Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

tartan

Ani sympatickí herci, ani super efekty a ani mega akcia nedokážu prekryť fakt, že Jurský svet je iba prevarená kaša. ()

Pavlunka

Proč? Proč točit něco co už sme viděli, se stejným příběhem, s nesympatickýma dětma. Absolutně to nemá co říct. ()

MartinTerran

Jelikož hodně dobrých filmů již bylo natočeno, tak se často setkáváme s remaky a jinak to není ani v případě velkých plazů. Takže opět tu máme ostrov a na ní Hi-tech zoo, opět tu máme nenasytnou korporaci co si zahrává s čím nemá a to vede ke katastrofě, jak taky jinak, že? Nejsem sice biolog a expert na dinosaury, ale co tak vím, tak by se určitě nechovali jako v tomhle filmu (myslím především raptory a Indomina). Co se příběhu týče jak už je zvykem je zaměřen na 2 VIP děcka, jejich tetu a cvičitele, i když pravda jsou zde i záběry z velína a ukázáno jak se s tím snaží vypořádat vedení, ale že by se nějak extra snažili se říct nedá. Jestli vám vše výše zmíněné nevadí a fakt, že uvidíte znova dost podobný film tomu původnímu jen s lepšími efekty, tak se budete asi dobře bavit, ale podle mě takový průměr. Závěrečný souboj je samozřejmě mega epický. Hodnocení: 58/100 ()

Kimkong

Čekal jsme něco trochu jiného. Čekal jsem, že film půjde novou cestou, ale Jurský svět příliš je plný odkazů na původní Jurský Park. Dokonce zašel tak daleko, že některé scény prostě kopíruje. Ve filmu neustále mluví o tom, že návštěvníci parku chtějí nové atrakce, a stejně tak je cíleno i na diváka v podobě mutantního dinosaura. Pryč je atmosféra původních dílů. Herecké obsazení je bídné, znatelně tu chybí charisma Sama Neilla. Den po shlédnutí si už ani nevzpomenu, o čem film byl. Naprosto nevýrazný počin. ()

XXXXXXXX

Zrzavá pipka, má plné ruce práce s řízením jurského světa a tak není divu, že na dva pokrevně spřízněné usmrkance zbyla jenom jakási asistentka. Pratt patrně spadl z nějaké podivné galaxie a strážit může tak maximálně partičku velciraptorů. Vincent hrající snad toho nejnesympatičtějšího záporáka v historii a jeden geneticky vyšlechtěný dinosaurus, který se tzv utrh ze řetězu. No alespoň že ta dinosauří napodobenina Zachraňte Willieho potěšila. Čekal jsem výrazně víc... ()

frxXx

Vravel som si pred pozretím, že sa pri hodnotení nad filmom tohto komerčného typu povznesiem a vychutnám si ho ... ale nepodarilo sa. Nelogickosti, hlúposti, otrepanosť každou minútou. Zbytočne zdĺhavé "bumy-plesky", naháňačky... Keby aspoň v popise stálo komédia, tak by som to ľahšie všetko strávil. Ale žena v opätkoch utekajúca pralesom pred dinosaurom, cvičené dinosaury, zmutovaný dinosaurus čo švihom ako tieň rozpráši jednotky profesionálnych vojakov a nevie chmatnúť malého chlapca, všade kopec mŕtvol napriek tomu záverečný cliche happy end a kopec ďalších veci donebavolajúcich kravín ma celý film nútila myslieť len na to, že ľudia na takéto píčoviny dnes dávajú peniaze :D ()

TonyStark

Asi už jsem z těch dinosaurů odrostl, ale mě to zkrátka nevzalo tak jako původní (a pro mne stále jediný dobrý) Jurský park z devadesátek. Rekordní tržby mě poněkud matou,ale budiž - děcka už mají plný zuby všech těch animáků, robotů a superhrdinských týmovek. Přišla řada na zlobivé ještěrky, na kterých vyrůstaly i rodiče dnešních tržních vládců kin. Musím uznat, že po trikové stránce je to extraliga a už jen kvůli tomu stojí za to ty prachy vyndat. Příběh funguje jako dobře zajetý stroj - ještěrky běhají, masožravci trhají, býložravci umírají, všude panika,sem tam zařve člověk,skvělý záběry z vrtulníku a podmanivá hudba. Ale nezanechalo to ve mě nic,na co bych si po pár dnech vzpomněl - prostě je to jen "dobrej film do dývka, když venku zrovna chčije". ()

minima

Tak tenhle film mě docela potěšil. Zajímavý příběh, odkazy na staré filmy, dobří herci, hudba... No, rozhodně příjemné překvapení - bylo to lepší než jsem čekala. 7.5/10 ()

vitac.

Páni, to byla ale dlouhá reklama na Mercedes!:) Na popcorn docela dobrý, vizuál dokonce občas mnohem víc než dobrý. Chvílemi jsem si říkal, že se dívám na něco jako dinousaří Aliens... A dokonce jsem místy uvažoval o čtyřech hvězdičkách (v rámci zařazení filmu). Jenže se to naneštěstí neobešlo bez topornosti a několika přímých ran pěstí do obličeje, uštědřených zákeřným duem scénář & dialogy. Bráchové se mezi sebou baví jako dva retardi, ve filmu je dost zdržovacího balastu (pokusím se bez spoileru - např. vztah otce a matky, starší bratr vs. holky... proč? k čemu to sloužilo?), zapeklité situace se řeší mávnutím z čista jasna se zjevivšího kouzelného proutku (úsměvné kauzy àla zápalky, jeep,... no a finále je už úplně jiný level:)), nechybí hromada klišé... Přitom mně by ani nevadilo, že jich je tam tolik, to se od takového filmu dá čekat, ale minimálně nějaká snaha trošku je zamaskovat, rozostřit, zakrýt by neškodila. Tohle všechno mi bránilo si JW pořádně užít aspoň jako jednoduchou zábavu a proto za tři. ()

WolfIssen

V podstatě identický film jako Jurský park z roku 1993 až na to, že narozdíl od něj už nemá co nového nabídnout. Všechno už jsme viděli, ty dechberoucí záběry živých druhohorních vládců planety. Určitě byl přínosem Mosasaurus, který mohl být v příběhu zastoupen více, naopak namíchání genů lidí a jiných zvířat k tvorbě Indomina mi příjde dost nebezpečné, stačí se podívat, jak dopadají podobné míchanice v céčkových a ještě horších filmech. ()

Tominni

Další z návratů, tentokrát s odkazem na Jurský park, bohužel nejen například tričkem z eBaye jednoho z pracovníka v parku, ale spíše vrácením k remaku Jurského parku, takže znovu otevřený park, znovu úkol zachránit dvě děti, znovu finale na stejném místě, přestože film má výborný spád a efekty, pořád se mi líbí mnohem víc Jurský park, protože byl zkrátka první..... ()

Izi-Peťan

Trailer mě celkem zaujal a i samotný film byl velmi dobrý. Mnoho odkazů na původní snímek okořeněný i vlastními nápady. Dobře odvedená akční jízda. Sice se hrálo prakticky každým záběrem na nostalgii, ale tady to funguje. 80% ()

anyonecek

Jako 2 hodinový film mi to nepřišlo, docela to uteklo. Jako u většiny dlouhých filmů by i zde šla odebrat dobrá půlhodina navozování atmosféry a ukázek toho jak daleko došla dnešní grafika a určitě by to mělo ještě větší spád a zbytečně by se nechodilo okolo. Herci mě nijak moc nezaujali, zato dinosauři byli zábavní. Navíc trochu moc příhodný děj, všechno šlo uplně snadno jak dinosaurům tak lidem, žádný zvrat v ději nic, prostě sázka na grafiku a nějaké dobrodružství. Ale docela to ušlo takový střed. ()

DoNotCross

Velká paráda. Když to celé skončí, dojde vám, že takovýchto blockbusterů se srdcem na pravém místě je v dnešní době čím dál méně. Spielbergův duch se nezapře a to je dobře. Pravda, je to celé trošku okoukané a to je asi největší problém, ale šlape to jak má, dinosauříci jsou pastvou pro oči a Chris Pratt to tahne dopředu neuvěřitelným způsobem a celé to zatraceně rychle uteče. Co chtít víc? ()

Hawaj

Krávovina, splácanina s mariňáckým krokodýlem Dundý a potem zborcenou kancelářskou zrzavou Xenou, která je i v džungli na jehlách. Naprostá neadkvátnost chovaní postav v totálně krizovejch situacích. Velení Jurskýho ostrova si přebirá kdo chce, kdy chce a dinosauři nemaj peří. Béčko s áčkovým rozpočtem. Čekal jsem zábavu, dostal jsem splácaninu. ()

mrclTV

OK, čiže experiment sa už konečne podaril a čo dostaneme? Takmer seba paródiu na moderný biznis model, kde ešte aj v najbohatšom zábavnom parku sveta sú všade prítomní sponzori, nestačilo, že už na "tajnáša" sú vo veľkom zakompovaní v samotnom filme (no ale také Géčko v mojej garáži by nebolo zlé :D). A čo sa zmenilo? Park už vlastní zbohatlícky Ind, pribudli prázdne frázy narozdiel od tých zmysluplných z pôvodného filmu. A nič iné, kópia predchádzajúcich filmov bez inovácie s vidinou ľahkého zisku. Smiešne chyby v deji, napr. kde si šéfovia v nevedomosti musia volať vlastnými mobilmi, keď sa rieši najväčší problém parku, myslel si, že to budú mať ošetrené kvalitnejšie (očividne na telekomunikačné prostriedky a bezpečnosť nezvýšili peniaze, ale na všetko ostatné áno). Psychopatický mutant ma vôbec netankoval, najväčší a vlastne jediný "plot twist" je jasne viditeľný už od začiatku filmu, dejovo veľmi predvídateľné a ploché, s množstvom lacných referencií a vykrádaním predošlých filmov, hlavne jednotky. Ani neopozerané tváre nových hercov ma neoslovili. Film tak slabý, že ma donútil zvýšiť hodnotenie trojky, tak zlé oba filmy niesú, toto je ešte horšie....od odpadu film zachránili iba milimetre a zopár akčných momentov (asi dva), vďaka ktorým vyskočíte zo sedačky. ()

dalibor.durcak

Konečně jsem se dostal ke snímku Jurský svět a mám z něj radost. Velkou radost, kterou však tlumí velké rozčarování z castingu. Vysvětlí mi někdo, jak je možné u takového obrovského blockbusteru, že dvě ze čtyř hlavních rolí jsou naprosto nemožně obsazená herci, kterými bych s radostí plivl do tváře? Ano, mluvím o menším z bratrů a šéfce parku, jejiž nemožné chování překonal jen její nemožný účes. Mé hodnocení však zachraňuje Chriss Pratt, cameo Jimmy Fallona, odkazy na minulé díly, monumentální záběry na úžasnou přírodu a finále celého filmu, které prostě zahřálo na srdíčku. Díky za to. ()

nula87

Jednorázová jednohubka, která ale nepřináší moc nového, využívá všechna dostupná klišé, a i nějaké logické nesmysly se najdou. Ale na druhou stranu, má to spád, poměrně dost detailně doladěných nápadů, a všechny záporáky to nakonec sežere, tak co? 65% ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru