Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

dr.horrible

Aaronovi Sorkinovi sa sem tam stáva, že má problém s uzatvorením, resp. vyvrcholením epizódy a musí si pomáhať nepeknými klišé, pátosom, a s americkým patriotizmom je tiež miestami za hranicou. Ale tie dialógy! A postavy. Nie, jedna postava; Takto sa totiž ľudia v skutočnosti nerozprávajú, každý nepoužíva sarkazmus, celá redakcia rozhodne nemá rovnaký zmysel pre humor, a už vôbec a zaručene všetci neprenášajú dialógové doberačky s rovnakou kadenciou, s vážnou tvárou a ešte sebazaprením na záver. Charaktery sú rozdelené ako figúrky na šachovnici, s králom a královnou, a každým s tým svojim niečím, ale všetko je to stále jeden veľký Sorkin; a ten človek je génius. Prijať jeho hru a dostanete verbálny kickbox, aký vám nikto iný nedá. Len to hlavne nepozerajte pred spaním, ak sa ráno chystáte do práce. Rozprúdi vám závity na štvornásobok. ()

CrypzzXD

Naivní vyobrazení boje za správnou věc a víry v dobro lidského pokolení zasazené v neotřelém novinářském prostředí. A světe, div se, je to naprosto dokonalé. Aaron Sorkin je skutečný umělec, jehož síla tkví ve schopnosti vytvořit svět plný skvěle rozvrstvených a sympatických postav, které ze sebe chrlí brilantní dialogy plné mouder a sarkastických vtípků jak na běžícím páse. Je to zábavné a Jeff Daniels si to dává jako nikdy. Výjimečný seriál poznáte jen tehdy, když se nedokážete smířit s tím, že jste právě dokoukali jeho poslední epizodu... a tenhle skvost televizní tvorby skončil proklatě brzo! Podobné pocity jsem zažíval jen při závěru Přátel a MASHE. A to měli k dispozici daleko více epizod... Je tedy až k nevíře, jak moc mě tento kousek dokázal zasáhnout v rámci pouhých pětadvaceti dílů :-) S01 9/10 S02 9/10 S03 10/10 ()

Hitman_47

Naprostý souhlas s uživatelem Boogeyman... Sorkin asi začíná trpět demencí, bo tak nesympatické čuráky s afektovanym chováním nemůžu nikdo nacpat do seriálu, který se tváří, že něco opravdu důležítého řeší. Z většiny postav se mi automaticky dělalo nevolno, jen když se objevili na obrazovce, a to ani nemuseli nic říkat (casting napyču). Navíc, zápletky týkající se moderní techniky (viz demence... ten člověk je už prostě senilní... škoda) taky katastrofa, připomínalo mi to naivitu filmu Síť. Spousta lidí to tady žere jen kvůli člověku stojícímu za scénářem a kvůli tomu, že se v seriálu vyskytují slova jako "primárky, republikáni, atd." ... mě tohle opravdu nedojme. Ale čemu se divim, na jednom filmovém webu se zrodila nová fanatická vlna, která se posere smíchy u scény s kalhotama, která mi přišla jako to nejtrapnější, co jsem kdy viděl. ()

