Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

depony

Z obrovského kvanta filmů, které Dolph Lundgren natočil, je tohle asi to nejlepší. I když ani ten nedosahuje příliš velké kvality. Prostě Dolph není herec - přesto s ním řada režisérů točila filmy [některé točil on sám]. Moc tomu nerozumím, ale chápu, že na takové filmové braky by se asi nikdo jiný nedal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdo je neviděl, nikdo je nezná, nikdo nemluví anglicky." Tak je ten Santee řidič nebo zabiják? Od všeho trochu, ale já u něj nejvíc oceňuju schopnost vybrat si atraktivní rukojmí. Takže pokud budu někdy prchat do pouště, tak bych si to asi užil, kdyby to bylo ve Ferrari a s bojovnou Ritou. Tady prostě jde jen naštvaného svalovce, rychlá auta a něco pro potěšení pánského oka. Já jsem tedy dostal přesně to, co od béčka očekávám a ještě jsem se naučil fintu, jak se dá nenásilně odstranit policejní zátaras. Až budu jezdit něčím, co dokáže překonat nejvyšší povolenou rychlost ve městě, tak to určitě využiju. ()

Skleena

Neuvěřitelný kýč a zhovadilost, ale... ve své době to musela bejt pecka :) Nekompromisní (a v mnoha soubojích zřejmě neprůstřelný a neutlučitelný) Lundgren, doplněn o nádhernou Kristian Alfonso a pár pěknejch aut (s průjezdama nádhernou krajinou), co víc si přát. Hvězdička navíc za "konečné řešení šikmooké otázky" ve skladišti. Každopádně pozor - nutno koukat s vyplým mozkem a vědomím, kdy byl film natočen. Pak se můžete královsky odreagovat a bavit. ()

ConanVJ

Čas pomsty je parádní filmek, na kterej se vždy rád podívám. Určitě ptří k Dolphymu nejlepším filmům. Jsou zde parádní přestřelky a honičky sporťáků. Strkanice Lamba s Ferárkem je nezapomenutelná a tu pasáž mám hodně rád. Ve filmu je i spousta skvělých hlášek, které v takovýchto akčňácích nesmí chybět. Pro mě je film prostě klasika a je to jasných 100% :) ()

POciSEM

Ema mele maso,Dolph mele všechno co se mu připlete pod pazouru.Téměř dokonalý béčko od krále kaskadérů nepostrádá akci,kozičky ani automobilový honičky.Vietcong padá po stovkách,Ferárka bublají společně s Lamborghini libozvučnou symfonii ke Goldsmithově hudbě a hlavní záporák George Segal by zasloužil doživotí i když to jenom hraje.Tady prostě nejde jít pod 5 ()

• Počas prestrelky v garáži dokázal Santee (Dolph Lundgren) vystreliť 8 rán zo 6 ranového revolvera. (beso74)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)
  • S výnimkou USA, Nemecka a Veľkej Británie bol všade vo svete tento film uvedený do kín. (beso74)