Poslední základna

USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Hudba:

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

Diskuze

simon84 (hodnocení, recenze)

ale dokonale to neni, tak spatne jak popisujes podle mne taky ne. ale vec nazoru. :-)

simon84 (hodnocení, recenze)

SeTTi: no díky ty stanici vidi ty ostatni lode, ze...  a zmocnit se te ponorky? jak? bez pomoci posadky by to neslo. a obycejnej vojcl na ty ponorce moc netusi co se stalo, jen to, ze se je nekdo pokusil potopit...

SeTTi (hodnocení, recenze)

No k tomu tam ještě nedošlo, ale vzhledem k tomu, že asi mají na ostrově radarovou stanici, tak by jiná ponorka byla jasná volba na útok. Kor když tahle kotví hluchá bezmocně v zátoce a nikdo ji nevelí. Jen detail.

simon84 (hodnocení, recenze)

ano, stejne tak jako prikaz k odpaleni strel muze vydat jen a pouze prezident USA, ne treti sekretar pentagonu.. :-) ale napinave to je, jen se na to nechce koukat realisticky. a k interieru ponorky, ten mi teda neprijde nijak spatnej. ano, takticke veci jako prenechani ponorky bez veleni, to je divny, souhlas. ale jinak...

simon84 (hodnocení, recenze)

SeTTi: ehm, kde tam zakotvena ponorka detekuje jinou? :-D jako mezery tam jsou, ale kdyz uz chci kritizovat, tak si aspon vyberu pravdive momenty. ;-)

SeTTi (hodnocení, recenze)

Protože seriál stojí na neskutečně vratkých nohách. Když pominu fakt že interiér ponorky je hodně levná atrapa někde ve studiu. Ponorka zakotvená v zálivu nemá šanci detekovat jinou. Hlavně žádný normální kapitán by ji v případě akutního ohrožení vůbec nechal na mělké vodě. Velící důstojníci si klidně na konci prvního dílu stojí na "rozhledně" několik km od ponorky - kdo na ní velí když si nemůžou být ani jistí loajalitou posádky. Určitě by existoval nějaký relativně jednoduchý způsob takovou ponorku získat zpět. Seriálu dávam maximálně 8 dílů než ho zruší.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

TheDarkKnig - ja s tebou plne suhlasim, tema, alebo zapletka serialu je z mojho pohladu genialna, kedykolvek v tomto svete realna. avsak, skoda je, ze to vela ludi nevie docenit klesajucou sledovanostou :(

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

po prvním dílu velmi dobré pocity, závěrečné speech je jedna z nejlepších za posledních pár let. A potenciál to má přímo obrovský, herci jsou od sympatických až po dokonalé a téma ožehavá a aktuální. Ještě nechci říkat nějaké předčasné závěry, protože někdy se seriál postupem dílů rapidně zhorší, ale v momentálním rozpoložení bych byl pěkně nas..., kdyby to zrušili. A hrozba je tu podle všeho opravdu veliká

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

Nevíte, jestli se někdo chystá aktuálně překládat? Na edně ani na serialzone se nedá nic dočíst.

simon84 (hodnocení, recenze)

btw. na konci Krvavyho prilivu rikaji, ze jediny kdo muze vydat rozkaz k odpaleni jadernych strel je prezident USA. :-)

simon84 (hodnocení, recenze)

Přirovnání k Homeland není úplně dobrý, lepší bude asi Over there, to byl taky zajímavej seriál z vojenského prostředí.

simon84 (hodnocení, recenze)

tak jsem zkouknul ty první dva díly a za mě dobrý. Zajímavej nápad, je to napínavý. Na Homeland to třeba nemá ale na další díl se těším. Takže to, že to nemá sledovanost (fakt?) mě docela mrzí.  No snad se to zlepší.

phoebess

phoebess (hodnocení, recenze)

Carljack: na to, jak jsou seriály hodnoceny na imdb a amerických serverech, ale nezáleží. Někdy projdou seriály, které mají nížší hodnocení, někdy neprojdou ty, která mají hodnocení vysoká. Hlavně jde o to, jakou má seriál sledovanost. Nebude tam přeci zaclánět místo seriál, který má sice na imdb vysoké hodnocení, ale sledovanost už má prachbídnou. Nebo to záleží na penězích - rozpočtech stanice a tak, že jo. Někdy si produkční společnosti postaví hlavu - myslím, že tomu tak bylo třeba jednu chvíli u House, kdy Universal chtěl po Foxu víc peněz.

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Carljack: Jaký Castle? Nejsledovanější seriály ABC jsou momentálně Modern Family, Grey's Anatomy a Once Upon a Time. Castle rozhodně není jejich hlavní tahák.

sir-dave

sir-dave (hodnocení, recenze)

Carljack: Mě by to docela i vadilo pokud bude povedený.. Například takový Alcatraz, sice to potom nebylo bůhvico, bylo to jednotvárné, ale tím, že tomu nedali další sérii tak ten seriál odsoudili, nemělo smysl se na to dívat protože nevyřešili nic..  Doufám, že tady to nebude podobné

sir-dave

sir-dave (hodnocení, recenze)

Carljack: Pěkný popis 1. dílu, bohužel podle ratingu to vypadá na předčasné jarní ukončení celého seriálu :D IMHO mě se první díl taky líbil.

SeTTi (hodnocení, recenze)

No ja pilotu je strašně vidět výše nebo spíše níže rozpočtu. Námět je zajímavý, jen to převedení na obrazovku pokulhává a to ne jen vizuálně, ale taky scénářem.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Tak snad se Ryan konečně zase pochlapí a přijde s něčím podobně drsným a nekompromisním jako byl The Shield; námět slibuje mnohé...