Fr

1. Série /// ,,DOKÁZAL JSEM PŘIMĚT VÝKONNOU PRODUCENTKU S UNIKÁTNÍ SCHOPNOSTÍ DOSTAT TO NEJLEPŠÍ Z MODERÁTORA, KTERÝ TAKÉ OPLÝVÁ UNIKÁTNÍMI SCHOPNOSTMI, ABY SPOLEČNĚ DĚLALI POŘAD, NA KTERÝ MŮŽE BÝT TAHLE SPOLEČNOST HRDÁ.“… /// Seriál, kterej může zaujmout nejen mírou flexibility zaměstnanců ACN Network. Dialogová smršť, jemný vztahový propletence a politický události, který zamávali (nejen) Amerikou. Špičkující, ironickej či sarkastickej humor (hlášky vypouští i frajer z ochranky) má možná hlavní podíl na tom, že jsem si tenhle tým, ze kterýho je cejtit onen adrenalin ,,živýho“ přenosu, oblíbil po pár dílech. Jsou totiž nejen novinářsky akční, ale i lidsky … hmm, prostě to vostatní. Odhalujou fakta, vrtaj hloub pod kůži americký politice – škoda, že některejm věcem víc nerozumím, ale ať už je politický téma silný jakkoliv, stejně si na konci budu pamatovat, že i novinář může bejt člověk. A že je tu i kus toho kýče? To asi ke smrti bin Ládina patří. Stejně jako uvědomění si, že ono ,,BŮH ŽEHNEJ AMERICE“, není ani pro vobyčejnej americkej lid tak úplně zadáčo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se o dění ve světě. Vím, kdo byla Gabrielle Giffords, vytočila mě havárka Deepwater Horizon a když sejmuli Usámu, uronil jsem kroupu. 2.) Točím reportáže a chci ,,vejš“. 3.) Thx za titule ,,Umpalumpa3“ a ,,KevSpa“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne /// 2.SÉRIE: ,,VÁLEČNÝ ZLOČIN? UMÍŠ SI TO PŘEDSTAVIT? LIDI BY SE Z TOHO POSRALI, A TO NA DLOUHO. NA BLÍZKÉM VÝCHODĚ BY BYLY NEPOKOJE. A BYLY BY I TADY DOMA. NAŠI SPOJENCI BY BYLI V PĚKNÉ BRYNDĚ A AMERIKA BY ZTRATILA PRÁVO NA SVÉ MORÁLNÍ PRAVOMOCI VE SVĚTĚ…“ /// Stále si to drží neuvěřitelnou dávku ukecanosti. Jen ubylo vtipu a přibylo investigativní žurnalistiky. Vše se točí kolem ,,jedný“ zprávy, která může znamenat průser, taky je tu víc vztahů… Jak říkám, už to není tak vtipný. Taky ty politický události nejsou tak zajímavý (pád Kaddáfího, Troy Davis, prezidentský volby 2012). Jinak se tu samozřejmě řešej takový ty složitosti života ,,celebrit“, dočkáme se reportérů v ,,akci“ a dopadu týhle práce na psychiku… hlavně ale všechno směřuje k předvídatelnýmu happy endu. Je to zase dost dobrý, což jsou u mě 3*. Takže 3* a 5* = 4* /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože dobrej seriál musí bejt plnej jen a jen kladnejch postav! 2.) Thx za titule ,,Umpalumpa3, MattASS, makistek a GreaterFool“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

PanCitron

Tak vtahující pilot, jako přineslo Newsroom, jsem už delší dobu neviděl. A paradoxně , nezůstalo jen u něj. "Vztahové" pasáže" sice jedou většinu času podle typického nastaveného schématu a mohou místy působit až otravně, naštěstí jsou však rozloženy mezi poměrně atraktivní zpravodajské scény a dají se docela snést. Asi nejlépe se to pak promítne během druhé série. Ta také přináší příběhově nejzajímavější linku a hlavně prokáže, že načrtnuté charaktery jsou poměrně funkční a především i zábavné. Danielsův Will samozřejmě strhává hodně pozornosti, ale osobně se mi docela líbila práce s postavou Dona a jeho přerod v ryze sympatickou postavu. Třetí řada je pak takový uspěchaný dovětek, který se trochu ztrácí a některé postavy se spíš stávají vlastními karikaturami (bohužel hlavně Sloan Sabbith). I tak je Newsroom seriálem, který se určitě vyplatí vidět. nejzajímavější epizody: 1x04 - I'll Try To Fix You, 2x05 - News Night With Will McAvoy, 2x08/09 - Election Night, 3x01 - Boston ()

• Text, který si moderátor Will McAvoy (Jeff Daniels) pobrukuje v 1. epizodě 2. série s názvem "First Thing We Do, Let's Kill All The Lawyers", je z písně "Friday" od zpěvačky Rebeccy Black. (maseer2)
  • Okrem postavy Chrisa Chalkiho, ktorá sa volá Gary Cooper, nesú mená amerických hercov 20. storočia aj postavy Thomasa Sadoskiho (Don Keefer) a Johna Gallaghera Jr. (Jim Harper). (-Knight-)
  • Televizní stanice ACN, kde se odehrává děj seriálu, je fiktivní, ale události pokryté ve zpravodajství, jak je výbuch ropné plošiny BP, zabití Usámy bin Ládina, postřelení americké kongresmanky Gabrielle Giffords apod., jsou skutečné. (Hroozley)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (více)