Malá dívenka Hotaru se ztratí v lese, o němž se vypráví, že se v něm vyskytují zvláštní bytosti. Jedna taková bytost se před ní objeví a z lesa ji vyvede. Laskavý zachránce se jmenuje Gin a kromě masky na něm nic zvláštního není. Nebo vlastně je: dotkne-li se ho nějaký člověk, tak nadobro zmizí. I přes tento nedostatek se mezi Hotaru a Ginem vytvoří pouto, které časem sílí i bez fyzického kontaktu. (Ne4um)

DaweForeman

Většinou tyhle japonské anime jednokvašky si na sebe berou opravdu obtížný úkol a to zaujmout diváka zajímavým příběhem v krátkém čase, což se drtivé většině nedaří. V tomhle případě se to autorům perfektně povedlo, kdy sice nemůže očekávat nějaký napínavý příběh, ale zaměřili se na odlehčenost a pohodu v podobě oddychového drama, které pohladí na duši. Vše je navíc doprovázeno nádhernou hudbou a animací. Co se samotného příběhu týče, tak se snad ani nedal očekávat jiný konec (i když podobu jsem si představoval trochu jinak) - na jednu stranu, ale tohle bylo možná nejlepší řešení. Aneb je tu vidět nádherný vztah dvou "lidí", který se pohybuje na opravdu křehké existenci se spoustou sebezapření. ()

Shredder

45. miesto v rebricku na MAL, 86% na CSFD a zda sa, ze mne tentokrat nieco uslo. Zamatovy a horskosladky pribeh, ktory je vo svojej forme viac menej lyricky. Efemernost zivota, utrapy milujich ale tiez tych, ktori nemozu milovat, do tohto kratkeho pribehu sa toho zmestilo relativne vela. Problemom je charakter diela. Nepatrim k fanusikom harmonickych, hlbavych a komornych pribehov ako Hanbane Renmei, ci v tomto pripade Hotarubi no mori e, lebo si ich jednoducho nikdy neviem naozaj vychutnat. ()

Terous

Milá jednohubka o přátelství, lásce a kráse prchavých okamžiků. Žádný složitý děj. Ideální, když se chcete kouknout na něco jednoduchýho a pohodovýho. ()

Facillitant

Tohle byl moc pěkný film. Určitě si ale dokážu představit, že by dal zpracovat i trochu jinak. Skoro si říkám, že na japonský film to bylo celkem krátké. Kromě příběhů hlavních hrdinů tam třeba nebyla žádná další dějová linie nebo něco více z jejich života - to mi tam taky chybí. Ale jinak fajn. ()

dudo24

Škoda, že to nebola natiahnuté do plnej celovečernej dĺžky. Štyridsať minút ubehlo ako nič a bolo tam ešte veľa priestoru na vývoj postáv a nejakú zložitejšiu zápletku s rovnakým koncom. Napriek tomu to bol veľmi príjemný film. Taká zaujímavosť, čo som si všimol. Mám pozretých deväť filmov z japonskej tvorby – všetko anime – a zatiaľ čo v ostatných filmoch väčšinu času postavy nechceli prekračovať prah fyzického kontaktu aj keď mohli, v tomto filme som prvý krát zažil, že postavy by sa veľmi radi podali fyzickej príťažlivosti ale nemohli. ()

Sakikura

Kdysi dávno jsem četla mangu a jako jednoduchému romantickému oneshotu jsem jí nevěnovala příliš velkou pozornost, ale neříkám, že mě příběh nenadchnul. Animované provedení však dodalo mnohem kouzelnější, příjemnější a romantičtější atmosféru než tomu bylo v manze. Krásný, jednoduchý příběh o lásce člověka a polovičního démona, kterou není možné uskutečnit. Animace je překrásná a dabing se mi taky líbil, není co dodat prostě další perla ve světě anime filmů. ()

Magi90

Úžasný animovaný příběh o hlubokém přátelství, které přerostlo v lásku. Úchvatná animace a prostředí. A příjemná, pomalá hudba. Sedlo mi to, prostě čistých 5 :-) ()

Movieaddict

Svěží a nenáročné anime s roztomilou romantickou zápletkou, odehrávající se převážně v hlubokém zeleném lese obývaném duchy. Příběh je prostý, vyznění předvídatelné, ale komu to vadí. Klidně by mohlo jít o doplněk Natsume Yuujinchou, protože zpracováním i atmosférou se mu velice blíží. Dokonce by se s trochou fantazie mohlo jednat o vyústění seriálu... Natsume tak dlouho žil mezi Youkai, že se jím sám nakonec stal. Ve filmu je to samozřejmě jinak, jen mě to tak napadlo. Hudební doprovod v podobě příjemných a poklidných klavírních skladeb taky potěšil. Osobně mě nikdy neomrzí pohled na překrásné lesní scenérie se starodávnými svatyněmi, zde nádherně naanimované. Romantika byla příjemná a přirozená, citově střídmá, ale přitom dostačující, skončilo to stejně rychle jak to začalo, než se nad tím člověk stihl víc zamyslet. Ačkoliv se nejedná o nic převratného, dovolím si dát tomuto krátkému relaxačnímu počinu 5 hvězdiček. ()

Katakimiku

Nápad má potenciál, ale výsledek na mě působil docela nudně a zdlouhavě a to i přes to, jak krátké to vlastně je. Charaktery jsou poměrně ploché a nějakou zajímavou chemii Hotaru a Gina jsem taky úplně nezaregistrovala. Animace by mohla být o dost lepší. A asi jsem z kamene, ale po konci jsem necítila skoro nic, takže tomu odpovídá i moje hodnocení...5/10 ()

ssamo

Tak toto hej... nie je to síce môj obľúbený žáner, no napriek tomu ma ten film absolútne dojal (sú tam aj trocha osobné dôvody). Užasný príbeh, na kresbe v tomto prápade až tak nezáleží, no animátori prácu odviedli výborne, duchovia a obludy lesa mi prišli ešte pôsobivejšie ako v Miyazakiho Spirited away. Z konca príbehu dojatie priam srší. Bolo neuveriiteľné, aký jednoduchý, náhodný a nečakaný koniec film mal (nečakaný, ale zároveň očakávaný)... pre mňa jedna z TOP vecí. ()

matyas11

Krásná jednohubka...a to vážně jednohubka,neboť celý film má pouze 45 min. Trochu mi vadilo,že se o postavách nedozvíme tolik (přesto mi přijde jako bych postavě Gina rozuměl perfektně,ale možná jen můj feelin) a také jsem chtěl trochu víc duchů a démonů,ale možná právě dìky tomu film působil tak jak působil.No tak abych zase já nepůsobil jako naprostý kacíř tak zmíním i pár plusů. Filmová animace je kouzelná a hlavní postavy sympatické.Film je především o pocitu a atmosféře a v tom naprosto exceluje.Pocit letního přátelství a pohody čiší z každého záběru a ten konec...no nebudu dál rozebírat,nebo bych zbytečně spoiloval.Zkrátka kdo viděl musí se mnou souhlasit,že i přestože se jedná o opravdu malou chuťovku tak je nám zde naservírována špice současného japonského filmu. ()

00Michelle00

Jednoduchý a krátký příběh a přesto tak dojemný a no... Prostě krásný. Snad jedinou nevýhodou je, že když nemáte kapesníky při ruce, musíte film jednoduše zastavit a jít si je obstarat... :( Jo jo... Mít taky takové léto na které bych se mohla těšit... ()