Pro dobrotu na žebrotu

Nie je to tak dávno, čo mala Terry (Taraji P. Henson) pred sebou veľmi slušne našliapnutú kariéru v súdnictve. Lenže ona sa radšej rozhodla stať sa manželkou a matkou na plný úväzok. S manželom Jeffrey (Henry Simmons) a dvoma deťmi žije pokojný a vyrovnaný život na predmestí Atlante. Jeffrey je práve z rodinných dôvodov mimo mesta, keď na dvere ich domčeka večer zaklope muž menom Colin (Idris Elba) a požiada Terry o pomoc – potrebuje si vraj zavolať, pretože sa mu neďaleko pokazilo auto. Dobrosrdečná Terry sa rozhodne sympatickému cudzincovi pomôcť, no veľmi rýchlo pochopí, prečo sa vraví, že žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný – z Colina sa totiž vykľuje krutý a nebezpečný sociopat, ktorý práve ušiel z väzenia a ktorý ju začne terorizovať pod jej vlastnou strechou! (TV Markíza)

tron

Ježišikriste, to je ale hovadský prúser. Ak takto Idris Elba mieni pokračovať, nech to radšej zabalí už teraz a ušetrí nás vďaka tomu ďalších bolestivých filmových zážitkov. Tak predvídateľný "televízny" triler som naposledy videl... čo ja viem... v roku 1999? Akoby nestačil božsky príšerný scenár, tak je k dispozícii ešte bezfantazijná réžia, televízna výprava, dialógy ako z pekla a bolestivé pokusy o herecké výkony v čele s neznesiteľnou obeťou (Taraji P. Jenson) a otravným a otrasným zloduchom. Ach Idris, prečo, prečoooo?!?! ()

Real Tom Hardy

"THEY SAY THE STORM IS GOING TO BE REALLY, REALLY BAD." ------------ Sklamanie z obsadenia, minimálne pre mňa v plnom rozsahu. Leslie Bibb tak 9 minút dokopy max., jej pohľady však stáli za to, kráľovná juhu Kate del Castillo sotva 2 minúty... mrhanie ako vínko... čiže... teraz to celé stojí a padá na Idrisovi a Taraji P., ktorá naposledy dobre zahrala tak pred desiatimi rokmi, takže inak, tiaž celého filmu má na pleciach Idris Elba, skvostný skvelý herec, ktorému tu však neverím ani ň, jeho slová nemajú váhu a keby hneď v úvode nepovedali, že má na konte 5 tiel, prvú hodinu by som si myslel, že je len zblúdený tulák, ktorému sa pokazilo auto, tak zhodou náhod zazvonil u pohľadnej spoluobčanky, kde sa mu tak veľmi zapáčilo, až sníval o tom, že tam zostane naveky. Niekde v scenári a réžii zrejme nastala chyba. ()

Wacoslav1

Klasickej skoro až televizní thriller kterej nijak neirituje ani neoslní. Je pravda, že děj je strašně předvídatelnej. Téměř v každý scéně jsem tušil co se stane v té příští, ale zase je třeba uznat, že na poli podobných filmů už se asi z ničím co tu ještě nebylo přijít nedá. Nejvíc mě bavil Elba kterej toho psychopata žádajícího o druhou šanci aby mohl zmastit ještě pár lidí zahrál fakt přesvědčivě. To jak vezme tu otravnou bloncku lopatou po palici nemělo chybu. Na druhou stranu hlavní hrdinka je ukrutně nesympatická a nefandil jsem jí ani náhodou. Nakonec jsem celkem spokojenej, ale i já se divím, že se podobnej film dokázal procpat do kin.60% ()

T2

Rozpočet $13,2miliónaTržby USA $52,543,632Tržby Celosvetovo $54,323,210Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,426,007 //počet predaných kusov 57,544Tržby za predaj DVD v USA $5,918,291 //počet predaných kusov 236,346║ nehorázne naivné, banálne, absolútne prestrelený thriller ktorý kolabuje hlavne vo svojej druhej polovici a to stŕmhlav dolu /20%/ ()

Aljak

Miestami som mal pocit, že je to dosť dobre rozbehnutý thriller, no vždy prišiel nejaký tupý zvrat, nad ktorým som len krútil hlavou. Po scenáristickej stránke to nebolo veru zlé, ale tie niektoré nelogické situácie to celé kazili. Až z toho napokon vzišla úplne neprirodzená hra na mačku a myš. Terry toho dementa toľko krát udrela alebo bodla kadečím a do 3 sekúnd bol Colin úplne v poriadku. Ešteže pri každej situácii keď už mala Terry namále, tak mala pri sebe nejaký ťažký alebo ostrý predmet, ktorým sa oslobodila. Keď sa do deju primiešal nečakane aj Terryn manžel, myslel som, že to celé naberie úplne inší spád. Bohužiaľ nie. Mohli to veru aj nejako inak zdramatizovať, veď možnosť sa doslova núkala... ()