novoten

Levittova úderná celovečerní prvotina má sice podstatně menší záběr, než se snaží tvářit, ale ve chvíli, kdy zkusí naplno zatnout všechny svaly, funguje to do puntíku. Životní pravdy, jakkoli navinuté na zdánlivě malichernou problematiku pornografie, potažmo vlastního prostoru, jsou někdy vážně vzdálené jen pár krátkých vět od nás. A hodit takové myšlenky na papír, natočit je a zahrát si i ústřední sixpack, to je odvaha. ()

mcb

Život zaběhnutý v rutině...a pornu. Joseph Gordon-Levitt natočil poměrně překvapivý debut, který je na jednu stranu příjemným vybočením ze škatulky typické nezávislé produkce ze Sundance, na druhou zase vydatným zpestřením pro diváky zvyklé na tuctové hollywoodské komedie. Od nich se Don Jon odlišuje nezvyklou otevřeností, co se týče tématu, a také netradiční výstavbou vyprávění sestávající se z cca šesti opakujících se scén (porno, návštěva baru, posilovny, rodičů, jízda autem, kostel apod.), které mají za úkol zachytit vyprázdněný a rutinní život hlavního představitele. Ano, scenáristicky je to poněkud nedotažené a povrchní, ale i tak nejde neocenit Gordon-Levittovu snahu nejít za každou cenu ve vyšlapaných indie cestičkách a raději nabídnout převážně „entertainment“ s malou porcí zamyšlení na závěr. ()

Chrustyn

Režijní prvotina Gordona-Levitta, která zpracovává populární téma cynického děvkaře, jehož smysl života je v ženských a ... masturbaci, které není ochoten se vzdát, ani když pozná sexy Scarlett Johansson. Leviit dané téma zpracovává překvapivě otevřeně a díky tomu se na film opravdu dobře kouká a působí až překvapivě reálně. Navíc jak Levitt, tak Johansson si střihli poměrně neobvyklé a nepříliš sympatické role. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Kamera 6/10/// PLUS: okouzlující Julianne Moore, Tony Danza, který vás rozesměje už jen tím jak se tváří, má to výborné dialogy, je to odlehčené, trochu romantické a o něco víc erotické než bývá zvykem, režie je zajímavá, ale stejně tam většina z vás půjde na Scarlett MÍNUS: je to (žánrově) všechno a nic v jednom balení, ani jedno z toho nevyčnívá, no možná skutečnost, že hlavní postava polovinu filmu honí a v tom zbytku balí holky a dělá sex, což znamená, že to nemusí být film pro každého./// Shrnutí: Už dlouho se mi nestalo, že bych si do kina zašel na film o kterém jsem dopředu zhola nic nevěděl. Ale špatně jsem rozhodně neudělal. On je to vlastně film ze života a je hodně pravdivý a skutečný (tedy až na rozdíl, že já nechodím do kostela). Určitě jsem si ale sebou měl vzít svoji partnerku, protože film je v mnoha směrech poučný. Proto doporučuji párům a je mi vlastně jedno co si z toho filmu odnesete, protože si můžete z kina odnést hodně a u každého to bude něco jiného.../// Celkem 72%/// PS: A nejlepší na tom je, že jsem si v sále sedl vedle kamarádky, aniž bych s ní byl domluven. Stává se vám to taky? ()

misterz

Aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu, Lásky Dona Jona majú čo divákovi ponúknuť. Sympatické bolo, že film neišiel podľa žiadnej osvedčenej romantickej alebo komediálnej šablóny, išiel si svojou vlastnou cestou, pričom z pomerne originálneho nápadu vyťažil čo sa dá. Len škoda, že k peknej pointe na záver sa musí človek prehrýzť aj kopcom nudy z prvej polovice, ktorá je skôr podpriemerná. Chýbalo tomu viac komédie, alebo pár zaujímavejších scénok. Priemer. 60/100 ()