zmizne zmutovaná ještěrka s čipem v palici, tak jí snad zkusím podle toho čipu najít dřív, než do toho terárka vlezu, ne? ()

kyslicek23

Každý z nás asi viděl jurský park od prvního dílu z otevření parku a náhlé katastrofy až po jurský park 3 kde byla honička s dinosaury v pralese, jurský svět má vše z každého dílů od otevření parku přes honičku dinosaurů v pralese v jednou , skvěle natočený plně efektivní film který od čtvrtky filmu diváky provází dávkou plnou napětí až po finální bitvu mezi indominus rexem a t-rexem kde sem se vtělil zpět do svých mladých let a plně si to užil..takže vypnout a nechat se provázet smyšleným i když opravdově vypadajícím dobrodružstvím. ()

Pollini

Jurský svět je míchanina z předchozích filmů. Není tu nic nového, opět se dinosaurus chová nestandardně a jeden neskutečný blbec prosazuje neskutečnou kravinu, jak zachránit svět a k tomu ztracené děti. Honička se zvířaty, na konci brečení. Nuda, nuda, NUDA! Vtipné ani trochu. ()

killerko13

Videli sme dinosaurov v parku aj mimo neho, videli sme dinosaurov v inom parku, resp. v "prípravke" aj v meste, potom sme sa tam vrátili zasa, tentokrát, na záchrannú misiu, ktorá bola vlastne úplne zbytočná. Ak by som to mal zhrnúť zážitkom so zhliadnutia jednotlivých filmov, asi by som to označil takto. 1.: Neskutočný zážitok, 2.: Dalo sa na to pozerať, 3.: To ako vážne?....ale to som netušil, že sa dá klesnúť ešte nižšie. Jasné, bola by to úžasná podívaná pozerať sa na Jurský svet ako na sci.fi, čo nemá absolútne nič spoločné s prvým filmom, ani dinosaurov, ani ostrov, ani vedúceho týmu vedcov, ani hajzlíka, ktorý sa na tom všetkom chce len nabaliť a chce to všetko zničiť vo svoj prospech, ani tie narážky na prvý film.....počkať, asi som už preskočil, istá podobnosť tu je....čo je ale smutné. Po pravde ani neviem za čo som dal tie 2*...asi len za hudbu a nádhernú myšlienku typu: "pozor je 21 storočie, má to vyzerať moderne". Ide len o môj subjektívny názor, ale po pravde, keby tomu úplne zmenili prostredie a nesnažili sa nadviazať na predchádzajúce filmy, asi by som si to niekedy pozrel aj druhý krát a možno aj s radosťou. ()

Ros_tik

Dal bych čtyři hvězdy, ale protože ten "záporný dinosaurus" byl tak divný a ustřelený, dávám jen tři. Každopádně i když všechny děti chodili pořád čůrat (a to i s rodiči), tak jsem si film velmi užil. ()

Helmbrecht

Když nám zrovna film nepředkládal emocemi nabité rozhovory dvou hlavních hrdinů ("Mám tě rád" "Já tebe taky" "Mám strach" "Já tě ochráním") bylo to docela zábavné. Park vypadal opravdu moc pěkně, což se bohužel nedá říct o hlavní hrdince, která ve spidermanovi 3 vypadala ještě docela přijatelně, ale teď by bohužel prohrála v soutěži krásy i s některými z předváděných netvorů. ()

resp8533

Shodou okolností se tu našli i tací, co opravdu viděli ten stejný film: RobLord, HAL, Pegas1632. Shrnuto: film rozhodně postrádá grády Jurského parku, sériově se dá zařadit jako Batman a Robin, přičemž Megažralok vs. obří chobotnice je lepší podívaná. ()

Mat3s3

Sto padesátý díl Jurského parku už vážně nemá čím oslovit. Řekl bych, že ani toho nejoddanějšího fanouška. Příběh o mariňákovi, který si ochočí pár větších Bišonků-Raptorů a sličné zrzky, která si dává stovku pod deset vteřin na 15 cm štanglích se zmutovaným T-Rexem v zádech. Jurassic World by se neztratil mezi víkendovými půlnočními klenoty na TV Barrandov. ()

kapazu

Mně se film líbil.Byl to dobrej nápad na počest představitele Johna z prvního dílu.Jen Velociraptor co poslechne na slovo :D to mi trochu nesedí stejně jako kříženec :).. ale když pominu tohle,tak se mi to líbilo,byl to dobrej nápad a nelituju zkouknutí :) ()

Humanusdratus

Po neúspěšných dvou pokračováních prvního veleúspěšného trkáku se nám vrátil sen o genetických dinech v autonomním parku. A podařilo se KONEČNĚ navázat na to, co jednou pan Spielberg nastartoval. Na hereckém obsazení se možná trochu ušetřilo (ikdyž, to nakonec nevadí, není to film o lidech ;-) ), na efektech ale rozhodně ne a výsledek, podpořený výkonem Chrise Pratta, jistě stojí za to vidět. Já si dinosrandu užil a všem, co ještě neměli čas, to vřele doporučuji. ()

Vonter

Až do útěku děsivě mazaného a nepěkně zmutovaného polodinosaura se schopnostmi krátkého doletu, kouzlením fireballů a pletením vlněných rukavic, to vypadalo nadějně. Tak nadějně... a potom dorazilo Asylum. Návštěvníci v klidu plující řekou na člunech bez jakékoliv ochrany mezi volně stepujícími dinosaury? Nerozbitné projížďkové gule, z kterých si udělá první větší potvora žvejkačku? Absolutní anarchie, chaozz a prdění na jakékoliv zákony logiky? Soráč, ale já očekávám od Jurské ZOO daleko, daleko víc! ()

EwO

Tak jsem viděl nový Jurassic World, a mohu vřele doporučit. Je sice pravda, že příběh je oničem jako vždy. Všichni to známe, vytvoříme Supersaura který nám sežere půlku parku a po nesčetných pokusech ho nakonec pošlem za jeho vyhynulými kamarády. OK dejme tomu. Ale co mně opravdu bavilo, tak to byl Chris Pratt, kterého mám hodně rád a který udělal 50% filmu. Nehledě nato, že film byl parádně "nahláškovaný" a vtipný a hodně dobře jsem se zasmál, přičemž to nebyl ten dnešní "stupidní" humor, což se cení a u mě 1*. Celkově to bylo velice příjemné a hlavně vtipné. Hláška "Zavřou nás! Normálně nás zavřou, oholí nám hlavy a budeme na záchodě vařit čůčo." mě poslala do kolen. Nelituju, že jsem to viděl v kině a opravdu stojí za 2h vašeho času. ()

Houston1

malo komu sa podari restart nejakej legendy.jednotka nou urcite bola.tento sa podaril.Chris Pratt je hviezda ktora ziari uplne naplno.jednoznacne najlepsi "mlady" herec sucatnosti. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru