Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Sa.sa

Toto je jiný film než původní film, tomu říkám nářez se vším všudy... Také je jasné vznikem roku a již můžeme mluvit o blockbusteru... ()

Matt_Farrell

Zdá sa, že z dinosaurov sa stal celkom dobrý biznis. Filmy ako Jurský svět už nepotrebujú ani Spielberga, predávajú sa sami. V podstate tá istá myšlienka, len podaná z iného uhla, funguje aj po dvadsiatich rokoch. Myslím, že hlavne deti sú šťastné, keď môžu vidieť svoje obľúbené obludy. Len je zaujímavé sledovať, ako firma, ktorá vytvorila taký úžasný projekt, ako je Jurský park, stále podceňuje otázku bezpečnosti, a hazarduje s ľudskými životmi. Ďalšia vec, ktorá ma zaujala, bolo to, ako sa dinosaury stále viac podobajú ľuďom svojím správaním. T-Rex a raptor odchádzajú po boji s Indominom, a zabúdajú na svoje vražedné inštinkty. Od ďalšej časti by som očakával prienik jašterov na pevninu, ale to už nechám na scenáristov. ()

Bogrant

Park je späť vo veľkom štýle a boduje! Spielbergova producentská podpora, viditeľná pocta jednotke, no súčasne zachovávajúci obraz dnešných blockbusterových trendov, či už svojím nasadením, veľkoleposťou, nečakanými zvratmi a všetkou tou pompéznosťou, ktorá vždy zdobila túto sériu. Jaštery viac ako zaujímaví, postavy viac ako sympatické a to raptorské prekvapenie ku koncu tomu dodáva ešte väčší drive. Ani na chvíľu som sa nenudil, no srdcovka z toho asi nebude. ()

hephaestus

to sa snad ani neda opisat co je toto za paskvil. len ta herecka za nieco stoji. zaverecny suboj raptorov tomu nasadil korunu, k tomu podmaniva hudba na styl dna nezavislosti... z ucty k jurskemu parku davam 2 hviezdy. ()

soukyd33

Není to sice jako Jurský park, ale také to není špatné. Je tu bohužel dost hluchých míst, ale to je u dnešních filmů běžné. Hlavně pak Remaky to dělají často. Animace a počítačové efekty jsou opravdu dobré, a zvuk je také fajn. Poznámka: V některých scénách jsou i nostalgické vzpomínky na film Jurský park. 👍 Poznámka: Film je akční až téměř ke konci. A závěr filmu je prostě super. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Feacher

Po nic moc dvojce a trojce nastává nová doba, nové styly a nová "trilogie?" u starého nápadu a myslím že poměrně solidně. Není to úžasných 100%, ale bavil jsem se celou dobu, mělo to příběh a napětí a celkově něco do sebe ten film má! Uvidíme jak na tom budou další díly! ()

largesnake

7,5/10. Nádherný restart úžasné série která za sebou má trilogii. Ten film má fakt skoro vše co by jste chtěli, ale říkám skoro kvůli tomu že příběh je takový krapet přiblblý ale to vůbec nevadí. A protože jsem miloval a miluju trilogii jurských parků tak jsem na tom byl v kině když mi bylo 6 a na to jen tak nezapomenu. ()

Little_Sawy

Já jsem s týmto parkem s dinosaury byla celkem spokojná, vlastně já s dinosaurami problém nemám, já jsem tenhle film žrala, jen mi tam chybělo vííc napětí, a ..krev. Bohužel, tí se nedočkáme, i když jsem doufala, že se to rozjede v nelítostnej masakr. Nestalo se tak, a já byla nasraná. Ale i tak to svůj účel splnilo a mě to bavilo. ()

Brvis

Jedním slovem skvělé. Po dvou neúspěšných parcích přichází první jurský svět, který je vlastně totéž jako jurský park 1, ale s mnohem naboostěnějšími efekty atd. Příběh je tu takový klasický, ale je udělaný tak, že jeho zakončení je úsměvné. M. Giacchino, ten který pro tento film dělal hudbu, se opravdu překonal, chvílemi až moc, protože ten soundtrack je někdy fakt hororový, což je jenom dobře. Indonimus rex neboli hlavní záporák je opravdu skvělí patvor,  rozhodně z něho jde obří strach. No buďme rádi, že nám sem navalili právě indonimuse, protože původně plánovali sem dát dinosaura zkříženého s člověkem, což by asi nedopadlo moc dobře. Sumasumárum je to skvělí film, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Nataniel73

Nezdieľam rovnaké nadšenie ako väčšina užívateľov. Za prvú niečo viac ako polovicu filmu by som bez problémov udelil štyri hviezdy, ale čím dlhšie trvali digitálne naháňačky s dinosaurami tým menej ma Jurský svet bavil. Nič sa nemá preháňať a v tomto filme sa toho preháňa skutočne veľa. Od všemožných druhov vyhynutých zvierat, až po rôzne typy ľudských bytostí, ktoré sa častokrát chovajú neadekvátne danej situácii. Hlavne tá ženská na podpätkoch, ktorá toho nabehala ukrutne veľa. Škoda toho preplácaného záveru, lebo po technickej stránke niet čo vytknúť. K spokojnosti chýbalo menej akcie a viac atmosféry, ktorú si daná látka vyžaduje. A rozhodne sa mala zosekať stopáž. 65% ()

Rebel24

Podarený návrat do sveta dinosaurov, veľmi ľahký, svieži, dynamický príbeh, ktory zároveň prináša aj inovatívne dravce a sympatické nosné postavy. 84% ()

JG9

Jurský park jsem nikdy neviděl ale aji přesto jsem se na tento dinosauři akčňák podíval ale je to hodně super. Říkám všem lidem co nikdy neviděli původní trilogii:sakra puste si to(i když zase na druhou stranu píšu to o půl jedenácté a mám růžovou klávesnici takže vám bych asi neměl moc kecat do života že?). Sečteno potrženo: skvělý film ve kterém uvidíte dojemné rodinné i romantické scény až po fightnění dvou rozzuřených obřích dinosaurů.8/10 ()

SimcaJB

Tak Jurský park (svět) je zpět. Čtvrtý díl, v očekávání nemožného, překvapil. Je kvalitnější než druhý díl a to je co říct. Dinosauři nedýchali a neřvali od prvního dílu tak dokonale. Každý záběr na dinosaura je úchvatný a to, že všechny dinosaury dělali jenom počítače, tak to vůbec nevadí. Je už taková technika. Která umí tyto příšery z dávných časů vrátit alespoň do filmu. Je sice vidět, že režisér nemá moc zkušeností s velkofilmy, ale díky producentům a hlavně trikařům se podařilo vytvořit letní velkofilm, na který bude zábava chodit a není to jen velká letní jednohubka, ale parádně zaujme místo ihned za prvním Jurským parkem. Nesmíme samozřejmě zapomenout na letmé pomrkávání na znalce prvního dílu, kteří si najdou své pocitové okamžiky, které je vrátí o 20 let zpět. Pro novou dětskou generaci je to přesně ten film, na který v klidu můžete vzít své děti, aby se poučili o dinosaurech. ()

hanzikk

Tak to měl být velký večer, velká předpremiéra, velká událost. No těšil sem se jak dítě na bonpari. Jenže jedna z věcí co mne napadla po východu z kinosálu byla: "štěstí, že jsem ty lístky neplatil já". Pokud se odvážně pustí do pokračování nečeho tak velkolepého, tak musí tvůrci počítat s tím, že se musí držet určitých pravidel a ne si dělat co se jim zlíbí. Za mne určitě nejhorší ze všech dílů. Napětí úplně vymizelo, půlka filmu byla celkem jen taková předehra, což bych klidně odpustil kdyby druhá půlka bylo napětím prosáklý celý sál, což bohužel nebyl a konec už připomínal spíše komedii. Takhle vyměnit žánr během filmu není moc ono, takže kdyby hlavní hrdina byl Bruce Willis a lítal tam se svým Yippeajej a ostatními hláškami, přimhouřil bych oko, dal tam čtvrtou hvězdu, označil bych to za akční komedii a nemusel by mne tam nudit nějaký nový next-gen dinosaurus. A perlička ke konci byla, že chlapci ze štábu asi den předtím sledovali nejnovější Godzillu. Těšil jsem se na utkání Rangers vs Devils ... ale bylo z toho Kometa vs Vítkovice. ()

Ricks

Opět další recyklace úspěšného filmu z devadésátek. Bohužel dle mého neúspěšná. Film začíná klišé, kdy rodiče pošlou své děti za tetou, která je má 7 let v p*či a skoro si nepamatuje ani jejich jména. Na začátku film upoutá vcelku pěknými triky a vtipnými hláškami "Star Lorda" Chrise Pratta na kterém doslova film stojí. Bohužel v průběhu filmu se dočkáme několika WTF momentů jako je komunikace mezi přeboostovanym monstrem z laboratoře a raptory nebo kývání mezi T-Rexem, Chrisem Prattem a raptorem. Prostě celkově film nedává vůbec žádný smysl a ke konci se jen už budete smát demenci autorů. Autoři chtěli svoje dílo pojmout epicky a velkolepě, ale mezitím zapomněli na něco, teda spíš někoho, na diváka. Film postrádá smysl a zábavu stejně jako čínská polévka chuť. Takže? 2x hvězda za Star Lorda. ()

lip2

Filmy se drží podle standardní šablony předchozích dílů ,ale film bavil mě svižné tempo a sem tam padne vtipná hláška kromě skvělého chrise pratta který se pomalu a jistě stává velkou hvězdou Hollywoodu se my strašně líbil i Wong a Irrfan Khan za to Bryce Dallas Howard my tam totálně nesedla a celkově jsem celou dobu v tomto filmy k ni cítil sámé anti sympatie. Milé překvapení léta a držím palce at film vydělá na další pokračovaní k kterému si víc než úspěšně otevřely vrátka :-D ()

Kolemjdouci

Velká očekávání, Velká reklama, Velká výprava...další volné pokračování ságy Jurského parku je tady! Velmi příjemně mě překvapil úvod filmu. Děj se nevleče, ale naopak Vás velmi rychle vtáhne do sebe a svižným tempem se dostáváte do akce. Na můj vkus trošku mdlý střed filmu, kde se děj pohybuje mezi "nudnými řečmi" a "brutální akcí" ve výsledku však působí vyrovnaně a příjemně a udržuje Vás v napětí. Několik očekávaných retro pokusů o propojení s prvním snímkem Jurského parku dopadá vydařeně a působí nenásilně a příjemně. Závěr Vás doslova zarazí do židlí a jedním dechem sledujete finálové drama....rozhodně důstojné a dobře promyšlené pokračování!!! 76% ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru