Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Summit G8 se blíží ke konci. Ve škole Armando Diaze v Janově v Itálii, která byla ustanovena jako společenské fórum pro novináře, se dobře baví spousta mladých lidí – navzdory násilným střetům s policií, které se objevovaly předešlého dne. Tak jako v předchozích letech v jiných zemích narazily i zde protesty proti globalizaci na policejní těžkooděnce. Nic však dosud nevarovalo tyto „dočasné obyvatele“ školy Diaz před tím, co přijde. Krátce po půlnoci vtrhla do školy policie a brutálně napadla ty, kteří zde přenocovávali. Po dvou hodinách útoků skončila téměř většina z nich v nemocnici a později byla vzata do vazby. Aby policie omluvila své činy, umístila do školy několik výbušnin. Na konci summitu G8 jeden ze zatčených zemřel. Vyprávěno z různých úhlů pohledu, kamera popisuje události onoho dne, posouvá se blíže k oběma skupinám – pachatelů a „cílů“ – dokud není celá krvavá pravda vyjevena. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (77)

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Abych řekl pravdu, s výjimkou scény razie ve škole mi to přišlo jako dost užvaněná a tendenční/prolhaná nuda. Zásah je ostrej, to jo, ale kdo někdy viděl zblízka, jak řeší těžkooděnci demostrace nebo fotbalové hooligans, ten tam těžko najde něco vyloženě neobvyklého. Štvalo mě to natolik, že jsem znuděně přeskakoval pasáže, ale nejvíc mi vadilo, že se autoři neobtěžovali reálně ztvárnit, co se v Janově dělo a to se u (psedo)dokumentárního filmu prostě nedělá. Realita prostě nebývá černobílá... BTW: když bylo v Praze zasedání IMF, tak se tu taky sjeli tihle sluníčkoví lidé, kteří nikomu neubližovali. Zůstalo po nich slušně rozmácené centrum a spousta zraněných policajtů. Co se pamatuju, dost z těch, které pražská zásahovka pochytala, nevyprávěla o pobytu na českých služebnách nic pěkného. Takže to asi nebude nějaká italská specialita. Pro ty, kteří po počátečním ničení města čekali, kdy konečně dostanou mladí komunisti do držky, tu je filmový tip s pohledem z druhé strany obušku :), aneb Celerino, figlio di puttana, případně kluci brazilský policejní, opálený ()

Martin741 odpad!

všechny recenze uživatele

Od Daniele Vicariho som videl len tento film a hned tu na mieste prehlasujem, ze ziadny dalsi vidiet nechcem. Taky amaterizmus, spatnu pracu kamery a spatne vedenie nehercov sa len tak lahko nevidi. Slavnejsie meno ani jedno, vsetko to hraju len obycajni ludia - ak jo, jo - zivot kazdeho cloveka ma zmysel, no ale mna zaujima vseobecny prehlad /Imperium Romanum, staroveky Egypt...., politika/ a ten obycajni ludia nikdy netvorili a nikdy ho tvorit nebudu. Po hereckych vykonoch ani stopa, nuda na kazdom rohu ...... nedopozeral som to cele, nedalo sa : 0 % ()

Reklama

Rocky88 

všechny recenze uživatele

Natočený to je hodně zručně - od režie, přes kameru až po hudbu, ale vypovídací hodnota nulová. Tyhlety "nevinný" náctiletý zfetlý smažky si to štrádujou na každej summit jen proto, aby si mohli zařvat a něco zničit - hlavně, že je to cizí majetek (podobnost s fotbalovými fanoušky čistě náhodná?). A když potom někdy konečně dostanou přes držku, tak je to zase špatně? Kdyby si radši každej všímal svých problémů a makal... ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Perfektní! Takže teď budeme glorifikovat áčka, který řvou s molotovem a dlažebkou v ruce "policejní brutalita". No potěš. Nikdy nezapomenu na mezinárodní nájezd profesionálních demonstrantů, kteří nás v roce 2000 přijeli navštívit do Prahy. Anti-konzumní rebelové se tady za vstřícnost města odvděčili několikadenním bordelem a kromě jinýho mi vymalovali ksicht všema barvama, protože se jim nelíbila kombinace mojí bundy a sestřihu. A přesně ti samí lidé byli demonstrovat i v Janově proti G8, takže jakkoliv se to tady ze strany italský policie zdá brutální, tak já to těm hajzlům přeju. A za to taky dávam 10%, protože jinak se jedná o tendenční sračku. Docela by mě zajímalo, na základě čeho Vicari postupoval. Zřejmě podle výpotků radikálů a ty pro mě nemaj žádnou cenu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Protesty proti globalizaci dost často končí nějakou tou melou. Zvlášť když jde o jedno z pravidelných setkání politických vůdců osmi nejvyspělejších států planety. Summit G8 v italském Janově se chýlí ke konci, v jedné z místních škol ale ta pravá „bitva“ teprve odehraje. Z tváří smyslů zbavených těžkooděnců je hned jasné, kdo bude mít v téhle partii navrch a kdo bude rád, že „odejde“ jen s podlitinami. Jasně, jedni to budou brát jako noční můru, kdy tu desítky policajtů mlátí ty ubohé, pokojné mladé lidi, druzí si vzpomenou i na to, že právě tihle mladí lidé plní ideálů jsou součástí mas, které převracejí a zapalují auta a ničí výlohy obchodů. Postupně poznáme několik ústředních postav, z jejichž úhlu pohledu tuhle krvavou kaňku moderních dějin registrujeme, syrová ruční kamera nešetří naturalistickými scénami a nevyhýbá se ani pohledem k jednotlivým „pachatelům“ tohohle nelidskému kousku. Škoda jen, že tvůrci až moc ukazují, na které straně barikády stojí a snímek tak postrádá větší míru objektivity. Policejní síla je tu tak vylíčená jako sadistická banda hovad, demonstranti jako mírumilovní dredaři, kteří zrovna neměli co na práci, tak si přišli zahulákat a podržet pár transparentů. Přesto Diaz: Don't Clean Up This Blood v hlavě nějaký ten pátek zůstane, protože rekonstrukce policejního zásahu a následné „výslechy“ plné mučení a ponižování svou sílu určitě mají. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (6)

  • Producenti dosiahli, aby sa film premietal aj v Európskom parlamente. (Sufferer)
  • Vytvoriť atmosféru demonštrácie a čo sa stalo v Diaz pomohli dostupné videá a prerozprávanie svedkami, teda obete, medzi nimi aj novinári. (Sufferer)
  • Vo filme je len jeden policajt, ktorý aspoň jednej demonštrantke stihol povedať „je mi to ľúto“. (Sufferer)

Reklama

Reklama